Rugby: Pierwsza porażka Arki

28 października 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Pełna rehabilitacja za nieudany występ w Łodzi udała się rugbistom sopockiego Ogniwa. Gospodarze po zaciętym meczu pokonali dotychczasowego lidera tabeli drużynę Arki Gdynia.

Spotkanie toczone w ulewnym deszczu stało na bardzo dobrym poziomie. Atrakcji widowisku dodawał fakt, że na trybunach zasiadło ok. 1000 osób, co niezmiernie rzadko zdarza się w tej akurat dyscyplinie sportu. Podkreślić należy kulturalny doping kibiców obu drużyn.

To co pokazali dzisiaj zawodnicy Ogniwa i Arki śmiało mogłoby posłużyć za reklamówkę tej dyscypliny sportu. W zasadzie zabrakło jedynie więcej punktów zdobywanych z przyłożeń. Nie brakowało natomiast szybkich akcji, rajdów oraz walki (również wręcz).

Bohaterem meczu jednogłośnie można obwołać Macieja Szablewskiego (jakże by inaczej). Zdobywca wszystkich punktów dla Ogniwa pokazał dzisiaj jak należy celnie kopać jajowatą piłkę. Dwukrotnie trzy punkty zdobył po rzutach karnych, a raz zdecydował się strzelać na bramkę z gry. Ten zaskakujący "drop goal" ostatecznie ustalił wynik meczu.

Na postawę Arki spory wpływ miało osłabienie, które przyjezdni doznali już w drugiej minucie gry, kiedy to czerwoną kartką ukarany został Paweł Nowak. Mimo tej absencji w pierwszej połowie groźniej atakowali gdynianie i po jednym z takich ataków jedyne punkty z przyłożenia w tym meczu (i jedyne dla Arki) zdobył Zbigniew Mroch. Trzeba jednak przyznać, że w akcji tej pomogł gościom trochę przypadek. Otóż na śliskiej murawie poślizgnął się jeden z zawodników Ogniwa odsłaniając tym samym Mrochowi drogę do swojego pola punktowego. Podwyższenia nie wykorzystał Konrad Chromiński i na przerwę rugbiści Arki udawali się z pięciopunktowym prowadzeniem.

Zmokniętych kibiców elektryzował w przerwie mecz rugby ... dziewcząt. Widok był dość osobliwy, ale młodym rugbistkom (jakkolwiek dziwnie to brzmi) nie można było odmówić ambicji.

Po przerwie od początku przeważało Ogniwo, ale zawodnikom gospodarzy nie udawało się przedrzeć przez szczelną obronę Arki. Im bliżej końca spotkania tym bardziej dramatyczne widowisko fundowały nam oba zespoły. Determinacja pozwoliła gospodarzom zepchnąć "żółto-niebieskich" w okolice ich pola punktowego. Bardzo dobrze grał młyn Ogniwa. Zacięta walka o zwycięstwo została nagrodzona dwoma karnymi wykorzystanymi przez wspomnianego już Szablewkiego. Potem jeszcze raz bohater spotkania dołożył trzy punkty i pierwsza porażka Arki stała się faktem.

relacja: Wojciech Lesner
zdjęcia: Radosław Rocławski
sport.trojmiasto.pl

Dablex Ogniwo Sopot - Arka Gdynia 9:5 (0:5)

Ogniwo: Szamborski (35" Mikołajczuk), Miszczyszyn (24" Jarowicz), Wilczuk, Pogorzelski, Wantoch-Rekowski, Dembicki, Rogowski (42" Wijatkowski), S. Hodura, Janulewicz, Szablewski 9, Jasiński, Malochwy, Podolski, Baraniak, Czaja

Arka: Ruszkiewicz, Wojaczek, Bogdanow, Denisiuk, Nowak, Andrzejczuk, Szczypior, Mazalcew (70" Pasieczny), Komisarczuk, Bekov, Mroch 5, Stachura, Chromiński, Skindel, Szwichtenberg

czerwone kartki: Nowak (Arka) - za uderzenie przeciwnika i sprowokowanie bójki, Baraniak (Ogniwo) - za nadepnięcie na głowę.

sędziowali: Piotrowicz - Kościelniak, Michalak.

Opinie (21)

• Zwyciestwo!!!

Ogniwo rzadzi i to jest fakt!!!

• 0 0

• OGNIWO SOPOT

Zespol OGNIWA SOPOT pokazal wszystkim... Moze wygrac z kazdym zespolem w lidze...

• Sędzia ślepy jak kret

Tylko pomoc sędziego pozwoliła sopocianom wygrać ten mecz.Zawodnicy Ogniwa to także świetni aktorzy-przeleżeli połowę meczu na murawie TYLKO ARKA GDYNIA

• 0 0

• Ksyli to frajer

MISTRZEM POLSKI I TAK BĘDZIE LECHIA GDAŃSK A NIE TAM JAKIEŚ OGNIWO CZY ARKA!!!
    LECHIA GDAŃSK THE BEST!!!

• 0 0

• REDAKCJO

Nie piszcie takich bzdur. Punkty dla Arki zdobył Mroch, a podwyższenia nie kopnął Chromiński

• 0 0

• TYLKO OGNIWO !

Brawo, Panowie ! To dopiero determinacja i serce do gry. I umiejętności. Ten team ma jaja! A to jeszcze nie koniec. Mimo wszystko słowa uznania dla mocnego ataku Arki, zwłaszcza środka. Ale z takim młynem raczej nie będzie niespodzianki, jeśli Lechia znowu przepchnie was na pole punktowe jak rok temu.

• 0 0

• winny sędzia

Mimo, że walka była wyrównana to sędzia "drukował" na korzyść sopocian. Zwycięstwo należało się ARCE!!!

• 0 0

• Arka rulez!

Jeśli ktoś ma problemy ze sobą i jest za ogniwem polecam terapie szkokową. Lekarz przyjmuje w wielu gdyńskich dzielnicach. Szczególnie polecam Cisowe! Arka Rulezzz!!!

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.