stat
Impreza już się odbyła

Olimpiada Dynamicznych Seniorów z Energią

W 15 gminach Pomorza realizowany jest program Dynamiczni Seniorzy z Energią. To szeroko zakrojona akcja, której celem jest aktywizacja mieszkańców mniejszych miejscowości w wieku 55+. Już 18 października na AWFiS w Gdańsku seniorzy będą mogli pochwalić się lepszą kondycją i sprawnością fizyczną podczas Olimpiady Dynamicznych Seniorów z Energią.

wrz 20

niedziela, godz. 8.00

Gdańsk,
bilety 100 zł
ulgowy 80 zł
Program Dynamiczni Seniorzy z Energią został zainicjowany w ubiegłym roku przez Grupę Energa. Obecnie realizowana jest jesienna odsłona II edycji adresowana do seniorów mieszkających w 15 pomorskich gminach. Wśród nich znalazły się m.in. Pszczółki, Kościerzyna, Skarszewy, Nowy Dwór Gdański, Pelplin i Przywidz.

W zaangażowanych w projekt miejscowościach od 17 września seniorzy uczestniczą w jesiennej turze zajęć opracowanych i prowadzonych przez specjalistów z AWFiS w Gdańsku. Raz w tygodniu biorą udział w gimnastyce funkcjonalnej, zapewniającej zachowanie podstawowej sprawności ruchowej. Wzmacniają też swój układ oddechowy i sercowo- naczyniowy dzięki marszom z kijkami, tzw. nordic walking. Uczą się zapobiegać upadkom na zajęciach o charakterze koordynacyjnym oraz ćwiczą przy muzyce, poprawiając tym samym równowagę ciała. Udział w programie jest bezpłatny. Może w nim uczestniczyć każdy senior niezależnie od aktualnej kondycji fizycznej. Potrzebna jest tylko odrobina chęci i odwagi.

Mistrzostwa energicznych seniorów
Zdobyte umiejętności oraz kondycję seniorzy będą mogli sprawdzić w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami. Już 18 października w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędzie się Olimpiada Dynamicznych Seniorów z Energią. Uczestnicy programu wezmą udział w grupowych rywalizacjach obejmujących 3 konkurencje przygotowane na tę imprezę, m.in. opracowany specjalnie dla seniorów tor z przeszkodami czy zawody nordic walking. Zmagania seniorów dopełnione zostaną występami artystycznymi i atrakcjami dla widowni. To będą pierwsze zawody w programie Dynamicznych Seniorów z Energią. Organizatorzy liczą na to, że Olimpiada, która wzbogaciła drugą edycję programu, będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem, jak same zajęcia ruchowe.

Olimpiada ma charakter festynowy, więc organizatorzy zachęcają wszystkich do kibicowania. Tego dnia przewidzianych jest moc atrakcji nie tylko dla zawodników, ale także dla publiczności - występy artystyczne, pokazy, animacje.

Nie tylko sport to zdrowie
Program prowadzany przez Grupę Energa przy współudziale Grupy LOTOS, to nie tylko ćwiczenia. Ideą tego przedsięwzięcia jest aktywizacja osób starszych zarówno fizycznie, jaki i społecznie. Seniorzy z małych i średnich miejscowości nie mają tylu możliwości prowadzenia aktywnego życia, co mieszkańcy dużych ośrodków. Dlatego do programu zaproszono seniorów z 15 gmin Pomorza, by mogli w swoim środowisku nie tylko ćwiczyć, ale również integrować się podczas Gminnych Dni Seniora. W ich trakcie osoby starsze mogą uczestniczyć w warsztatach twórczych, skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich, a także wysłuchać prelekcji policji z zakresu bezpieczeństwa oraz straży pożarnej, która uświadamia, jak zapobiegać zjawisku smogu w swoim otoczeniu. Podczas spotkania serwowany jest słodki poczęstunek, zaś zwieńczeniem jest występ artystyczny. Ostatnie Gminne Dni Seniora w ramach drugiej edycji programu odbędą się dwa dni po olimpiadzie, 20 października, w Kartuzach.

Program Dynamiczni Seniorzy z Energią ma służyć integracji społeczności lokalnej, aktywizowaniu najstarszej grupy społecznej, popularyzacji kultury fizycznej wśród seniorów, promowaniu właściwych postaw i poprawie bezpieczeństwa osób starszych.

Więcej informacji na temat II edycji programu Dynamiczni Seniorzy Energią można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej www.seniorzyenerga.pl, gdzie dostępny jest także harmonogram zajęć w poszczególnych gminach.

Organizatorem programu Dynamiczni Seniorzy Energią jest Grupa Energa przy współpracy z Grupą LOTOS.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij
14.08 g.17.00
JAGUAR Gdańsk
Puszcza Niepołomice
15.08 g.18.30
Skra Warszawa
15.08 g.19.30
Sokół Kleczew
16.08 g.14.00
Arged Malesa TŻ Ostrovia
08.08 g.17.00
Bałtyk Koszalin
08.08 g.14.00
e-Winner Apator Toruń
05.08 g.17.00
JAGUAR Gdańsk
Kaszubia Kościerzyna
04.08 g.18.00
Orzeł Łódź
01.08 g.17.00
Pomorzanin Toruń