Ślęza Wrocław - VBW Arka Gdynia 72:76. Koszykarki wygrały wojnę nerwów

mip.
4 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (14)

Marissa Kastanek we Wrocławiu rzuciła aż 24 punkty, trafiając 5 z 7 rzutów "zza łuku". Marissa Kastanek we Wrocławiu rzuciła aż 24 punkty, trafiając 5 z 7 rzutów "zza łuku".

VBW Arka Gdynia wygrała na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 76:72 (21:22, 16:15, 18:18, 21:17) w meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Przez niemal całe spotkanie wynik oscylował wokół remisu. W końcówce zimną krew utrzymały podopieczne Jeleny Skerović, które przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i utrzymały zaliczkę do końcowej syreny. Najwięcej punktów, bo aż 24, zdobyła Marissa Kastanek.

Ślęza: Jones 27 pkt (8 zb.), Jakubiuk 15, Kurach 11 (2x3), Small 9, Drop 7 (1x3, 9 as.) oraz Stefańczyk 3, Jaworska 1, Mielnicka, Kuczyńska

VBW ARKA: Kastanek 24 (5x3), Thomas 11 (7 zb., 7 as.), Higgins 8 (6 zb.), Fontaine 4, Szymkiewicz oraz Górecki 14 (3x3), Borkowska 11, Żytkowska 2, Niemojewska 2, Podgórna

Koszykarki VBW Arki Gdynia wróciły do gry po reprezentacyjnej przerwie. Podopieczne Jeleny Skerović pojechały do Wrocławia na mecz ze Ślęzą. Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana, a wszystko zmieniało się, jak w kalejdoskopie. Obie ekipy były w stanie "odskoczyć" na maksymalnie 4 punkty. Minimalne prowadzenie po 10 minutach miały jednak gospodynie (22:21).

Sprawdź, która koszykarka odeszła z klubu, wzmacniając ligowe rywalki?

Drugą partię od serii 6:1 za sprawą Marissy Kastanek rozpoczęły żółto-niebieskie. Reprezentantka Polski dwa razy celnie rzuciła "zza łuku", dając VBW Arce prowadzenie. Gdynianki nie były jednak w stanie "odjechać" z wynikiem. Uniemożliwiły to głównie straty. To dało wiatr w żagle miejscowym, które potrafiły dwukrotnie objąć prowadzenie.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem po 37. Żółto-niebieskie miały gorszą skuteczność rzutów z gry - 44 proc. przy 53 proc. gospodyń, ale były perfekcyjne z linii rzutów osobistych (10/10).

VBW Arka Gdynia - Enea AZS Politechnika Poznań 70:65. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu koszykarek

Po przerwie lepiej radziły sobie wrocławianki, które w 25. minucie prowadziły 49:42. Sytuację poprawiły "trójki" Marissy Kastanek i Haley Górecki, co znów dało gdyniankom kontakt ze Ślęzą. Później znów gra toczyła się kosz za kosz, a celnym rzutem remis po 30 minutach zapewniła Alicja Żytkowska.

O wszystkim miała zadecydować czwarta kwarta. W niej podobnie, jak w całym meczu, trwała zażarta walka. Po tym, jak minimalną przewagę miały koszykarki Ślęzy, do głosu doszły gdynianki. Ich 4-punktowa zaliczka utrzymywała się dość długo, a gdy na nieco ponad minutę przed końcem "trójką" popisała się Górecki, wzrosła do 7 "oczek". Odpowiedziała na nią Julia Drop, ale na więcej gospodyń już nie było stać i to VBW Arka wygrała 76:72.

11 MKS Pruszków 9 0 9 534:773 9
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-10 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-12-04

Wyniki 9 kolejki

• Ślęza Wrocław - VBW ARKA GDYNIA 72:76 (22:21, 15:16, 18:18, 17:21)
  • Polonia Warszawa - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 78:97 (22:21, 27:20, 12:28, 17:28)
  • MKS Pruszków - Energa KGS Toruń 81:89 (32:30, 10:22, 21:28, 18:9)
  • Basket 25 Bydgoszcz - MB Zagłębie Sosnowiec 75:79 (23:19, 22:17, 13:24, 17:19)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - BC Polkowice 55:89 (15:21, 10:19, 18:25, 12:24)
  • pauza: Polski Cukier AZS UMCS Lublin