Rosja pokonana!

30 stycznia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Po raz pierwszy od ćwierć wieku polscy piłkarze ręczni znaleźli się w najlepszej czwórce mistrzostw świata. W walce o półfinał turnieju w Niemczech biało-czerwoni pokonali Rosję 28:27 (16:14). Nie obyło się nerwów w ostatnich minutach, ale sukces podopiecznych Bogdana Wenty iDaniela Waszkiewicza był w pełni zasłużony. Dość powiedzieć, że rywale nie prowadzili w tym meczu ani razu. W czwartek nasza reprezentacja o finał zagra z Danią.

POLSKA: Sławomir Szmal - Krzysztof Lijewski, Patryk Kuchczyński 1, Mateusz Jachlewski 1, Grzegorz Tkaczyk 5, Karol Bielecki 7, Damian Wleklak, Bartosz Jurecki 3, Mariusz Jurasik 3, Michał Jurecki, Rafał Kuptel, Tomasz Tłuczyński 2, Marcin Lijewski 6.

ROSJA: Aleksiej Kostygow, Jewgienij Titow - Oleg Kuleszow 2, Denis Kriwoszłykow 5, Jegor Jewdokimow, Aleksiej Rostworcew 3, Aleksiej Kamanin, Michaił Czipurin 3, Eduard Koszarow 8/3, Konstantin Igropulo 3, Witalij Iwanow 3.

Mecz rozpoczął się dla Polaków rewelacyjnie. Prowadzili 5:1! Przed przerwą rywalom tylko trzykrotnie udało się dojść na remis. Po kwadransie było 8:8, a w 25. minucie jeszcze 14:14. Wygraną w pierwszej połowie zapewniły nam trafieni Bieleckiego i Jurasika.

Po zmianie stron rewelacyjnie w naszej bramce spisywał się Szmal. Obronił m.in. aż pięć rzutów karnych! Nasz golkiper nie dał się pokonać na przykład z siedmiu metrów dwukrotnie przy wyniku 27:27. Ale zanim doszło do emocjonującej końcówki, nasi prowadzili 20:17 i 25:22. Stanęli dopiero na 26 bramce. Przez pięć minut nie mogli nic trafić. Wreszcie tę niemoc przełamał Kuchczyński. Zwycięską, jak się później okazało bramkę, na 80 sekund przed końcem gry zdobył Bielecki. Potem się dzielnie broniliśmy, przez ostatnie 17 sekund nawet w osłabieniu, po karze dla Kuptela.

1 lutego o finał zagramy z Danią, która w ćwierćfinale podogrywce pokonała Islandię 42:41. Drugą parę półfinałową utworzą Niemcy (po 27:25 nad broniącą tytułu Hiszpanią) oraz Francuzi, którzy niespodziewanie ograli Chorwatów 21:18. Dla tych ostatnich była to pierwsza porażka w turnieju i od razu zagrodziła im drogę do medalu.

Opinie (6)

• BRAWO!!!!!!!!!

i pomyśleć że większość ekpi ma korzenie
    WYBRZEŻA GDAŃSK:)

który już nie istnieje

• 0 0

• I pomyśleć, że nasza grupa uchodziła za słabszą, a tymczasem z tej teoretycznie silniejszej przebili się tylko Duńczycy, i to po dogrywce. Teraz mam nadzieję, że półfinały i mecze o medale będą wyrównywaniem rachunków, tzn. że Francuzi zrewanżują się Niemcom, a my z kolei po wygranej w półfinale zrewanżujemy się im i złoto będzie nasze :-).