Patent Bogicevicia na mistrzów

Krzysztof Klinkosz
7 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Trener Milija Bogicević ma najwyraźniej patent na Asseco Prokom. W minionym sezonie prowadzona przez niego Polpharma jako jedyna w lidze pokonała mistrzów Polski na ich parkiecie, a dzisiaj nowy klub serbskiego szkoleniowca, PBG Basket nie dał szans gdynianom w Poznaniu, wygrywając 80:64 (21:26, 15:7, 17:15, 27:16).

PBG: Hawkins 16, Miller 15, Stelmach 12, Diduszko 11, Okafor 8 - Tica 9, Wiśniewski 6, Ochońko 2, Surmacz 1.

ASSECO PROKOM: Brown 29, Burrell 13, Hrycaniuk 9, Szczotka 5, Kitzinger 0 - Eldridge 4, Przybyszewski 3, Kowalczuk 0, Kostrzewski 0, Witka 0, Frasunkiewicz 0.

W pierwszej piątce gdyńskiej ekipy, aż czterech zawodników to koszykarze z euroligowym doświadczeniem. Browna, Szczotkę, Burrella, i Hrycaniuka uzupełniał jedynie Kitzinger. Jedynie jednak Bobby Brown i Ronald Burrell zagrali na poziomie, jakiego oczekuje się od nich w rozgrywkach rodzimej ekstraklasy.

Generalnie Asseco Prokom miało problem w niedzielę z graczami z ławki. W sumie 6 koszykarzy zdobyło zaledwie 8 punktów, podczas gdy sam Brown zapisał na swoim koncie ponad 3 razy więcej. Niestety w koszykówce jeden zawodnik nie wygra meczu zwłaszcza, gdy rywale są ekipą wyrównaną, walczącą zespołowo i co najważniejsze zabójczo skuteczną w rzutach zza linii 6,75 m.

PBG Basket zakończył mecz z 52-procentową skutecznością rzutów z dystansu, łącznie poznaniacy zdobyli w ten sposób aż 39 punktów.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak tak fatalnego zakończenia dla mistrzów Polski. Gdynianie cały czas w pierwszej kwarcie prowadzili, tuż przed końcem pierwszej odsłony wychodząc na prowadzenie 26:18. W końcówce akcję 2+1 wykorzystał Patrick Okafor i doprowadził do wyniku 26:21 dla gdynian.

W 12 minucie Vladimir Tica po rzucie za 3 punkty doprowadził do stanu 27:24 dla Asseco Prokomu, kolejne punkty dołożył Tomasz Ochońko a poznaniacy wyrównali na (29:29) po kwadransie gry. W tym momencie mimo iż dogonili mistrzów Polski grali dość nieskutecznie, gdyby wykorzystali większość swoich szans remis osiągnęli by znacznie szybciej.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem PBG Basketu 36:33. Eddie Miller miał na swoim koncie 8 puntów zaś Piotr Stelmach 7. Gospodarze byli drużyną bardziej wyrównaną i już po 20 minutach mieli na swoim koncie 6 celnych prób na 12 oddanych za 3 punkty.

W okolicach połowy trzeciej kwarty przewaga gospodarzy osiągnęła 10 punktów (50:40). Gdynianom udało się jednak powstrzymać na chwilę ofensywę gospodarzy i ich przewagę zmniejszyli o połowę (53:48).

Mistrzowie Polski mieli szansę na odwrócenie losów spotkania, nie byli jednak w stanie przeciwstawić się kapitalnej skuteczności gospodarzy w rzutach za 3 punkty. Poznaniacy w ostatniej kwarcie trafili aż 7 na 8 rzutów z dystansu, czym nie tylko powstrzymali rywali z Gdyni ale wypracowali sobie pokaźną, bo 16-punktową przewagę na zakończenie meczu.

Tabela wprowadzona: 2010-11-07
Pozostałe mecze 5 kolejki TBL: Trefl Sopot - Siarka Tarnobrzeg 79:63 (23:14, 22:20, 18:17, 16:12),
Polonia Warszawa - Kotwica Kołobrzeg 84:79 (23:12, 24:21, 14:10, 23:36), Energa Czarni Słupsk - Zastal Zielona Góra 85:83 (20:24, 21:23, 20:19, 24:17), PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 79:68 (20:13, 10:16, 22:15, 27:24), Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 82:84 (24:15, 10:29, 33:18, 15:22).

Opinie (28) 1 zablokowana

• Koszykarze Asseco Prokomu

Uważam,że bardzo duży wpływ na postawę koszykarzy Prokomu ma trener Adamek,który nie umie drużyny mobilizować,nie reaguje na to co dzieje się na boisku,odnoszę wrażenie ,że kiedy drużyna jest na boisku on ucina sobie drzemkę

• 2 0

• PROKOM TO CYRK

W kraju i w Europie każdy Prokom w cztery litery kopie . Pacesas i Prokom KIBICÓW mają głęboko tam gdzie napisałem wcześniej .

• 1 0

• Szczerze? To jest brak szacunku przede wszystkim dla kibica. Prestiż i kasa? Litości.

• 1 0

• (2)

Może niech Gdynianie zagrają jeszcze w 2 kolejnych ligach za pieniążki i prestiż???
    Niemniej miło się zrobiło w Sopocie. Jeszcze tylko dziś Trefl pociśnie i będzie git

• 16 8

• (1)

Wystarczy grać w jednej lidze, w dobrej hali i dla miasta a nie kasy i sie wygrywa :-)

• 4 2

• Aha,czyli porażki z Dexią były celowe,żeby się można było skoncentrować na TBL? ;)

Zanim się dalej ponapinasz,to rozważ jeszcze tylko jedno: Trefl jechał do Zielonej Góry podobno w najmocniejszym składzie,prawda...?

• 2 2

• bęcki apg!! (1)

bezcenna wiadomość!!
    sport wygrywa~!!

• 17 12

• Nie sport wygrywa,tylko Asseco musi ratować Euroligę.

I to jest jedyna przyczyna porażki; nie spodziewaj się,że przed ważnymi meczami w Eurolidze Prokom będzie na wyjazdy śmigać w najsilniejszym składzie...

• 1 0

• Co?

brak szacunku do kibiców, barak szacunku do przeciwnika tak właśnie zachowuje się Asseco Prokom Gdynia. Kibice powinni im pokazac gdzie mają takie zachowanie bo wychodzi na to że są najmniej ważni w tym układzie