Pogoń II Szczecin - Gedania 1922 Gdańsk 5:2. Stracone dwubramkowe prowadzenie

mip.
7 października 2023, godz. 13:55
Opinie (20)

Gedania 1922 Gdańsk

Dwa gole Przemysława Żukowskiego nie uchroniły Gedanii 1922 Gdańsk od wysokiej porażki z Pogonią II Szczecin 2:5 i to pomimo tego, że to gdańszczanie prowadzili 2:0. Dwa gole Przemysława Żukowskiego nie uchroniły Gedanii 1922 Gdańsk od wysokiej porażki z Pogonią II Szczecin 2:5 i to pomimo tego, że to gdańszczanie prowadzili 2:0.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Pogonią II Szczecin 2:5 (2:1) w meczu 11. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego po 19 minutach prowadzili 2:0, ale kolejne słowa należały już do "Portowców", którzy w drugiej odsłonie zaaplikowali gdańszczanom aż cztery gole. Oba trafienia dla Gedanii zdobył Przemysław Żukowski.

Sprawdź harmonogram niższych lig na ten weekend Sprawdź harmonogram niższych lig na ten weekend

Bramki dla Gedanii:
Żukowski 12,19

GEDANIA: Tetyk - Manuszewski, Bąk, Dowigiałło - Waliszewski (83 Łazarski), Gorwa, Zyska, Niewiadomski (83 Pawlak) - Żukowski, Zalewski - Łukasiewicz (63 Apostołowicz)

W wyjazdowym meczu z rezerwami Pogoni Szczecin, trener Krystian Ryczkowski dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Miejsce Artura Stawikowskiego w środku pola zajął Maciej Gorwa, a na "szpicy" zagrał Szymon Łukasiewicz. Z kolei Przemysław Żukowski przesunięty został nieco niżej, zajmując pozycję Filipa Sosnowskiego.

Gedania 1922 Gdańsk - Cartusia 1923 Kartuzy 0:4. Passa piłkarzy przerwana Gedania 1922 Gdańsk - Cartusia 1923 Kartuzy 0:4. Passa piłkarzy przerwana

Gospodarze z kolei zagrali w typowo rezerwowym składzie, którego nie zasilili piłkarze pierwszego zespołu "Portowców".

Gdańszczanie rozpoczęli spotkanie z wysokiego "C", bo już w 12. minucie prowadzili 1:0, a Axela Cholewińskiego strzałem głową pokonał Żukowski. Nominalny napastnik dubelt miał już po kolejnych siedmiu minutach, gdy po dograniu Łukasiewicza popisał się podcinką nad golkiperem.

Gdańszczanie nie zdołali jednak utrzymać czystego konta do końca pierwszej połowy, a typowego gola "do szatni" dla "Portowców" zdobył Olaf Korczakowski. Trzeba jednak przyznać, że to Gedania w pierwszej części miała więcej okazji, choć sama gra była wyrównana.

Nic nie wskazywało jednak na to, że Gedania w odstępie 7 minut nie tylko straci prowadzenie, ale będzie przegrywać. Kolejny cios Pogoń zadała w 73. minucie i było już 4:2. Nie był to jednak koniec strzelania, bo gospodarze grali z kontry i podwyższyli prowadzenie chwilę później. Jak się okazało, był to już ostatni gol w tym spotkaniu. Wygrana Pogoni sprawiła, że wyprzedzili oni Gedanię w ligowej tabeli.

18 Wikęd Luzino 11 0 1 10 8:33 1
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-10-08