Piłkarki Sztormu wciąż bez punktów

mik
3 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Dotychczasowy bilans piłkarek nożnych Sztormu AWFiS jest nie do pozazdroszczenia. Gdańszczanki przegrały wszystkie pięć spotkań, tracąc w nich aż 19 bramek. Dotychczasowy bilans piłkarek nożnych Sztormu AWFiS jest nie do pozazdroszczenia. Gdańszczanki przegrały wszystkie pięć spotkań, tracąc w nich aż 19 bramek.

Piłkarki nożne Sztormu AWFiS Gdańsk pozostają jedyną drużyną ekstraligi kobiet, która nie zdobyła jeszcze punktu. Podopieczne Roberta Chałaszczyka poniosły piątą porażkę w sezonie, tym razem ulegając na wyjeździe Mitechowi Żywiec 1:4 (0:1). W 62 minucie kontuzji nabawiła jedyna bramkarka Sztormu - Magda Kołacz, a miejsce między słupkami zajęła, grająca w polu, Gabriela Kozłowska. Teraz zespół z Trójmiasta czeka trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach, która może okazać się receptą na problemy kadrowe, ponieważ kilka zawodniczek narzeka na urazy.

Bramka dla Sztormu: Stasiulewicz 51
SZTORM AWFIS: Kołacz (62 Kozłowska) - Słowy (73 Ścisłowska), A. Bużant, Sirant, N. Świętoniowska - Stasiulewicz (80 P. Świętoniowska), Słowińska (60 Kopińska), K. Bużan, Cywińska, Kamińska - Kowalczyk (70 Turowska)

Z pewnością zdecydowanie inaczej zawodniczki Sztormu AWFiS wyobrażały sobie start tegorocznych rozgrywek. Drużyna, która w poprzednim sezonie była jedną z rewelacji ekstraligi, tym razem występuje w roli czerwonej latarni.

Jakby tego było mało, spotkanie w Żywcu podopieczne Roberta Chałaszczyka rozpoczęły od straconej bramki. Gospodynie już w 2 minucie cieszyły się z gola zdobytego po rzucie rożnym. Jego autorką była Katarzyna Wnuk. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy gospodynie jeszcze dwukrotnie poważnie zagroziły bramce strzeżonej przez Magdę Kołacz, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Krótko po zmianie stron ambitnym grającym gdańszczankom udało się wyrównać stan spotkania. Pojedynek "jeden na jeden" z miejscową bramkarką wygrała Marta Stasiulewicz, która z głębi pola wbiegła w pole karne, czym kompletnie zaskoczyła defensywę rywalek.

Niestety, niecałe 60 sekund później na prowadzeniu były już gospodynie. Celnym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów popisała się Lucia Suskova. Niedługo potem miejscowe zaliczyły dwa kolejne trafienia i w 61 minucie wygrywały już 4:1.

Niedługo później debiut w roli bramkarki zaliczyła... grająca w polu Gabriela Kozłowska, która zmieniła obolałą Kołacz. Co ciekawe, gospodynie nie potrafiły znaleźć na nią sposobu. Warto również odnotować, że po raz pierwszy w barwach gdańskiej drużyny zagrała Anna Kowalczyk. Reprezentantka Polski do lat 17 na co dzień występuje w kanadyjskim United Toronto, ale na czas wakacji postanowiła pomóc trójmiejskiej ekipie.

GDAŃSZCZANKI WYCZEKUJĄ PRZERWY W ROZGRYWKACH

Teraz przed gdańszczankami długo wyczekiwana przerwa w rozgrywkach. Najbliższe ligowe spotkanie "Sztormówki" rozegrają dopiero za trzy tygodnie z Olimpią Szczecin. Przez ten czas do gry powinny wrócić wszystkie kontuzjowane piłkarki poza Martyną Zańko, która w pierwszym spotkaniu ligowym w Krakowie zerwała więzadła krzyżowe.

Wyniki 5 kolejki

• Mitech Żywiec - SZTORM AWFiS GDAŃSK 4:1 (1:0)
  • Olimpia Szczecin - AZS PSW Biała Podlaska 1:2 (1:1)
  • Medyk Konin - GOSiR Piaseczno 8:0 (5:0)
  • Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków 4:0 (3:0)
  • UKS SMS Łódź - AZS Wrocław 2:0 (1:0)
  • AZS PWSZ Wałbrzych - Górnik Łęczna, niedziela, godz. 11
mik

Opinie (7) 3 zablokowane

• Trzeba wywalić tego trenera, on nie powinien być w tym zespole, widziałem na meczach jak odnosi się do dziewczyn...

• 4 1

• Nico

Bylem raz na meczy. Nie wiem czy to trener czy jakiś dzialacz. Łysa pała za dużo krzyczał. Zmienić go i będzie dobrze.

• 2 2

• problem nie w trenerze a w tym nad nim... kara od bozi za złe decyzje ;)

• 4 0

• Kibic z Gdańska

Sztorm to przecież druzyna z Gdyni. Nie mieszajcie Arki z Lechią. Przegrywają bo mają krzykliwego trenera. A do kobiet potrzeba szacunku i delikatnosci.

• 2 5

• (1)

I mężczyzn po kilku przegranych meczach zmienia się trenera, może czas najwyższy na zmianę i u kobiet, może trener się już wypalił, sądząc po tym jak zachowuje się na meczach w Gdansku