Odra Opole - Arka Gdynia 1:3. Demolka do przerwy. Kontuzje środkowych obrońców

12 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Hubert Adamczyk (na zdjęciu z Miłoszem Trojakiem) ma patent na Odrę Opole. W Gdyni strzelił jej 2 gole, dziś dołożył kolejnego. Hubert Adamczyk (na zdjęciu z Miłoszem Trojakiem) ma patent na Odrę Opole. W Gdyni strzelił jej 2 gole, dziś dołożył kolejnego.

Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Odrę Opole 3:1 (3:0) w 23. kolejce. Żółto-niebiescy "zdemolowali" rywali przed przerwą, gdy zapewnili sobie czwarte zwycięstwo z rzędu w Fortuna 1. Liga. Martwią jedynie kontuzje środkowych obrońców. Z tego powodu na mecz w ogóle nie pojechał Michał Marcjanik, a Gordan Bunoza musiał opuścić boisko na początku drugiej połowy. Wobec tego trener Ryszard Tarasiewicz zarządził zmianę ustawienia taktycznego drużyny, ale to nie zapobiegło zdobyciu przez gospodarzy honorowego gola.

28 Piech

Rezerwowi: 90 Sapielak, 4 Kędziora, 5 Niziołek, 9 Mikinić, 15 Kostrzycki, 20 Żak, 47 Klimek, 7 Sauczek, 94 Nowak

Czubak

Rezerwowi: 34 Molenda, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 13 Zmorzyński, 14 Kuzimski, 18 Sasin, 21 Skóra, 31 Tomal, 36 Bednarski
  • 61' 7 Janus Zmiany 20 Żak
  • 61' 28 Piech Zmiany 94 Nowak
  • 61' 71 Petrak Zmiany 5 Niziołek
  • 61' 32 Wróbel Zmiany 47 Klimek
  • 73' 24 Szrek Zmiany 9 Mikinić
  • 53' 20 Bunoza Zmiany 13 Zmorzyński
  • 64' 6 Milewski Zmiany 36 Bednarski
  • 73' 10 Aleman Zmiany 21 Skóra
  • 90' Marzec
  • 17' Kamiński (samobójcza)
  • 22' Deja
  • 43' Adamczyk
  • 75' Kamiński
  • 90+4 Nowak
  • 38' Milewski
  • 71' Stępień
  • 90+1 Bednarczyk, kierownik zespołu
  • 90+1 Skóra

dla Arki będzie to już czwarty mecz w tym roku, ale jak mówi nam Dobrotka, gdy zespół wygrywa, to nie czuć zmęczenia

Przeczytaj, co jeszcze obrońca Arki Gdynia mówił przed meczem z Odrą Opole

Arka tradycyjnie otrzymała wsparcia z miasta, który płaci za promocję

Gdynia zapłaci Arce za promocję miasta. Ile za rundę, ile za sezon?

w dobrej pozycji do walki o medale są również juniorzy Arki

Czy Robert Wilczyński znów doprowadzi juniorów Arki Gdynia do medali mistrzostw Polski?

seniorska drużyna zatrudniła nowego bramkarza, ale nie ma go w "20"

Dlaczego Arka Gdynia zatrudniła nowego bramkarza?

Arka za kadencji trenera Tarasiewicza bardzo dobrze radzi sobie u siebie

Arka Gdynia nauczyła się roli faworyta i wygrywania u siebie. Sprawdź, kto jest nowym obrońcą

w "20" meczowej nadal nie ma kontuzjowanego Kobackiego, który został powołany do reprezentacji Polski U-20

Przeczytaj, co o swojej roli w Arce Gdynia mówi młodzieżowiec?

w porównaniu z ostatnim meczem Arka w Opolu w "11" wymieniła jedno ogniwo. Zmiana wymuszona. W obronie Memić za kontuzjowanego Marcjanika

Arka Gdynia - Górnik Polkowice 2:0. Przeczytaj relację, zobacz foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

kapitanem Arki w Opolu będzie Deja (ARKA Gdynia)
Odra w ostatniej kolejce przegrała w Głogowie 0:1. W porównanie z tamtym meczem w "11" na Arkę zaszły aż cztery zmiany. Najbardziej przemeblowana linia środkowa
piłkarze na prezentacji, Arka żółto-niebieskie koszulki, żółte spodenki, Odra niebieskie koszulki, czerwone spodenki
w wyniku losowania kapitanów drużyny zmieniają się stronami boiska
1'
od środka mecz rozpoczęła Odra
2'
pierwszy atak Arki lewym skrzydłem został zakończony zbyt mocnym zagraniem Memicia (ARKA Gdynia). Piłka opuściła boisko
4'
Odra wychodzi do pressingu na połowie Arki
5'
próba kontry Odry, piłka nie doszła do Marca
5'
a podawał Janus (Odra Opole), który w bogatej karierze piłkarskiej także jedną rundę spędził w Arce
7'
na razie bez próby strzału z obu stron
7'
Adamczyk (ARKA Gdynia) wyprowadził kontrę, ale gdy zagrał w pole karne, Stępień (ARKA Gdynia) nie wyczuł jego intencji i nie spodziewał się takiej piłki
8'
dużo niecelnych podań, teraz prostopadłe Trojaka (Odra Opole) w kierunku Piecha, piłka doszła do Krzepisza (ARKA Gdynia)
9'
długa piłka w kierunku Czubaka. Napastnik Arki 25 metrów od bramki rywali się przewrócił w pojedynku z Kamińskim (Odra Opole), ale sędzia nie zareagował
12'
Arka częściej przy piłce od Odry, ale na razie nie wynika z tego zagrożenie dla bramki rywali
13'
dośrodkowanie Janusa (Odra Opole) nad bramką Arki
14'
"Arka gol" - są kibice gości i są słyszalni
15'
na spalonym Stępień (ARKA Gdynia) po zagraniu z własnej połowy Deji
17'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki samobójczej - Kamiński. Błąd defensywy Odry. Kuchta podał do Wróbla, który źle przyjął i piłkę zagrał mu Milewski. Sebastian podał do Alemana, który minął dwóch rywali i strzelił w kierunku bramki. Kamiński przeciął lot piłki, ale skierował ją do własnej siatki
17'
w statystykach Arka prowadzi 1:0, nie mając żadnego celnego strzału
20'
Czubak w pojedynku sam na sam z bramkarzem spudłował. Jednak i tak sędzia odgwizdał spalonego po podaniu Alemana (ARKA Gdynia)
21'
Stępień (ARKA Gdynia) niecelnym strzałem zakończył indywidualną akcję
22'
[0:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Deja. Kapitalna akcja Arki, gra na jeden kontakt. Adamczyk wrzucił piłkę w pole karne, Stępień odegrał do nadbiegającego Deji, który z kilku metrów pewnie skierował piłkę do siatki
23'
"Arka gol" - z trybun
25'
Z woleja strzelał Adamczyk (ARKA Gdynia), a piłkę do siatki głową próbował skierować Aleman (ARKA Gdynia). Tym razem posłał futbolówkę nad poprzeczką
25'
Arka w ostatnich minutach całkowicie zdominowała Odrę
28'
Odgwizdany faul Bunozy (ARKA Gdynia) na Piechu przed polem karnym Arki
29'
Deja (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Janusa (Odra Opole) z rzutu wolnego
30'
"Arka Gdynia" - z trybun
30'
Odra jeszcze bez strzału w kierunku bramki Arki
31'
Deja (ARKA Gdynia) pomaga się podnieść z boiska Janusowi (Odra Opole), który padł na boisko, mimo że sam faulował
32'
Hiszpańskiemu (ARKA Gdynia) nie udało się zdobyć rzutu rożnego
32'
na razie jeszcze w tym meczu nie było kornera
33'
zablokowany strzał z dystansu Adamczyka (ARKA Gdynia)
33'
Kuchta (Odra Opole) przejął piłkę po zagraniu Milewskiego (ARKA Gdynia)
36'
i jest pierwszy rzut rożny po dośrodkowaniu Dobrotki (ARKA Gdynia)
37'
i jeszcze raz Deja (ARKA Gdynia) będzie mógł dośrodkować z narożnika boiska
37'
przy pierwszym dośrodkowaniu próbował strzelać Memić (ARKA Gdynia), przy drugim Bunoza (ARKA Gdynia), ale bez efektu bramkowego
38'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia) za przerwanie faulem taktycznym kontry rywali
40'
niecelny strzał Deji (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego z około 40 metrów od bramki
41'
zablokowany strzał z dystansu Trojaka (Odra Opole)
42'
Petrak (Odra Opole) wywalczył rzut rożny
42'
Krzepisz (ARKA Gdynia) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Janusa (Odra Opole) z narożnika boiska
43'
Janus (Odra Opole) zdobył kolejny korner
43'
Aleman (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Janusa (Odra Opole) z narożnika boiska
43'
[0:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk. Szybki atak Arki. Adamczyk z 15. metra precyzyjnym strzałem umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Odry. Była to kapitalna kontra po rzucie rożnym rywali. Po wybiciu piłki przez Alemana zagrywali ją jeszcze Deja i Stępień, a potem strzelał Adamczyk
44'
Kuchata ratuje Odrę. Od piłkę piłkę po strzale Milewskiego (ARKA Gdynia), a po chwili Adamczyka (ARKA Gdynia). Będzie jeszcze korner dla Arki
45'
bez zagrożenia dla Odry po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) z rzutu rożnego
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ODRA OPOLE - ARKA GDYNIA 0:3
Arka w pierwszej połowie zdemolowała Odrę. Po niemrawym inauguracyjnym kwadransie z obu stron, gdynianie wrzucili wyższy bieg i jedyną niewiadomą były rozmiary ich prowadzenia. Szanse na poprawę wyniku miał jeszcze Czubak, a w końcówce Kuchta (Odra Opole) odrobił groźne uderzenia Milewskiego (ARKA Gdynia) i Adamczyka (ARKA Gdynia).
Na pochwałę zasługuje też dobra organizacja gry defensywnej żółto-niebieskich. Odra nie oddała jeszcze żadnego strzału! Nie było nawet niecelnego.
46'
drugą połowę od środka boiska rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
8. faul Odry, po stronie Arki 6 przewinień
49'
błąd Krzepisza (ARKA Gdynia), wybił piłkę w aut na własnej połowie
51'
Milewski (ARKA Gdynia) uderzony łokciem przez Trojaka (Odra Opole), ale nawet bez kartki
51'
pomocy medycznej potrzebuje też Bunoza (ARKA Gdynia)
52'
Bunoza (ARKA Gdynia) opuszcza boisko, rozgrzewa się Zmorzyński (ARKA Gdynia)
52'
być może Arka przejdzie do gry na czterech obrońców, bo na ławce nie ma kolejnego środkowego defensora
53'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca kontuzjowany Bunoza, w jego miejsce wchodzi Zmorzyński.
53'
a Odra przygotowuje poczwórną zmianę
54'
Arka na czterech obrońców. Od prawej strony: Hiszpański (ARKA Gdynia), Dobrotka (ARKA Gdynia), Memić (ARKA Gdynia), Zmorzyński (ARKA Gdynia)
54'
dobra akcja Stępnia, ale zakończona niecelnym podaniem
57'
"Ekstraklasa za rok będziemy mieli..." - śpiewają kibice Arki
57'
rzut rożny dla Odry
57'
Czubak pomógł defensywie przy dośrodkowaniu Janusa (Odra Opole) z narożnika boiska
59'
sędzia dyskutuje z Hermesem, asystentem trenera Tarasiewicza
60'
Kuchta (Odra Opole) odbił piłkę po strzale Czubak, do którego zgrał piłkę Dobrotka (ARKA Gdynia), a wrzutko rozpoczęło się od dośrodkowania Deji (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
61'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janus, w jego miejsce wchodzi Żak.
61'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piech, w jego miejsce wchodzi Nowak.
61'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Petrak, w jego miejsce wchodzi Niziołek.
61'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wróbel, w jego miejsce wchodzi Klimek.
62'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
62'
krótko rozegrany korner przez Arki nie zaskoczył Odry
64'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
64'
tym razem roszada na środku drugiej linii Arki
66'
niecelnie główkował Żak (Odra Opole) po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Szreka (Odra Opole)
66'
to pierwszy strzał Odry w tym meczu!
68'
Zmorzyński (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
68'
krótki rozegrany korner przez Alemana (ARKA Gdynia) nie zaskoczył Odry
69'
indywidualna akcja Stępnia, ale zabrano mu piłkę w "16" Odry
70'
Odra przygotowuje ostatnią zmianę, będzie też trzecia roszada w Arce
71'
Stępień (ARKA Gdynia) sfaulował Klimka na wysokości własnego pola karnego
71'
Żółtą kartką został ukarany Stępień (ARKA Gdynia).
71'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Niziołka z rzutu wolnego
72'
Krzepisz (ARKA Gdynia) łapie piłkę po lekkim strzale Tkocza (Odra Opole). Doszedł on do tej sytuacji po wrzucie z autu Szreka (Odra Opole)
73'
szybka odpowiedź Arki. Kuchta (Odra Opole) odbił piłkę po strzale Czubaka, a następnie bramkarz Odry złapał futbolówkę, gdy dobijał Aleman (ARKA Gdynia)
73'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szrek, w jego miejsce wchodzi Mikinić.
73'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aleman, w jego miejsce wchodzi Skóra.
73'
obaj trenerzy wykorzystali limit zmian, choć Arka wymieniła o dwóch zawodników mniej. Przypomnijmy, że w trakcie gry szkoleniowiec może maksymalnie trzykrotnie przeprowadzić zmiany bez względu na to czy jednorazowo wprowadza do gry 1 czy więcej zawodników
75'
nieskuteczny strzał Nowaka (Odra Opole) po podaniu Mikinicia
75'
Żółtą kartką został ukarany Kamiński (Odra Opole) po faulu na Skórze
78'
Bednarski (ARKA Gdynia) zaliczył przechwyt i popędził na bramkę. Strzelił celnie, ale zbyt lekko, by liczyć na pokonanie Kuchty (Odra Opole)
79'
Marzec (Odra Opole) z woleja strzelił nad poprzeczką. Znów podawał Mikinić (Odra Opole)
80'
po poczwórnej zmianie Odra przejęła inicjatywę, ale wydaje się, że Arka nadal kontroluje grę. Gdynianie wyraźnie grają na utrzymanie przewagi, nie forsują tempa, nie dążą za wszelką cenę do kolejnych goli
83'
nieudane dośrodkowanie Klimka
84'
Stępień (ARKA Gdynia) przebił się w pole karne Odry, ale niecelnie podawał w kierunku Czubaka
84'
i jeszcze raz Stępień (ARKA Gdynia), tym razem jego strzał zablokowany, będzie rzut rożny
85'
Deja (ARKA Gdynia) z narożnika boiska zagrał po ziemi, ale piłka nie przeszła przez pierwszego obrońcę Odry
88'
na spalonym Żemło (Odra Opole)
90'
[1:3] Odra Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marzec. Rozklepana obrona Arki. Marzec otrzymał piłkę w narożniku pola bramkowego i pewnie zdobył gola
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk, kierownik zespołu (ARKA Gdynia).
90+1
Żółtą kartką został ukarany Skóra (ARKA Gdynia).
"Arka Gdynia" - śpiewają kibice
Arka odniosła w Fortuna 1. Liga czwarte zwycięstwo z rzędu. W trakcie 23. kolejki jest na 3. miejscu, a pod względem liczby strzelonych goli zrównała się z najskuteczniejszą dotychczas Miedzią.
W drugiej połowie gdynianie ograniczyli się do kontrolowania korzystnego wyniku. Mieli tylko jedną szansę na podwyższenie wyniku, gdy strzelali Czubak i Aleman (ARKA Gdynia).
Trener Tarasiewicz robił też zmiany, by zminimalizować straty personalne. Ma bowiem kontuzjowanych dwóch środkowych obrońców: Marcjanika i Bunozę (ARKA Gdynia), a Milewski (ARKA Gdynia) został zdjęty, gdyż miał na koncie żółtą kartkę.
To właśnie urazy sprawiły, że Arka przeszła na grę czwórką w obronie. Natomiast Odra po poczwórnej zmianie zaatakowała. Jednak na pierwszy celny strzał czekała aż do 66 minuty, a honorowego gola zdobyła w samej końcówce, gdy już nie mogła zmienić kolei spotkania.

18 Górnik Polkowice 23 1 11 11 17:41 14
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Przy równej liczbie punktów decyduje bilans bezpośrednich meczów. Jest to uwzględniane w tabeli, jeśli drużyny rozegrały ze sobą oba spotkania. Jeśli jeszcze nie rozegrały, decyduje bilans bramek z całych rozgrywek.
Tabela wprowadzona: 2022-03-20