Przegrane Ogniwa i Arki w ekstralidze

Marta, jag.
22 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
W Sopocie rugbiści Ogniwa (żółto-niebieskie stroje) nie dali rady mistrzom Polski. W Sopocie rugbiści Ogniwa (żółto-niebieskie stroje) nie dali rady mistrzom Polski.

Druga kolejka ekstraligi nie była udana dla trójmiejskich rugbistów. Wygrała tylko Lechia, a i to bez punktu bonusowego. Na tarczy wraca z Warszawy Arka, a Ogniwo wyraźnie przegrało u siebie z Budowlanymi Łódź. Co więcej trybuny sopockiego stadionu są w tak opłakanym stanie, że policja, w trosce o bezpieczeństwo kibiców, zabroniła na nie wpuszczać widownię!

Jako pierwsi z trójmiejskiego tercetu do gry wyszli "Buldogi". Aktualni wicemistrzowie Polski wydawali się być faworytem w konfrontacji z mistrzami kraju sprzed roku. Niestety, Arka przegrała na wyjeździe z Bemowo AZS AWF Warszawa 0:6 (0:3), choć zdaniem gdynizan porażka powinna być o połowę niższa. Ostateczna decyzja należeć będzie do Wydziału Gier PZR.

Punkty dla AZS AWF: Janeczko 6.

ARKA: Kałduński, Samujło, Kaszubowski - Skindel, Nowak - Dąbrowski, Jeliński (Moroz), Raszpunda - Kriczun - Chromiński, Korbolewski, Głuszek (Pilchta), Densiuk, Gogoshvili - Simionkowski (Macoń).

Jak ocenił po meczu trener gdynian Maciej Stachura rywalizacja Arki z akademikami była typowym meczem walki. Spotkanie było emocjonujące a obydwie drużyny chciały osiągnąć końcowy sukces nastawiając się głównie na dobrą obronę.

- Mieliśmy swoje okazje, niestety w kilku przypadkach zabrakło nam skuteczności, wykończenia akcji, gdyż do zdobycia punktów naprawdę niewiele brakowało. Nieco więcej z gry mieli gospodarze, można więc powiedzieć, że wygrali zasłużenie - powiedział po meczu trener Stachura.

Szkoleniowiec "Buldogów" podkreślił jednak, że jego ekipa grała w Stolicy bez kilku podstawowych zawodników, a ci, którzy wyszli na plac gry często, jeszcze w minionym sezonie, byli rezerwowymi.

- Nie zmienia to faktu, że ci gracze, których miałem do dyspozycji zagrali bardzo ambitnie. Do końca też nie wiadomo jaki będzie ostatecznie wynik spotkania. W ostatniej minucie gry AZS zdobył 3 punkty, jednak dopatrzyliśmy się ich przewinienia, nasze zastrzeżenia potwierdził też sędzia liniowy, zgłosiliśmy swoje zastrzeżenia arbitrowi i niech oni teraz rozstrzygają o końcowym wyniku. Nie zamierzamy składać jakiegoś oficjalnego protestu, przegrana 0:3, czy 0:6 nie zmieni naszej sytuacji - wyjaśnił trener Arki.

W Sopocie Ogniwo przegrało z Budowlanymi Łódź 5:34 (5:22). - Byliśmy zespołem o klasę słabszym - przyznał trener pokonanych Jarosław Hodura. Goście zdobyli maksymalną liczbę punktów (pięć), bo tego dnia zaliczyli aż sześć przyłożeń.

Niewiele brakowało, aby doszło do skandalu i mecz musiałby się toczyć bez publiczności. Policja zakwestionowała bowiem warunki bezpieczeństwa na trybunie. Ostatecznie widzów wpuszczono, ale stali oni wzdłuż linii bocznej lub siedzieli na niewielkiej trybunie przenośnej.

Honorowe punkty dla gospodarzy zdobył Jarosław Rycewicz w 27. minucie przy wyniku 0:10. Jednak ten mecz był zdecydowanie pechowy dla sopockiego filara. Cztery minuty później dostał żółtą kartkę. W osłabieniu Ogniwo straciło dwa przyłożenia. Po godzinie gry zaś Rycewicz z kontuzją kolana opuścił boisko z nogą w szynie ortopedycznej. Przed przerwą urazu głowy doznał z kolei Robert Graban.

Punkty Ogniwo: Rycewicz
Punkty Budowlani: Kaniowski 15, Gabunia 10, Łuczak 5, Stępień 4.

OGNIWO: Rycewicz (60 D.Plich, 74 Koper), M.Plich, Wilczuk - Anuszkiewicz (73 Pietrzyk), Wantoch-Rekowski - Wegierski, Graban (74 Iwańczuk), Rogowski (60 Zeszutek) - Czaja - Schulte-Noelle (55 Kurdelski), Olszewski, Podolski, Przychocki, Karaś - Szablewski.

W Poznaniu natomiast o ligowe punkty walczyła Lechia Gdańsk. "Biało-zieloni" pokonali miejscową Posnanię 21:6 (5:3).

Honor trójmiejskiego rugby uratowała w Poznaniu Lechia, jednak ekipie Grzegorza Kacały o punkty łatwo nie było. Po dwóch przestrzelonych karnych gdańszczan to gospodarze wyszli na prowadzenie 3:0. Gdańszczanie prowadzenie do przerwy zapewnili sobie dopiero na kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie.

- Po przerwie Posnania znów zdobyła 3 punkty i wyszła na prowadzenie, w kolejnych minutach już jednak przeważaliśmy i to my zdobywaliśmy kolejne punkty. W Poznaniu dobrze zagraliśmy młynem. Teraz przed nami przerwa w rozgrywkach, na pewno będziemy musieli w niej popracować nad dokładnością rozgrywania akcji i grą w obronie - powiedział najskuteczniejszy w gdańskiej ekipie Mateusz Zajkowski.

Punkty dla Lechii: Zajkowski 10, Narwojsz 6, Hedesz 5.
Punkty dla Posnanii: Kujawski 6.

LECHIA:Urbanowicz, Janiec, Zieliński - Lademan, Krzywicki - Hedesz, Doroszkiewicz, Wojcieszak - Zajkowski - Śliwiński, Kwiatkowski, Wilczuk, Rokicki, Narwojsz - Jurkowski oraz Płonka, Odoliński, Hałasiewicz.

Tabela wprowadzona: 2009-08-23

W innym meczu 2. kolejki Juvenia Kraków niespodziewanie przegrała u siebie z Orkanem Sochaczew 12:22 (12:7).
Marta, jag.

Opinie (54) 4 zablokowane

• lechia 13-6 posnania po 60 minutach!!!!:))) arka przegrala 0-6

• 3 2

• Norman

Bemowo jest slabe w tym sezonie ale Arka to juz kompletna kicha...

• 3 4

• OGNIWO

SOPOT TO POTĘGA ARKA TEŻ !! BĘDZIE ZWYCIĘSTWO !!

• 2 6

• Lechia wygrała 21-6

Lechia zdobyła 4 pkt, Posnania 0:)) zabrakło 1 przyłożenia do bonusa:)

• 9 0

• Do sopockiego_arkowca (1)

A z kim chcecie wygrac w tym sezonie?Nawet Orkan Wam pokaze jak sie gra w rugby

• 5 9

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• sędziowie (4)

pzpr znowu pokazał, że naszą dyscyplinę ma gdzieś - zabłocki jeśli nie potrafisz obstawić obsady sędziowskiej na spotkania ekstraligi to odejdź z kolegium (oczywiście jeśli masz resztki honoru), dużo gadacie, zapowiadacie zmiany itp a na podwórku dalej..., na linii w sopocie biegał koleś z ogniwa bo przyjechało tylko 2 wąsów - makabra, Ogniwo przegrało 34:5 ale rozegrają jeszcze kilka meczy i myślę, że namieszają w lidze

• 9 0

• no nie...

jeden byl bez wasa ten sam co byl glownynm w Gdyni tydzien temu

ten to jescze sie nie goli

• 1 0

• Zaproszenie (2)

Zostań deklu sędzią(jeżeli masz choć 0,5% pojęcia o przepisach) na stronie PZR jest informacja.I wtedy pokażesz wszystkim na czym to polega.

• 2 0

• (1)

sam jesteś deklem, jeśli nie potrafisz przeczytać o czym jest wypowiedź to nie komentuj błaźnie, nie było komentarza odnośnie jakości sędziowania tylko nieudolności kolegium pacanie

• 0 0

• i długo jeszcze się nie będzie golił!!!!!!!ten "dzieciak"to dramat nawet na linii,a wystawiać go jako głównego na zawody to Pan Zabłocki zmusza tego chłopaka do biegania w pampersie i z głową jak by kilo "trawska" spalił!