• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Polska - Macedonia 3:0

jag.
10 maja 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Reprezentacja Polski po raz drugi w rywalizacji grupy trzeciej strefy euroafrykańskiej Pucharu Davisa wygrała 3:0. Na kortach gdyńskiej Arki los Cypru podzieliła wczoraj Macedonia. Co więcej sukces biało-czerwonych był jeszcze pewniejszy, gdyż tym razem nie oddali rywalom nawet seta. Dzisiaj zespół Tadeusza Nowickiego w samo południe rozpocznie pojedynek z Tunezją. Awans do puli finałowej zapewni nam nawet przegrana 1:2, ale gramy oczywiście o trzecie zwycięstwo.

Na dobry początek wygrał wczoraj Bartłomiej Dąbrowski. Co prawda Kristijan Mitrovski nie odjechał na rowerze (6:0, 6:0) jak dzień wcześniej Dinos Pavlou, ale i Macedończykowi dostało się jedno "koło". "Dąbek" wygrał 6:1, 6:0, a jedynej straty doznał w czwartym gemie. Rywalowi pomogła siatka, gdyż dwukrotnie prześlizgujące się po niej piłki bardzo zdenerowowały Polaka, który nie utrzymał prowadzenia 30:15. Jednak najdłuższego gema byliśmy świadkami przy wyniku 6:1, 4:0. Najpierw Mitrovski udowodnił, że gra przy siatce nie jest jego silną stroną, gdyż nie potrafił trafić piłki nawet przy smeczu, by następnie uzyskać przewagę, a potem jeszcze czterokrotnie doprowadzać do równowagi. Dąbrowski, który był bardziej wszechstronnym tenisistą i umiejętnie zmieniał rytm gry, skarcił rywala dopiero za czwartym breakiem.

- W tenisie, tak jak w piłce nożnej, nie ma już słabych rywali. Nikogo nie można lekceważyć. A gdy odpowiednio podejdzie się do meczu, to o wszystkim decydują ważą umiejętności i wyniki są takie, jakie są. Zresztą sądzę, że dzisiaj powinno nam być łatwiej. Pierwsza rakieta Macedonii jest słabsza od Cypryjczyka, a ponadto Mariusz Fyrstenberg nie powinien się tak denerwować, gdyż debiut w singlu w daviscupie ma już za sobą. Także w deblu, jeśli trener na nas postawi, może być lepiej, gdyż przeciwko Cyprowi Łukasz był nieco zaspany
- ocenił Dąbrowski.

Choć Tadeusz Nowicki nie fatygował już Bartka do debla, to przepowiednie tenisisty się sprawdziły. Fyrstenberg wygrał z Predragiem Rusevskim 6:4, 6:2, a nasza para, którą tworzyli Łukasz Kubot/Filip Urban odprawiła Rusevskiego i Dimitara Grandbulovskiego 6:3, 6:3.

Inne wyniki: Tunezja - Cypr 2:1, Estonia - Mauritius 3:0. Tabela grupy A: 1. POLSKA 2-0 6:0, 2. Tunezja 1-1 3:3, 3. Macedonia 1-1 2:4, 4. Cypr 0-2 1:4; grupa B: 1. Estonia i Madagaskar (zapewniony awans do puli finałowej) 1-0 3:0, 3. Mauritius 0-2 0:6.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane