Sobota w niższych ligach. Jaguar, TLG zwycięskie, Gedania z czwartą porażką z rzędu

mip. kac.
20 kwietnia 2024, godz. 13:50
Opinie (18)
aktualizacja: godz. 19:15 (20 kwietnia 2024)
Filip Sosnowski miał trzy dobre okazje, by trafić do siatki Unii Swarzędz. Udało mu się to tylko raz, a gdański zespół przegrał w lidze po raz czwarty z rzędu. Filip Sosnowski miał trzy dobre okazje, by trafić do siatki Unii Swarzędz. Udało mu się to tylko raz, a gdański zespół przegrał w lidze po raz czwarty z rzędu.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Unią Swarzędz 1:2 (0:1) w meczu 26. kolejki grupy drugiej III ligi. Dla podopiecznych Krystiana Ryczkowskiego do czwarta ligowa porażka z rzędu, a ich przewaga nad strefą spadkową stopniała do 4 punktów. W IV lidze piłkarze Jaguara Gdańsk pokonali na wyjeździe AS Kolbudy 2:1, zachowując pozycję wicelidera. Natomiast lider 2. grupy B Klasy - Tylko Lechia Gdańsk - rozbił Wisłę w Steblewie 7:0.

Przeczytaj relację z innych meczów trójmiejskich drużyn
IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta

Aktualizacja, godz. 19:15

Gedania 1922 Gdańsk - Unia Swarzędz 1:2 (0:1)

Sosnowski 86 - Szeibe 13, Biegański 75

GEDANIA: Tetyk - Dowigiałło, Bąk, Manuszewski (67 Waliszewski) - Borkowski (59 Adamik), Sumiński, Zyska (71 Flis), Niewiadomski - Zalewski (67 Stawikowski), Sosnowski - Żukowski

Do domowego meczu z Unią Swarzędz Gedania 1922 Gdańsk podeszła w nietypowym zestawieniu. Na prawym wahadle pojawił się bowiem Bartosz Borkowski, czyli nominalny napastnik. Wszystko to związane z tym, że kontuzji nabawił się Kamil Kankowski.

Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego liczyli na przerwanie serii czterech meczów bez zwycięstwa i poprawę swojej sytuacji w tabeli, zwłaszcza w kontekście ucieczki przed strefą spadkową. Zadanie nie było łatwe, bo zespół z Wielkopolski znajduje się w "czubie" tabeli, a w poprzedniej kolejce pokonał lidera, Świt Skolwin.

Choć pierwszą groźną okazję po strzale głową miał Filip Sosnowski to wynik otworzyli goście. Strzałem z obrębu pola karnego w same okienko popisał się Marcin Szeibe. Później gospodarze starali się wyrównać, ale albo brakowało precyzji, albo dobrze w bramce Unii spisywał się Andrzej Budnik.

Flota Świnoujście - Gedania 1922 Gdańsk 2:1. W lidze słabiej niż w pucharze Flota Świnoujście - Gedania 1922 Gdańsk 2:1. W lidze słabiej niż w pucharze

W drugiej połowie częściej przy piłce byli goście, którzy w 75. minucie podwyższyli prowadzenie. Wprawdzie w 86. minucie Gedanii udało się jeszcze złapać kontakt za sprawą Sosnowskiego, to na wyrównanie już zabrakło czasu i czwarta ligowa porażka z rzędu oraz piąty mecz bez wygranej w wykonaniu Gedanii stała się faktem.

Z racji tego, że swój mecz wygrała Flota Świnoujście, to Gedania ma teraz już tyle samo "oczek" w tabeli, co zespół z Pomorza Zachodniego, a remis Stolema Gniewino, który zajmuje 15. pozycję w tabeli oznacza, że przewaga gdańszczan nad strefą spadkową skurczyła się do 4 punktów.

GEDANIA 1922 Gdańsk
Unia Swarzędz

61% 149 typowań GEDANIA 1922 Gdańsk
15% 37 typowań REMIS
24% 59 typowań Unia Swarzędz

Tabela III ligi grupy drugiej. Tabela III ligi grupy drugiej.

AS Kolbudy - Jaguar Gdańsk 1:2

Bramki dla Jaguara:
Michalski, Surdykowski

JAGUAR: Nowak - Chojnacki, Pietrowski, Haase, Duraj, Sulewski, Duda, Bladowski, Filas, Surdykowski, Michalski oraz Jadanowski, Zimnicki, Brzeski, Czychowski, Kula, Konkol, Płotka, Deleu

Piłkarze Jaguara Gdańsk w sobotnie popołudnie w niedalekich Kolbudach mierzyli się z tamtejszą Akademią Piłkarską. Podopieczni Piotra Formeli liczyli na podtrzymanie dobrej formy strzeleckiej, jaką zaprezentowali choćby przed tygodniem, pokonując rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk 4:2.

Emocje w niższych ligach. Jaguar Gdańsk i Bałtyk Gdynia wygrani, gol bramkarza TLG Emocje w niższych ligach. Jaguar Gdańsk i Bałtyk Gdynia wygrani, gol bramkarza TLG

Gdańszczanie zagrali w bardzo mocnym zestawieniu, choć w wyjściowej "11" nie zabrakło roszad personalnych. Imponująca była też ławka gdańskiego zespołu, na której zasiedli piłkarze, którzy choćby w rundzie jesiennej byli podstawowymi zawodnikami.

Pomimo tego, że gospodarze w tabeli zajmują odległe, 17. miejsce, mecz zakończył się tylko jednobramkowym zwycięstwem Jaguara, który przecież wciąż walczy o awans do III ligi. Ta wygrana pozwoli gdańskiej drużynie na zachowanie dwupunktowej straty do Energi Gryfa Słupsk, która to drużyna wygrała z Chojniczanką II Chojnice 5:1.

Tabela Klasy B gr. Gdańsk II. Tabela Klasy B gr. Gdańsk II.

Wisła Steblewo - Tylko Lechia Gdańsk 0:7 (0:2)

Bramki dla TLG:
Melaniuk 20 (karny), Rusinek 32, Pietroń 50, 55, Ruszkul 77, 80, Kostrzewa 90

TLG: Elwart - Rompca, Urbański, Melaniuk, Tomkiewicz, Kostrzewa, Lewandowski, Kosznik, Rusinek, Gródek, Shumeiko oraz Ptach, Pietroń, Ruszkul, Langowski, Wardencki, Jasiński

Czwarte zwycięstwo z rzędu w 2. grupie B Klasy zanotowali piłkarze zespołu Tylko Lechia Gdańsk. Podopieczni Macieja Kalkowskiego w sobotnie popołudnie wysoko pokonali na wyjeździe Wisłę Steblewo 7:0.

Gdańszczanie już w pierwszej połowie wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Wszystko to za sprawą trafienia z rzutu karnego Janusza Melaniuka oraz gola autorstwa Krzysztofa Rusinka w 32. minucie spotkania.

Co to za piłkarska liga? Może spaść ponad połowa drużyn. Gdzie na mecz w weekend? Co to za piłkarska liga? Może spaść ponad połowa drużyn. Gdzie na mecz w weekend?

Natomiast w drugich czterdziestu pięciu minutach rywalizacji piłkarze TLG znacznie powiększyli rozmiary swojego zwycięstwa. Dublety na swoich kontach zapisali Michał Pietroń oraz Piotr Ruszkul. Następnie wynik spotkania w 90. minucie rywalizacji ustalił Maciej Kostrzewa.

Tym samym gdański zespół wciąż utrzymuje czteropunktową przewagę nad drugim w tabeli Respektem Przejazdowo, który dzisiaj pokonał na wyjeździe Morenę Gdańsk 4:0.

18 KP Starogard Gdański 27 2 7 18 33:76 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.