Zdjęcia
Przez trzy godziny, od 13 do 16 rycząca kolumna motocykli przejedzie przez Gdańsk, Gdynię i Sopot, aby pokazać mieszkańcom Wybrzeża, czym tak naprawdę jest jazda na potężnej drogowej bestii. Fani serii "Amerykański chopper" odwiedzą najpopularniejsze miejsca weekendowych wypadów mieszkańców Trójmiasta. Kawalkada wyruszy spod molo w Gdańsku Brzeźnie o godz. 13:00 (zbiórka motocyklistów o godz. 12:00), skąd przez Sopot uda się w stronę centrum Gdyni. Pierwszy postój zaplanowany jest przy Bulwarze Nadmorskim około godz. 14:00. W tym miejscu każdy fan programu oraz motocyklista, który dołączy do kolumny chopperów może liczyć na gadżet Discovery Channel od odzianych w skórę poskramiaczy drogowych bestii. Motocykliści Discovery Channel skierują się na następnie Skwer Kościuszki, gdzie zaplanowany jest drugi postój około godz. 15:00. Po krótkim odpoczynku silniki znowu pójdą w ruch, a motocykliści udadzą się z powrotem do Gdańska Brzeźno - paradny przejazd po mieście zakończą w miejscu startu przy molo.
Cała akcja związana jest z promocją najnowszej serii kultowego dla wszystkich fanów motocykli serialu Amerykański chopper, który jest emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00 na kanale Discovery Channel.
Trasa trójmiejskiego przejazdu:
Start - miejsce spotkania motocyklistów - Gdańsk Brzeźno okolice małego molo.
Godzina spotkania, 12:00, ruszamy o godzinie 13:00;
Start - Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Czarny Dwór, skręt w prawo w ul. Dąbrowszczaków, tą ulicą tak jak prowadzi - skręt w prawo w ul. Piastowską, skręt w lewo w ul. Kapliczną, która przechodzi w ul. Jelitkowską, która przechodzi w ul. Bitwy pod Płowcami, prosto w ul. Grunwaldzką dalej w ul. Powstańców Warszawy, przy parku północnym w ul. Haffera i na jej końcu skręt w prawo w Al. Niepodległości, która przechodzi w Al. Zwycięstwa. Aleją Zwycięstwa do Gdyni na węźle Maksymiliana - skręt w prawo w Al. Piłsudskiego na parking przy Bulwarze - postój nr I - godzina 14:00 lub 14:15 (przerwa 30 min)
Wyjazd z parkingu Al. Piłsudskiego do Al. Zwycięstwa - skręt w prawo w ul. Władysława IV, którą jedziemy prosto aż do skrętu w prawo w ul. 10 Lutego (być może końcówkę przejedziemy ul. Świętojańską, o ile nie będzie z tym problemu), którą dojeżdżamy do skweru Kościuszki, gdzie mamy postój nr II - planujemy na godzinę 15:00 (przerwa 30 min)
Ze skweru Kościuszki wracamy ulicą 10 Lutego aby skręcić w lewo do ul Władysława IV, dalej w Al. Zwycięstwa, tym razem Sopot bierzemy górą czyli Al. Niepodległości, która w Gdańsku przechodzi w Al. Grunwaldzką, przy halo Oliwia skręcamy w lewo w ul. Kołobrzeską, skręt w prawo w Al. Rzeczypospolitej, przy parku skręt w lewo w Al. Jana Pawła II do końca i wracamy do miejsca startu - w Gdańsku Brzeźno. Tu organizacyjnie oddajemy flagi wymieniając je na bony, kończymy oficjalną część imprezy.