Sentymenty poszły na bok

16 kwietnia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)

W 25. kolejce rozgrywek Orange Ekstraklasy piłkarze Arki Gdynia zremisowali we Wronkach z Amiką 1:1 (1:0). Prowadzenie dla gospodarzy zdobył Karol Gregorek w 36. minucie. Wyrównanie padło dziesięć minut po przerwie. W drugim meczu z rzędu gola zdobył Olgierd Moskalewicz. To już trzynasty remis żółto-niebieskich w tym sezonie oraz siódmy kolejny mecz bez wygranej.

AMICA: Linka - Skrzypek, Bieniuk, Dziewicki, 4. Kucharski - Gregorek (68 Kikut), Murawski, Bartczak (65 Burkhardt), Grzybowski (78 Lisowski) - Dembiński, Pitry.

ARKA: Witkowski - Pudysiak, Kowalski, Jawny, Jakosz - Parzy (63 Ława), Ulanowski, Moskalewicz, Nawrocki (56 Pilch), Griszczenko - Niciński (90 Bartoszewicz).

Żółte kartki: Ulanowski, Griszczenko.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobyli byli piłkarze... Arki. Rafał Murawski zagrał do Gregorka, a ten nie dał szans Norbertowi Witkowskiemu. Z drugiej strony też nie było sentymentów. Wojciech Wąsikiewicz, który pracował we Wronkach przez pięć lat, nie chciał wracać do Gdyni z pustymi rękoma. -Bałem się tylko, żeby znów głupio nie stracić bramki w 94 minucie, tak jak to było w pierwszym meczu z Amiką. Ciężko nam przychodzi zdobywanie punktów, ale z tego jednego bardzo się cieszę. Radość nasza byłaby znacznie większa, gdyby Ława wykorzystał doskonałą sytuację. Ma on jednak braki w treningach, brakowało mu szybkości, żeby dogonić piłkę..

Nie udało się Bartkowi pokonać Pawła Linki, udało się to Moskalewiczowi. Popularny "Olo" zdobył 68. gola w historii swoich występów w ekstraklasie. Pierwszą asystę w barwach Arki zaliczył Damian Nawrocik. To on podawał z lewej strony boiska do wbiegającego w pole karne gdyńskiego pomocnika, który strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Amiki.

Pozostałe wyniki 25. kolejki: Kolporter Korona Kielce - Górnik Zabrze 4:1 (2:0). Bramki: Gajtkowski (9), Piechna (23, 90), Bonin (56) - Hernani (71-samobójcza). Odra Wodzisław Śląski - Cracovia, 1:0 (0:0). Chmiest (86). Polonia Warszawa - GKS Bełchatów 0:0. Pogoń Szczecin - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:3 (0:3). William (65) - Sikora (2, 5), Ze Roberto (12, samobójcza). Lech Poznań - Górnik Łęczna 1:0 (1:0). Telichowski (45). Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0). Paweł Brożek (24), Baszczyński (54). Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1 (0:1). Burkhardt (23).

16. Polonia Warszawa 25 5 5 15 16:39 20

gratulejszyn dla arki... no i wesołych świąt i twardych jaj;) dla normalnych kibiców z trójmiasta;)

• 0 0

• Wesołych Świąt !!!

dla naszych kopaczy, żeby pokazali więcej jaj w następnych meczech!!!Dla wcześniejszego wpisu, bujaj się frajerze!!!Heja Areczka!!!

• 0 0

• Tylko Lechia !!!

Biedny zakompleksiony śledziu Wesołych Świąt

• 0 0

• Zdrowych Wesolych Swiat wszystkim kibocom trojmiasta , Zycze Wam i sobie Wielkich derbow trojmiesta Lechia --Arka
    A co do meczu to widze wielkie postepy ,i przekonany jestem ze ten zespol spokojnie sie utrzyma , bo tak na marginesie mozna z wszystkimi wygrac w lidze , a wiec grac panowie my bedziemy dopingowac !!!!

• 0 0

• brawo

Trzeba sie cieszyc ze remis bo moglo byc gorzej.
    I walczyc do konca rundy, jak bedzie walka to sie utrzymamy.
    Pozdro dla normalnych.

• 0 0

• ZYCZE WAM WESOLYCH SWIAT I UTRZYMANIA SIE W ORANGE EKSRAKLASIE!!!

DO BOJU ARKOWCY.WALKA DO KONCA!WIARA CZYNI CUDA.
    ARKA GDYNIA ARKA GDYNIA!!!!!!!!!!

• 0 0

• Rekordy arki

arka chce pobić rekord w ilości remisów w jednym sezonie oraz pozostać w lidze przy minimalnej ilości zwycięstw po co taka drużyna w ekstraklasie?

• 0 0

• Arki we Wronkach 1000 osób. Uff nikt im nic nie zabrał, ale ulgaaaa!!!!

• 0 0

• arka

chcemy pobić ilość remisów w 1 sezonie i zostać w 1 lidze po to żeby w tabeli mieć własny rekord i h.. wam do tego kolego