Rozgrywki POZKosz

Marcin Korpolewski
9 listopada 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
06 listopad 2002r.
W dniu dzisiejszym w siedzibie Sportowej Spółki Akcyjnej TREFL odbyło się spotkanie reaktywujące działalność Wydziału Szkolenia Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. W obecności Wiceprezesów POZKosz - Jana Meyera i Wojciecha Pietkiewicza - ukonstytuowała się grupa założycielska w składzie: Marek Gotartowski, Krzysztof Koziorowicz, Ryszard Poznański i Andrzej Rozwadowski. Za stronę organizacyjną przedsięwzięcia odpowiedzialny będzie z ramienia biura POZKosz Marcin Korpolewski. Podczas spotkania ustalono główne kierunki działania Wydziału, będą to: organizacja szkoleń dla nauczycieli wychowania fizycznego i szkoleniowców grup młodzieżowych, koordynacja pracy kadr wojewódzkich, przygotowanie planów szkoleniowych dla poszczególnych kategorii wiekowych oraz wznowienie działalności Biuletynu Szkoleniowego POZKosz. Przyjęto ramowy plan działań na najbliższe miesiące. Do końca roku Wydział ma zająć się przygotowaniem dokładnego planu pracy oraz konsultacjami z trenerami kadr wojewódzkich zmierzającymi do stworzenia spójnego planu pracy tychże kadr. Od początku nowego roku Wydział Szkolenia skupi się na działalności stricte szkoleniowej.

WYNIKI "O WEJŚCIE DO II LIGI"

AZS Gdańsk - KSR HYDROTECHNIKA Gdańsk 87:78
AZS:
Szyfer 22, Siedlar 18, Szwertfeger 11, M.Rachoń 10, Igliński 10, Olik 7, Żochowski 5, N.Rachoń 4, Śmiechowski 0, Owsiński 0;
HYDROTECHNIKA: Ostrowski 18, Mędrzycki 14, Kiełczewski 9, Dobrodziej 9, Sałata 8, Madejski 7, Formela 7, Gallas 6, Stanulewicz 0;

PROKOM TREFL Gdynia - SKS START Gdynia 77:74
PROKOM:
Moreń 23, Przewoźniak 13, Rościszewski 12, Idźkowiak 8, Redek 8, Banaszek 5, Kobus 5, Stark 3;
START: Flisikowski 13, Pawłowski 13, Wąchalski 12, Białas 11, Cebula 6, Nowak 4, Zalewski 1, Fota 1;

SKS II WIERZYCA Pelplin - UKS TRÓJECZKA Olsztyn 57:97
SKS:
p.Bieliński 17, Syldatk 13, Wroński 11, T.Bieliński 9, Wałek 4, Rogalewski 3, Hibner 0, Styś 0, Wałaszewski 0;
TRÓJECZKA: Chudzik 22, Sienkiewicz 18, Panewski 18, Lipowski 12, Hodt 9, Gajewski 6, Kawałek 5, Kacprzak 4, Polakowski 2, Paczkowski 1.

Relacje
Szlagierowo zapowiadające się derby Gdyni nie rozczarowały, choć w zespole Prokomu Trefla zabrakło graczy z ekstraklasy, a w Starcie nie oglądaliśmy Tomasz Załuckiego i Bartłomieja Perzanowskiego. Walka punkt za punkt trwała przez całą pierwszą połowę. Dopiero w trzeciej kwarcie podopieczni Macieja Muchy uzyskali kilka punktów przewagi głównie za sprawą skutecznych akcji Michała Rościszewskiego i Piotra Morenia. Goście nie składali broni. Po punktach Michała Cebuli na minutę przed końcem meczu przewaga gospodarzy wynosiła już tylko dwa punkty. Decydujące o sukcesie Prokomu Trefla punkty
zdobywali Grzegorz Przewoźniak i Daniel Stark. Prokom Trefl pokonał Start 77:74.

W inny polecanym przez nas meczu także nie zabrakło emocji. Koszykarze GTK Gdynia potrzebowali dogryki by pokonać TTK Neptun Gdańsk. Początek meczu należał do gospodarzy. Pod koszami nie do zatrzymania był Adrian Lis, skuteczni byli Krzysztof Lemmle i Piotr Cirocki. Z minuty na minutę coraz lepiej grał Neptun. Z dystansu trafiał Wojciech Oleszkiewicz, dynamiczne wejścia pod kosz kończył punktami Wiesław Treder. Walka kosz za kosz trwała do końca czwartej kwarty. Na 15 sekund przed końcem meczu za trzy punkty
trafił Wojciech Oleszkiewicz wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 74:71. W odpowiedzi celnym rzutem zza linii 6,25 popisał się Marcin Korpolewski doprowadzając do dogrywki. W dodatkowym czasie gry parkiet musiał opuścić czołowy strzelec gości Mirosław Podolski. Z wolnych punktowali Lis i Michał Kowalski. Decydujące punkty zdobył jednak Krzysztof Lemmle.
GTK GDYNIA—TKKF NEPTUN GDAŃSK 83:78 (17:11, 21:17, 16:25, 20:21, 9:4)
GTK:
Lis 28, Lemmle 13, Cirocki 9, Korpolewski 8, Augustynowicz 7, Greczyło 5, Bilski 5, Kowalski 5, Kwiatkowski 3, Lidzbarski 0;
NEPTUN: Oleszkiewicz 23, Podolski 21, Treder 18, Sieńko 9, Szatkowski 5, Zygmuntowicz 2, Lisiak 0, Dutkowski 0

Podobnie emocjonujący przebieg miał mecz kadetów Meduzy Pałac Gdańsk i SKS I Starogard. Początkowo inicjatywa należała do gości, którzy pierwszą kwartę wygrali 22:11. Decydujący dla przebiegu meczu był początek drugiej kwarty. Podopieczni Jarosława Królikowskiego wygrali go aż 29:2 i objęli prowadzenie 40:24. W tym fragmencie meczu bardzo skuteczni byli: Paweł Matysiak i Rafał Milewski. Goście zaczeli odrabić straty w trzeciej kwarcie. Przewaga gospodarzy zmalała wtedy do 11 punktów. W czwartej kwarcie losy meczu
rozstrzygnęły celne rzuty za trzy punkty Matysiaka i Milewskiego. Ostatecznie Meduza wygrała 96:83.
MEDUZA PAŁAC GDAŃSK—SKS I STAROGARD GDAŃSKI 96:83 (11:22, 48:21, 15:20, 22:20)