Przegrana na własne życzenie

18 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Kager Gdynia był o krok od sprawienia kolejnej niespodzianki. Po wygranej w Kwidzynie podopieczni Adama Prabuckiegi i Włodzimierza Augustynowicza powinni zwycięzyć równiez kolejnego kandydata do ekstraklasy. Ostatecznie przegrali jednym punktem na wyjeździe z Sokołem Łańcut 65:66 (16:25, 21:8, 8:17, 20:16).

KAGER: Molenda 14, Malczyk 13 (3x3), Karaś 13 (3), Kalinowski 10 (2), Małecki 8, Syldatk 7 (2), Danyuma.

Stabilizacja formy to dla obu drużyn tego dnia była zbyt trudną sztuką. Gdynianie kapitalnie zagrali w drugiej kwarcie. Odrobili z nawiązką dziewięciopunktową stratą i na przerwie zeszli z korzystnym dla siebie wynikiem 37:33. Co prawda trzecią część gry zdecydowanie wygrali gospodarze (osiągnęli przewagę po niej 50:45), ale dziewieć minut ostatniej odsłony było znów popisem przyjezdnych.

Wydawało się, że Kagerowi nie może się stać krzywda, skoro prowadził na 60 sekund przed końcem 66:61. Gospodarze zdobyli się na akcję, po której dwukrotnie z wolnych trafił bartosz Krupa. Ale iwówczas nie było powodów do paniki. Do ostatniego gwizdka pozostało 20 sekund. To oznaczało, że Kager może grać do końca nawet bez oddawania rzutu. Miejscowi nie faulowali, licząc na przechwyt. I doczekali się... Piłke zabrał gdynianom Jerzy Koszuta, a wynik meczu rzutem za trzy ustalił Piotr Ucnik.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Zastal Zielona Góra - Górnik Wałbrzych 61:57, Pyra Poznań - Spójnia Stargard 79:88, AZS Radom - Siarka Tarnobrzeg 71:57, Znicz Pruszków - Team Polska 85:89, CKS Czeladź - CA-IB Legion 101:87, Tytan Częstochowa - Stal Stalowa Wola 77:79.