Remisowy mecz przyjaźni

11 listopada 2006 (artykuł sprzed 17 lat)

Nie było rozstrzygnięcia w meczu klubów, których kibice się przyjaźnią. W Poznaniu Lech zremisował z Arką 1:1 (1:0). Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 41. minucie Jakub Wilk. Gol został uznany, choć gdynianie reklamowali spalonego. Wyrównał w 70. minucie, czyli trzy minuty po wejściu na murawę, Grzegorz Niciński. Na duże brawa zasłużył Norbert Witkowski, który jeszcze w doliczonym czasie gry dwukrotnie uchronił gości od straty gola. To dziewiąty remis żółto-niebieskich w tej rundzie.

LECH: Kotorowski - Kikut, Drzymont (80 Kucharski), Bosacki, Wojtkowiak (84 A. Marciniak) - Zając (75 Pitry), Murawski, Quinteros, Wilk - Reiss, Zakrzewski.

ARKA: Witkowski - Kowalski, Jakosz, Sobieraj, Sokołowski - Dziedzic, Mazurkiewicz (54 Nawrocik), Ława, Moskalewicz, Wróblewski - Pilch (67 Niciński).

Żółta kartka: Ława (Arka). Widzów: 11 000.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 19. minucie. Zbigniew Zakrzewski, przymierzany zimą do Arki, znalazł się sam na sam z Witkowskim. Gdyński bramkarz obronił. A podawał przy tej akcji świeżo upieczony kadrowicz, eksarkowiec, Rafał Murawski. "Witek" odbił piłkę także w 41. minucie po uderzeniu Marcina Zająca, ale był już bezradny wobec dobitki Wilka, który uprzedził obrońców. Dobrze że zaraz po zmianie stron Witkowski, choć z trudem, obronił strzał Piotra Reissa. W 52. minucie "główka" Zająca także nie znalazła drogi do siatki Arki. W 61. minucie na 2:0 mógł z kolei podwyższyć Zakrzewski. Nic dziwnego, że później Franciszek Smuda narzekał: - Jeżeli takich sytuacji nie wykorzystuje się, jakie miał Zakrzewski, to nie można wygrać meczu. Niestety on potrzebuje kilku takich okazji, by w końcu strzelić bramkę. Moi zawodnicy dali z siebie wszystko. Trzeba być zadowolonym chociaż z tego remisu. Co do gry obronnej to mamy trzy miesiące czasu, żeby ją poprawić albo wymienić.

Arce wyrównanie przyniósł... pierwszy strzał po przerwie. Duży udział przy wyrównaniu mieli rezerwowi, choć piłkę w pole karne wrzucił Radosław Wróblewski. Damian Nawrocik, wychowanek Lecha, którego publiczność powitała oklaskami, piętą przedłużył podanie, a tam gdzie być powinien był Grzegorz Niciński. Po jego uderzeniu futbolówka po rękach bramkarza wpadła do siatki. To drugi gol "Nitka" w tej rundzie. Co więcej były kapitan Arki do tego stopnia nabrał ochoty na strzały, że w 78. minucie też zatrudnił Krzysztofa Kotorowskiego. Ale najlepsze sytuacje na gole były w doliczonym czasie gry. Janusz Dziedzic trafił w boczną siatkę, a następnie Witkowski dwukrotnie powstrzymał Zakrzewskiego!

- Pierwsza połowa to szachy z obu stron. Dla nas te szachy skończyły się utratą bramki, która moim zdaniem padła ze spalonego. Po przerwie był to już bardzo dobry mecz, akcje cios za cios. Cieszę się bardzo, że zespół pokazał charakter. Jestem zadowolony z wyniku remisowego wywalczonego na bardzo trudnym terenie. Dotrzymywaliśmy kroku rywalom, pokazaliśmy dobrą, agresywną piłkę. Na pewno zasłużyliśmy na ten jeden punkt. - ocenił Wojciech Stawowy, który znów nieco poeksperymentował ze składem. Krzysztof Przytuła nie mógł zagrać, bo PZPN nie anulował mu kartki, a Bartosz Karwan cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Legia Warszawa - Odra Wodzisław 2:0 (1:0). Bramki: Dawid Janczyk (11 min.), Miroslav Radovic (88). Pogoń Szczecin - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:1 (0:1). Sergio Batata (81) - Piotr Piechniak (36). Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:3 (0:1). Paweł Magdoń (49 min.) - Błażej Radler (5), Arkadiusz Aleksander (62), Rafał Andraszak (71). Górnik Łęczna - Cracovia 1:0 (1:0). Aleksandar Bajevski (25). Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 0:2 (0:0). Michał Chałbiński (71), Łukasz Piszczek (75). Wisła Kraków - GKS Bełchatów 2:4 (0:3). Jakub Błaszczykowski (63), Paweł Brożek (73) - Mariusz Ujek (1), Radosław Matusiak (5, 23), Tomasz Jarzębowski (50). Kolporter Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:0 (0:0). Marcin Kaczmarek (72).

• 0 0

• No i pięknie 1:1 z Lechem na wyjeździe to sukces.

Do tego 10 pozycja w tabeli. Widać idzie na lepsze zaczęły się dobra czasy dla Areczki. Teraz tylko pyknąć Płock i zimujemy spokojnie i czekamy na Puchar Polski, który się Arce należy.

• 0 0

• pajace!!!

zaraz sledzie napisza ze jest tak rewelacyjnie ze beda sie bic o mistrza!!!

• 0 0

• a banany dalej swoje...

... lepiej poobserwujcie swoje komentarze po waszych meczach.
    Jak trafi sie wam zwycięstwo to wypisujecie bzdury o awansie do OE. OE jescze długo nnie dla was - betony. A poza tym to nie wpieprzajcie się z komentarzami tam gdzie nie macie nic do powiedzenia prostaki (proste banany - taki cud natury)

• 0 0

• Arki w Poznaniu 800-900 z 20 flagami..pozdro dla Lecha. Jak przejezdzalismy przez gdansk to Lechii ani widu ani slychu :)

• 0 0

• ...ale jesteście wq....ieni !!!

Ale macie ciśnienie dziś z zazdrości. Co wam pozostało ? szykować sie na Stalową Wolę (no no pozazdroscic, z całym szacunkiem dla Stali) A jak przypadkiem wygracie to znowu "w gębach" będziecie się ładować i szturmować ekstraklasę. Nic z tego za cieńcy jesteście. A tak wogóle AG to Arka Gdynia prostaki !!! - a wy co - tylko bluzgać bezmyślnie potraficie, żadnych sensownych komentarzy. Ale od was nie da się więcej wymagać.

• 0 0

• tak,tak...

masz racje AG to wielka Arka Gdynia z fajzami bawiacymi sie co tydzien w mandarynie i zgrywusow udajacych gwiazdorow pustych jak betony!!!

• 0 0

• kibic

kibicow arki w poznaniu 900 osob bardzo dobra postawa kibicow arki jak na piatek i dobry wynik brawo arkowcy......................tylko arka gdynia