Odcięły Energę w Toruniu

Marta
6 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

W dwóch konfrontacjach trójmiejsko-toruńskich górą okazały się zespoły z naszego regionu. W sobotę gdyńskie koszykarki wzięły przykład z hokeistów, choć zwycięstwo łatwo nie przyszło. Lotos PKO BP triumfował na wyjeździe na tamtejszą Energą 72:66 (10:22, 19:9, 22:22, 21:13). Dzięki temu podopieczne Jacka Winnickiego zostały nowymi liderkami ekstraklasy.

ENERGA: Moore 16, Tłumak 13, Krawiec 11, Moore 11, Channey 7, Gulak 5, Żyłczyńska 3, Jasnowska 0, Waligórska 0.

LOTOS PKO BP: Beard 23, Pawlak 10, Snitsina 10, Currie 8, Matović 8, Tomiałowicz 6, Podrug 5, Leciejewska 2, Marchanka 0.

W pierwszej kwarcie dość nieoczekiwanie ton grze nadawały koszykarki z Torunia, które wysoko wygrały tą część meczu 22:10. W drugiej role się odwróciły, wicemistrzynie Polski poprawiły defensywę i straciły tylko 9 punktów. Podopiecznym Jacka Winnickiego nie udało się jednak odrobić wszystkich strat i po 20 minutach meczu było 31:29 dla gospodyń.

Najskuteczniejszą koszykarką w ekipie z Gdyni była w tym czasie Ivana Matović , która zdobyła 8 punktów, dwa mniej zapisała na swoim koncie Monique Currie . Tylko 2 punkty natomiast zdobyła Alana Beard a do kosza rywalek wcale nie trafiały Katsiaryna Snitsina i Natalia Marchanka.

Amerykanka i Snitsina zrehabilitowały się w drugiej połowie. Beard w trzeciej kwarcie zdobyła 12 z 22 punktów całego zespołu. M.in. dzięki "trójkom" Beard i Snitsiny wicemistrzynie Polski błyskawicznie niwelowały straty , kiedy torunianki w trzeciej kwarcie "uciekały" na 7, 8 punktów.

Dobry początek ostatniej odsłony, wygrany 7:2 przez gdynianki pozwolił im wyjść na prowadzenie w sobotnim meczu i choć do końca ekipa z Torunia starała się dogonić rywalki to wicemistrzynie Polski umiejętnie pilnowały przewagi.

Tabela wprowadzona: 2008-12-14

Pozostałe wyniki 15. kolejki: KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Wisła Can Pack Kraków 75:70 (20:23, 18:22, 18:9, 19:16), PKM Duda Super Pol Leszno - ŁKS Siemens AGD Łódź 79:67 (22:16, 16:18, 23:21, 18:12), PTK Aflofarm Vicard Pabianice - Cukierki Odra Brzeg 66:69 (15:17, 19:14, 15:18, 17:20), MUKS Poznań - CCC Polkowice 54:68 (15:16, 11:17, 11:24, 17:11), Utex ROW Rybnik - INEA AZS Poznań 54:64 (13:20, 15:14, 16:9, 10:21).