• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Napastnik Arki nie miał tak udanego początku

Jacek Główczyński
6 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 

Arka Gdynia

Rafał Siemaszko nie miał jeszcze tak udanego wejścia do żadnego z wcześniejszych klubów jak teraz do Arki Gdynia. Rafał Siemaszko nie miał jeszcze tak udanego wejścia do żadnego z wcześniejszych klubów jak teraz do Arki Gdynia.

Rafał Siemaszko w okresie przygotowawczym zdobywał gole w każdym z trzech pierwszych sparingów. Natomiast oficjalny sezon napastnik Arki Gdynia zainaugurował bramkami w spotkaniach w Pucharze Polski i I lidze. - Mogę być schowany za plecami kolegów. Najważniejsze, by strzelać dalej i dawać sygnał, że jestem tej drużynie potrzebny - mówi piłkarz, który nie rości sobie aspiracji do miana jednego z liderów żółto-niebieskich.Jacek Główczyński: Czy w którymś z wcześniejszych klubów miał pan równie udany początek jak teraz w Arce?

Rafał Siemaszko: Nie. Trzy lata temu, w Gryfie Wejherowie na początku miałem tylko asysty. Tak zazwyczaj to w nowych barwach zaczynałem strzelać gdzieś w 5-6 kolejce. Dlatego tym bardziej miłe zaskoczenie, że w Arce i puchar, i ligę zacząłem od goli.

SIEMASZKO I JAŁOCHA BOHATERAMI MECZU Z ZAWISZĄ. WYSTAW OCENY WSZYSTKIM PIŁKARZOM ARKI

Były to bardzo podobne bramki. Obie zdobył pan wślizgami. Czy to ma być pański znak rozpoznawczy w tym sezonie?

Najważniejsze, abym zawsze zawsze znajdował swoje miejsce na boisku, z którego mogę strzelić gola. Gdy jest tłok pod bramką, to zazwyczaj rywale kryją tych najwyższych, którzy mogą potencjalnie strzelić głową. Ja sobie spokojnie za nimi biegam. Jestem niższy. Może dlatego mniej zauważalny dla obrońców?

TAK SIEMASZKO ROZPOCZĄŁ SPARINGI W ARCE. TRZY GOLE W TRZECH MECZACH

W Arce gra pan na pozycji numer "10". To optymalne miejsce dla pana?

Nie ma żadnego znaczenia, czy jestem wystawiany jako "9" czy "10". To podobne pozycje. Na obu jesteśmy rozliczany głównie ze strzelania bramek. Ponadto jest wymienność pozycji. Gdy ja się zapędzę pod bramkę rywali, to Paweł zajmuje moją pozycję.

Abbott bardzo pana chwali. Mówi nawet, że takiego piłkarza brakowało mu za plecami w poprzednim sezonie. Zrewanżuje się pan Pawłowi komplementami, czy może jednak ma pan do jego gry zastrzeżenia?

Współpraca układa nam się bardzo dobrze. Paweł utrzymuje się przy piłce, zgrywa ją, biega, walczy... Naprawdę to dobry piłkarz. Myślę, że strzeli dla Arki jeszcze niejedną bramkę, a dzięki jego golom będziemy też wygrywać mecze.

PAWEŁ ABBOTT: DZIĘKI RAFAŁOWI NIE JESTEM W ATAKU OSAMOTNIONY

A pana, ile goli w tym sezonie zadowoli?

Nie ustalam z góry żadnych ram. Na pewno nie będą o tym głośno mówić. Mogą nawet strzelać inni, aby Arka wygrywała.

W III lidze strzelał pan gole jak na zawołanie. Na zapleczu ekstraklasy może pan również osiągnąć dwucyfrowy wynik, jeśli chodzi o liczbę zdobytych bramek w sezonie?

W II lidze, dla Gryfa strzeliłem 14 goli. Fajnie jakby w Arce udałoby się dojść do 10 trafień. Nie miałem żadnych problemów z wejściem do gdyńskiej drużyny. Nie tylko dlatego, że grałem już wcześniej w tym klubie, ale także dlatego, iż znałem sporo chłopaków. Z Marcusem czy Renuszem grałem wspólnie w Orkanie Rumia, a z Warcholakiem w Wejherowie.

W poprzednim sezonie dla I-ligowej Chojniczanki zdobył pan sześć goli. W Arce rozbudził pan nadzieje na znacznie lepszy wynik. Trudniej będzie się teraz grało?

Nie wiem. W Chojniczance różnie mi się układało. Na początku drużynie nie szło. Gdy zamiast wygranych były remisy, trener zdecydował się na zmiany personalne. Wówczas dał mi szansę gry od 1. minuty. Strzeliłem gol, a drużyna zaczęła wygrywać. Grałem jako "podwieszony" napastnik za Tomkiem Mikołajczakiem, byłem podstawowym piłkarzem. Wiosną to się zmieniłem. Zakontraktowano Rafała Grzelaka i on zajął moje miejsce.

SIEMASZKO PO POWROCIE DO GDYNI: CHYBA KOMUŚ SIĘ SPODOBAŁO, ŻE STRZELIŁEM 6 GOLI

W Arce może być pan jednym z liderów drużyny?

Nie czuję się liderem. Mogę być schowany za plecami kolegów. Najważniejsze, by strzelać dalej i dawać sygnał, że jestem tej drużynie potrzebny, zaznaczyć w niej swoją obecność. A liderami to są: Krzysiek Sobieraj w obronie, Antek Łukasiewicz w pomocy, czy Paweł Abbott w ataku. To oni tworzą kręgosłup Arki.

Zawodnik

Rafał Siemaszko

Rafał Siemaszko

ur.
1986
wzrost
170 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


W tym oknie transferowym wrócił pan do Arki po czterech latach przerwy wspólnie z Miroslvem Bożokiem. Jednak podczas inauguracji trybuny skandowały głównie imię i nazwisko słowackiego pomocnika. Nie czuł pan z tego powodu żalu?

Nie. Miro w pełni na to zasłużył, by to jego przywitać skandowaniem.

A kiedy kibice regularnie zaczną skandować "Rafał Siemaszko"?

Nie muszą tak krzyczeć. Nie potrzebuję takich indywidualnych zaszczytów. Najważniejsze, abyśmy wygrywali jako drużyna.

Czuję tam wsparcie trybun?

Na pewno tak. Jednak staram się o tym nie myśleć. Gdy się za bardzo chce, wtedy może nie wychodzić. Dlatego odcinam się od tego, że kibice oczekują ode mnie bramek, super akcji i przebojowości. Ja też tego bardzo chcę, ale wychodzę na boisko i nie myślę o tym. Koncentruję się wyłącznie na grze.

Jako drużyna jesteście zadowoleni z wyników, którymi otworzyliście sezon?

Wiadomo, że awans w Pucharze Polski to coś pozytywnego. Chcemy zajść jak najdalej. Fajna byłaby to przygoda, gdybyśmy pokonali Chojniczankę, a potem Bełchatów bądź Bytovię i zagrali z jedną z drużyn z ekstraklasy. A w lidze? Wielu mówi, aby szanować punkt, który zdobyliśmy na Zawiszy. Zgadzam się z tym. Jednak jesteśmy też ambitnymi ludźmi i dlatego czujemy niedosyt, że nie udało się wygrać.

Na początku rozgrywek mamy was rozliczać tylko z liczby zdobywanych punktów czy także mamy prawo wymagać od razu dobrej gry?

Jeśli chce się grać o awans, to od razu trzeba gromadzić jak najwięcej punktów. Nie można odkładać wygrywania do czasu aż przyjdzie optymalna forma. Właśnie drużyna z aspiracjami, która ma zdobyć ekstraklasie, powinna potrafić zwyciężać także wtedy, gdy przytrafi jej się słabszy dzień.

Według pana Arka gra obecnie bardzo dobrze, dobrze czy może przeciętnie?

Uważam, że mecz z Zawiszą był dobrym widowiskiem, mógł podobać się kibicom. Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa.

Czujecie się na tyle silni, by wywalczyć ekstraklasę?

Czujemy się silni. Jednak nie możemy myśleć już teraz co będzie za miesiąc czy dwa. Musimy koncentrować się na każdym najbliższym meczu. Teraz myślimy tylko o Wiśle. Tym bardziej, że to jeden z kandydatów do awansu. W poprzednim sezonie Płockowi ekstraklasa uciekła w samej końcówce. Czeka nas zatem już drugie starcie w I lidze z drużyną, która ma duże aspiracje.

ARKA MUSI UWAŻAĆ NA STAŁE FRAGMENTY GRY

Wisła to niewdzięczny rywal. W meczu tej drużyny często pada tylko jeden gol bądź kończy się bezbramkowym remisem. Gdy w niedzielę piłka tylko raz wpadnie do bramki, może to być płocka siatka?

Zdajemy sobie sprawę, że akcji podbramkowych może być niewiele. Dlatego trzeba wykazać się skutecznością, a pod własną bramką pełną koncentracją, by uniknąć samemu błędu.

Z meczów przeciwko Wiśle ma pan jakieś wspomnienia?

Tak, miłe. Tej drużynie strzeliłem gola w Chojnicach. Satysfakcja była tym większa, gdyż trafiłem głową z około 14. metrów, a przecież jestem niewielkiego wzrostu.

Typowanie wyników

9 sierpnia 2015, godz. 18:00
3 pkt.
Wisła Płock
ARKA Gdynia

Jak typowano

54% 211 typowań Wisła Płock
25% 99 typowań REMIS
21% 83 typowania ARKA Gdynia

Twoje dane

Kluby sportowe

Opinie (12) 2 zablokowane

 • brawo Siema

  oby tak dalej
  pobij te 14 z Gryfa a będzie fajnie

  • 56 1

 • Brawo Rafał. Oby tak dalej!

  bramki w sparingach, bramka w Pucharze Polski , bramka w lidze. A wielu wątpiło, ja wiedziałem że będziesz super napastnikiem dla Arki. Powodzenia!

  • 44 1

 • zolto- niebieski S. (2)

  barwy klubu
  barwy miasta

  • 43 8

  • Skąd Jesteś?

   Tak się zastanawiam skąd Ty jesteś buraku bo na pewno nie z Sopotu.
   mieszkam na Brodawyu w Sopocie i nigdy nie widziałem śledzia.
   Czas chyba spotkać cię luszczu.

   • 2 4

  • Biało-Zielony Sopot

   • 1 3

 • zdjęcie do statystyk...

  .....z Chojniczanki!
  Nawet nie mieli siły zdobyć zdjęcia w koszulce Arki?W tytule "Napastnik Arki" jak zwykle trójmiasto nie daje rady...

  • 22 4

 • Trzymaj sie Rafal i strzel zwycieska bramke w Plocku!!! Tylko Arka Gdynia !!!

  • 31 3

 • Lider Sobieraj buahahaha

  • 7 15

 • Olek

  Dobrze że w Arce graja Arkowcy :) a nie jacys podrabiańcy :)
  Pozdro Rafał z ZSBO w Gdyni :) :) :) TAG !

  • 28 4

 • Orkan Rumia - "Mały" :) (1)

  Krótko mówiąc "Mały" ,bo tak zwano Rafała gdy grał w Orkanie . Cieszymy się,że gra teraz w Arce. Dziękujemy i prosimy o jeszcze.TAG

  • 18 1

  • "Mały"

   A gdzie małego "Małym" nie zwano? Z tego co wyłapałem, to nawet w Chojnicach tak na niego mówiono :).

   Chyba żadnemu piłkarzowi nie życzę tak dobrze, jak właśnie "Małemu", a przy okazji sprawdza się to co mówiłem przy jego przenosinach do Gdyni - on i Niciński to jak Smuda i Stilic, a do tego teraz jeszcze ma partnerów z którymi już grał. Daleka droga pokonana, teraz powinna być nagroda i awans :).

   • 9 0

 • Wryfikacja

  Nie ma to jak pompowac

  BALONY

  T R A G E D I A

  • 1 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Wisła Płock
84% ARKA Gdynia
14% REMIS
2% Wisła Płock

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 29 55 62.1%
2 Sławek Surkont 30 50 56.7%
3 Mariusz Kamiński 30 49 53.3%
4 Marek Dąbrowski 30 49 53.3%
5 Przemek Żuk 30 48 53.3%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 27 16 5 6 46:22 53
2 Arka Gdynia 27 15 7 5 45:27 52
3 GKS Katowice 27 13 6 8 47:28 45
4 Górnik Łęczna 27 11 12 4 30:24 45
5 Motor Lublin 27 13 6 8 38:33 45
6 GKS Tychy 27 14 3 10 35:31 45
7 Wisła Kraków 27 11 9 7 49:33 42
8 Wisła Płock 27 11 9 7 39:36 42
9 Odra Opole 27 11 7 9 32:28 40
10 Miedź Legnica 27 9 11 7 35:28 38
11 Stal Rzeszów 27 10 5 12 38:43 35
12 Chrobry Głogów 27 9 6 12 29:41 33
13 Znicz Pruszków 27 9 4 14 22:33 31
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 27 7 9 11 40:42 30
15 Polonia Warszawa 27 7 8 12 32:38 29
16 Resovia 27 7 4 16 28:49 25
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 27 4 9 14 21:43 21
18 Zagłębie Sosnowiec 27 2 8 17 16:43 14
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 27 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (1:0)
 • Motor Lublin - ARKA GDYNIA 2:2 (2:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
 • Resovia - Stal Rzeszów 0:2 (0:1)
 • GKS Katowice - Odra Opole 1:3 (0:1)
 • Wisła Płock - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
 • Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 1:2 (0:1)
 • Znicz Pruszków - GKS Tychy 2:3 (1:0)

Ostatnie wyniki Arki

12 kwietnia 2024, godz. 20:30
HIT
28% Motor Lublin
30% REMIS
42% ARKA Gdynia
Chrobry Głogów
86% ARKA Gdynia
7% REMIS
7% Chrobry Głogów

Relacje LIVE

Najczęściej czytane