Plan wykonany

12 grudnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Na półmetku rozgrywek I ligi koszykarze Kagera mogą mówić o zrealizowaniu planu. Gdyby dzisiaj kończyła się runda zasadnicza, gdynianie zagraliby w play off. Siódmą pozycję na półmetku rywalizacji drużyna Adama Prabuckiego wywalczyła sobie na własnym parkiecie, wygrywając z CKS 1924 Czeladź 81:61 (22:31, 24:6, 17:13, 18:11). Runda rewanżowa rozpocznie się 17 grudnia.

KAGER: Karaś 28 (4x3), Malczyk 19 (3), Syldatk 18 (1), Danjuma 10, Molenda 6, Igliński, Małecki.

CKS: Nowak 16, Diduszko 13 (1), Morawiec 11 (1), Kowalczyk 9 (1), Kobiela 9 (1), Stanowski 2, Guzik 1, Zmarlak.

Największą gwiazdą, choć już nieco przyblakłą, przyjezdnych był Tomasz Służałek, niegdyś szkoleniowiec m.in. Prokomu Trefl Sopot. Z tym większym zdziwieniem obserwowano niefrasobliwą grę miejscowych w inauguracyjnej kwarcie. Jednak wystarczyło, że przez kolejne dziesięć minut gdynianie przyłożyli się do swoich obowiązków na parkiecie, głównie w obronie, a na przerwę zeszli z korzystnym rezultatem 46:37. Po zmianie stron goście nie byli w stanie zagrozić Kagerowi. Kolejny doskonały mecz rozgrywał bowiem Andrzej Karaś. Rutynowany rozgrywający zdobył aż 28 punktów i to na wysokich współczynnikach skuteczności (100 procent - rzuty wolne, 67 - za trzy, 50 - za dwa). Na podkreślenie zasługuje również wyczyn Marcina Malczyka. Koszykarz pozyskany przed sezonem z Basketu Kwidzyn tego dnia ani na sekundę nie opuścił parkietu, a z 12 rzutów, które oddał - trafił aż 10. Dwukrotnie pomylił sie tylko zza linii 6,25.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: Spójnia - Sokół 71:73, Górnik - Pyra 76:68, Tytan - Legion 77:88, AZS - Basket 64:70, Siarka - Stal 74:83, Zastal - Team 71:66, Znicz J. - Znicz P. 74:69.