Pod wodzą Lubow Szwecowej ... Gedania - AZS Uniw. Wrocław 91:64

Jakub Bork
22 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Przystępujące do spotkania bez trenera Aleksandra Sewierowa, który udał się do Moskwy na konsultacje oraz kontuzjowanej Agnieszki Saidowskiej koszykarki Gedanii Gdańsk nie miały kłopotów z pokonaniem zajmującej ostanie miejsce w tabeli 1 ligi drużyny AZS-u Uniwersytetu Wrocław. Gdańszczanki prowadzone wyjątkowo przez Lubow Szwecową wygrały 91:64 ( 22:10, 24:16, 25:21, 20:17 ).

Wrocławianki, które w dotychczasowych 12 ligowych spotkaniach poniosły 12 porażek, tylko w pierwszych minutach prowadziły wyrównaną walkę. Po trafieniach Katarzyny Kurowskiej i Marty Polan przyjezdne prowadziły 4:0. Pierwsze punkty dla koszykarek Gedanii zdobyła rzutem za 3 Karolina Szlachta. W 5 minucie po kolejnych punktach tej zawodniczki Gedania po raz pierwszy objęła prowadzenie 7:6. Od tego momentu przewaga gdańszczanek stale rosła, a wynik po pierwszej kwarcie ustaliła rzutem równo z końcową syreną grająca trener zespołu Lubow Szwecowa.

W zespole Gedanii w drugiej kwarcie na parkiecie pojawiły się zmienniczki. Mimo to AZS nie był w stanie dotrzymać kroku gospodyniom i po kolejnych trójkach Szlachty oraz Katarzyny Szury na tablicy w 17 minucie widniał wynik 38:17. Znakomicie tego dnia dysponowana rzutowo była Karolina Szlachta, w pierwszej połowie zdobyła aż 21 punktów. W drużynie gości punktowały skrzydłowe Marta Polan i Magdalena Rybak.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gdańszczanki kontrolowały grę popisując się szybkimi atakami kończonymi zazwyczaj celnym rzutem. Dobrą zmianę dała Justyna Grabowska ( 16 punktów w tej części spotkania ). Dwie trójki zanotowała także Szwecowa. W AZS-ie prócz wspomnianych Polan i Rybak wyróżnić należy bardzo ambitnie grającą Monikę Pelc. Młoda rozgrywająca większość ze swoich punktów zdobyła po efektownych wejściach pod kosz.

Po tym zwycięstwie gdańszczanki awansowały na 10 pozycję w tabeli. Było to zarazem ostatnie spotkanie podopiecznych Aleksandra Sewierowa w tym roku. Następny mecz koszykarki Gedanii rozegrają na wyjeździe z liderem rozgrywek 1 ligi AZSem-PWSZ Gorzów Wielkopolski 4-ego stycznia 2004 roku.

Punkty zdobywały :
Gedania : Szlachta 21 ( 4x3 pkt.), Szwecowa 16 (3x3) , Drozd 8, Kowalska 6, Zaorska 0 oraz Grabowska 16, Bukowska 12 (1x3), Szura 6 (2x3), Chojnowska 4, Cieśluk 2
AZS Uniwersytet : Rybak 22 (2x3), Polan 15, Pelc 11, Kurowska 4, Ziółkowska 0 oraz Maciąg 6, Kościelna 4, Suchojad 2, Kaleta 0