Pyrek na 4,60

Kryst.
1 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Monika Pyrek, nasza najlepsza tyczkarka, utrzymuje bardzo wysoką formę. Gdynianka zwyciężyła w sobotę w 9. halowym mityngu w Chemnitz z wynikiem 4,60 m, gorszym od jej rekordu Polski o pięć centymetrów.

W korenspondencyjnym pojedynku 23-letnia mistrzyni Polski pokonała Swietłanę Fieofanową. Rekordzistka świata z wynikiem zaledwie 4,46 m zajęła drugie miejsce podczas mityngu halowego we francuskiej miejscowości Lievin. Wygrała Rosjanka Tatiana Połnowa, (4,71 m).

W bezpośrednim pojedynku, na tartanie w Chemnitz Pyrkówna po raz drugi w ciągu tgodnia pokonała Annę Rogowską (SKLA Sopot). 22-letnia zawodniczka zajęła drugie miejsce z rezultatem 4,40. Taką samą wysokość zaliczyła trzecia tyczkarka, Niemka Carolin Hingst (Niemcy). Ósma Anna Olko (SKLA Sopot) zakończyła konukrs z wynikiem 3,80. Łukasz Chyła, jej partner klubowy i życiowy z wynikiem 6,66 zajął czwarte miejsce w biegu na 60 m. Zwyciężył Nigeryjczyk Fasuba Olusoji - 6,53. W eliminacjach nasz zawodnik pobiegł zdecydowanie lepiej i miał rezultat - 6,62. Do finału nie zakwalifikowali się: Przemysław Rogowski (AZS Środowisko Poznań) - 7,72 i Piotr Balcerzak (Skra Warszawa) - 6,83. Na drugim stopniu podium stanął Leszek Zblewski (Remus Kościerzyna), który z czasem 5.09,91 zajął drugie miejsce na nietypowym dystansie 2000 m. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Jan Fitchen (5.07,39). O krok od podium była Małgorzata Trybańska (Warszawianka), czwarta w skoku w dal (6,32 m). Zwyciężyła Niemka Bianca Kappler - 6,63.