Podtrzymana passa

27 listopada 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Najnowszy artykuł o klubie Arka Gdynia Arka Gdynia. Kasjan Lipkowski: Autostrada do awansu? Poczekajmy
Piłkarze Arki Prokom Gdynia nie przegrali szóstego meczu z rzędu, a Norbert Witkowski zachował czyste konto w czwartym kolejnym spotkaniu w ekstraklasie! Bramkarz żółto-niebieskich jest niepokonany od 371 minut! W stolicy podopieczni Wojciecha Wąsikiewicza bezbramkowo zremisowali z Polonią Warszawa. Jeśli ktoś z państwa ma wolny milion euro, to może kupić... "Czarne Koszule". Za tyle bowiem wystawione są do sprzedaży wszystkie akcje outsidera I ligi.

POLONIA: Kieszek - Moryc, Jarczyk, Igwe, Swisher - Seweryn, Dźwigała (60 Król), Łukasiewicz, Markowski (76 Stokowiec), Cichoń (72 Bąk) - Kosmalski.

ARKA: Witkowski - Kowalski, Jawny, Jakosz, Majda - Gorząd, Ulanowski (76 Sobieraj), Bartoszewicz (82 Kubisz), Moskalewicz, Griszczenko - Niciński (72 Pilch).

Żółte kartki: Cichoń, Seweryn (Polonia). Moskalewicz, Gorząd (Arka). Sędzia: Bakaluk (Olsztyn). Widzów: 2 500.

Polonia nie wygrała w tym sezonie meczu na własnym stadionie. Nic nie zmieniło się w tym względzie także po tym, gdy zwolniła Dariusza Kubickiego oraz zafundowała sobie podgrzewaną murawę, którą dodatkowo w sobotę wyświęciła. Arka była pierwszą drużyną w ekstraklasie, wizytującą obiekt przy ul. Konwiktorskiej po renowacji.

Podopieczni Cezarego Moledy rozpoczęli tak, jakby chcieli swemu szkoleniowcowi wreszcie dać poczuć, jak smakuje wygrana w ekstraklasie. W inauguracyjnym kwadransie Norbert Witkowski musiał interweniować po strzałach Dariusza Dźwigały i Damiana Seweryna.

Zapały miejscowych ostudził Andrij Griszczenko. Lewy pomocnik gdynian najpierw sam uderzył głową, a w 26. minucie wypracował najlepszą tego dnia dla Arki sytuację do zdobycia gola. Niestety, po szybkiej kontrze Sebastian Gorząd nie trafił z dziesięciu metrów do pustej bramki! Kwadrans później niewiele brakowało, aby arkowców wyręczył Sławomir Jarczyk, ale samobójczego gola nie było. Zanim sędzia zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie dyspozycję Witkowskiego ponownie sprawdzili Dźwigała (z wolnego) i Seweryn. Po uderzeniu tego drugiego gdynian wypuścił nawet piłkę z rąk, ale bez żadnych konsekwencji.

W 51. minucie po raz kolejny potwierdziło się, że jesienią sędziowie postanowili nie przyznawać Arce karnych. Grzegorza Nicińskiego kopało aż dwóch obrońców, ale arbiter wolał tego nie widzieć i nie zareagował po upadku kapitan żółto-niebieskich.

Niewiele brakowało, aby podobnie jak z Wisła, trzy punkty dla żółto-niebieskich zdobyli rezerwowi. W 79. minucie strzał Grzegorza Pilcha z ośmiu metrów obronił Paweł Kieszek, a już w doliczonym czasie gry w z dobrej pozycji nie trafił do celu Marek Kubisz.

Jednak trzeba przyznać, że po przerwie to gospodarze mieli groźniejsze sytuacje. Krzysztof Bąk, który dosyć niespodziewanie dostał piłkę w polu karnym i nie mając przed sobą nikogo, nawet bramkarza rywali, nie trafił do siatki. Ponadto Witkowski w pojedynku sam na sam powstrzymał Seweryna.

Trenerski dwugłos:

Wojciech Wąsikiewicz: - Nie co tydzień rozgrywa się taki mecz, jak z Wisłą Kraków. Tutaj oba zespoły chciały zdobywac punkty. Skończyło się remisem i trzeba się cieszyć z kolejnego punktu.

Cezary Moleda: - Mieliśmy jeden cel - trzy punkty, ale indolencja strzelecka moich zawodników spowodowała, że wywalczyliśmy tylko remis. Mieliśmy dwie dwustuprocentowe sytuacje, z których powinny paść bramki.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: Kolporter Korona Kielce - Groclin Dyskobolia Grodzisk 3:0 (0:0). Bramki: Piechna (57), Bilski (62), Doros (90). Amica Wronki - GKS Bełchatów 3:1 (2:1). Grzybowski (45), Dembiński (45+1), Kikut (78) - Wiechowski (33). Górnik Zabrze -Górnik Łęczna 2:0 (1:0). Bukalski (8-karny), Król (55). Wisła Płock - Odra Wodzisław 0:0. Zagłębie Lubin - Cracovia 3:1 (1:1). Kalousek (12), Chałbiński (59), Iwański (80) - Nowak (14). Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0). Iwan (56) - Divecky (62). Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:0.

CZYM WY SLEDZIKI SIE PODNIECACIE JAKIE BRAWA??? KOMU>>>
    MI ŻAL POLONI BO POWINNA WAM DUPE ZŁOIC ALE CO SIE ODWLECZE TO NIE UCCIECZE I LEGIA WAM DUPE ZŁOI PODWÓJNIE.NIE WYGRAĆ Z TAK SOLABA POLONIĄ TOZ TO NAWET JUNIORZY KMITY ZAMBRÓW CZY JAK IM TAM WEYGRALI BY W CUGLACH NIE MÓWIAC JUZ ŻE WICHER KOBŁKA I HURAGAN WOŁOMIN .
    ARKA CIENIZNA CZYLI POPULARNE ZERO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Cienki Markos

Arka radzi sobie bardzo dobrze w I-lidze. 11 pozycja po rundzie jesiennej to na pewno nie jest szczyt możliwości tej druzyny. Trzeba jednak pamietać, że ARKA jest beniaminkiem. Na wiosnę będzie lepiej po wzmocnieniach. Co do przedmówcy, sam jesteś cienki skoro obrażasz inne drużyny a nie przyznajesz sie do swojej. Mniemam, że to właśnie grajkowie z jakiejś zapyziałej dziury Lechihihi Chleboszewo albo jakaś inna.

• 0 0

• Panowie o co wy sie sprzeczacie , ARKA ma cel ktory skrupulatnie wykonuje, kibice pisza zle o naszym zespole , a czego Wy sie spodziewacie ze beda nas chwalic, ludzka zawisc niema slow ,tylko ja widze ze to cholernie nas mobilizuje i bedzie coraz lepiej , a ludzie co pisza zlosliwie maja problem , poprostu im idzie coraz gorzej i tocza sie na dno ,ktorego im nie zycze!!!!!
    Co do jakis akcji to mnie niebardzo obchodzi , jestem poprostu kibicem i wiem ze , jast coraz lepiej , a co niektorym Zolc peka!!!!!

• 0 0

• bez honoru, ze sprzętem

to kibice ARKI GDYNIA

• 0 0

• ARKA GDYNIA

Ja niewiem o co wy sie plujecie... przeciesz polonia musiala wygrac ten mecz bo ma noz na gardle ale Areczka sie nie dala i zremisowala. Wygrywac u siebie, niedawac dupy na wyjazach! pozdro dla kibiców ARKI, LECHA i CRACOVI.