Sopocianki ponownie liderkami I ligi

16 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

To była dobra kolejka dla drużyn Trefla w I lidze siatkówki. W szóstej serii gier sopocianki na własnym parkiecie gładko wygrały z Legionovią 3:0 (25:9, 25:14, 25:16), a gdańszczanie pokonali na wyjeździe Rajbud GTPS Gorzów 3:1 (16:25, 25:15, 25:22, 25:20).

TREFL: Szymańska, Nuszel, Toborek, Reimus, Sołodkowicz, Naczk, Lenz (libero) oraz Kaliszuk, Gorszyniecka, Kruk, Rzenno.

Trener Edward Pawlun mógł sobie pozwolić na kolejne kadrowe eksperymenty, gdyż przedostatnia drużyna tabeli nie mogła zagrozić jego podopiecznym. Dlatego debiut na pozycji libero zaliczyła Magdalena Lenz, która dotychczas nie miała szans, aby wykazać się w I lidze.

W inauguracyjnej partii gospodynie szybko uciekły na 16:7. W drugim secie szkoleniowiec od 22:14 wprowadzał kolejno rezerwowe, a te jak na zawołanie punktowały przy pierwszym kontakcie z piłką. Aleksandra Kruk w ten sposób zdobyła setballa, a Edyta Rzenno zakończyła grę w tej odsłonie.

Dopiero trzecia część spotkania przyniosła w miarę wyrównaną walkę. Jeszcze przy 9:9 był remis. Potem na pięć punktów Trefla rywalki odpowiedziały tylko jednym, szkoleniowiec gości wykorzystał obie przerwy i Legionovia najwyraźniej uznała mecz za... zakończony.

Jak się później okazało trzy punkty wyniosły sopocianki na pozycję liderek, gdyż poprzedni przodownik - Chemik Police przegrał na własnym parkiecie.

Już w najbliższą środę podopieczne trenera Pawluna będą bronić pozycji liderek. W Sosnowcu zmierzą się z drużyną SMS PZPS i należy liczyć na kolejny komplet punktów, gdyż licealistki zamykają tabelę.

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Chemik Police - EC Wybrzeże TPS Rumia 2:3 (17:25, 22:25, 25:17, 25:22, 13:15); AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - SMS PZPS Sosnowiec 3:1 (25:19, 25:20, 19:25, 25:21); Budowlani Toruń - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1 (25:14, 25:17, 19:25, 25:22); MOSiR Mysłowice - Sokół Chorzów 3:2 (15:25, 25:15, 18:25, 25:15, 15:13). Pauza: PLKS Pszczyna.

11. SMS PZPS Sosnowiec 6 1 3:18

Siatkarze Trefla tylko w inauguracyjnym secie nie znaleźli recepty na sukces w Gorzowie. Potem podopieczni Jerzego Strumiłły gładko sięgnęli po trzy punkty, wygrywając ostatecznie 3:1 (16:25, 25:15, 25:22, 25:20).

TREFL: Gorzkiewicz, Chaberek, Węgrzyn, Wilk, Świrydowicz, Żuk, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Gajowczyk, Ratajczak, Skórski.

Pierwsze dwa sety były niejako rozgrzewką, gdyż decydowało się już wówczas zanim na dobre się nie zaczęły. Na inaugurację gospodarze uciekli na 17:8. W drugiej zaś partii to gdańszczanie rozpoczęli od 8:2, by w połowie gry mieć już dwa razy więcej punktów od rywali (16:8).

Walka na dobre rozgorzała w trzecim secie. Praktycznie punkt za punkt grano do 19:18. Wówczas Treflowi udało się wygrać dwie akcje z rzędu. Nasza drużyna szczególnie dobrze grała zagrywką. Już po spotkaniu Sławomir Gierymski przyznał, że jego drużyna została pokonana nie tyle przez Trefla co serwisy Daniela Wilka.

Set czwarty mógł wyglądać jak drugi, gdyż Trefl prowadził 7:1. Jednak gospodarze nie skapitulowali i udało im się zbliżyć na 20:22. Na więcej gospodarze nie pozwolili, bo trzy ostatnie punkty zapisali na swoje konto. Dzięki trzem punktom drużyna trenera Strumiłły odebrała gorzowianom czwarte miejsce w tabeli.

Już w najbliższą środę gdańszczanie zagrają na własnym parkiecie. O godzinie 19.00 w hali przy ul. Kołobrzeskiej będą zdecydowanym faworytem w spotkaniu z Energetykiem Jaworzno. Tym bardziej, że nie wiadomo, kto poprowadzi gości. Po ostatnim meczy do dymisji podał się Wiktor Krebok, który w przeszłości był m.in. selekcjonerem reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Atlancie oraz wiceministrem sportu.

Morze Bałtyk Szczecin - Orzeł Międzyrzecz 3:2 (25:23, 19:25, 22:25, 25:18, 15:11); Ślepsk Suwałki - Joker-Rodło Piła 3:0 (25:21, 25:21, 25:23); Energetyk Jaworzno - SMS PZPS Spała 3:2 (22:25, 25:20, 30:32, 25:16, 15:10); Pronar Hajnówka - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 26:24); AZS PWSZ Nysa - Avia Świdnik 0:3 (19:25, 22:25, 24:26). Pauza: Fart Kielce.

• Brawo TPS Rumia

tylko dlatego ,że wygrałyście z Chemikiem Trefl jest liderem. O TPS oczywiście trojmiasto.pl nie napisało ani słowa ,to sie nazywa obiektywizm. I dlatego na przekór kibicuje Rumi.

• 10 6

• czy Trefl

sponsoruje trojmiasto.pl

• 7 6

• do ja (6)

powtórz kilka razy Trójmiasto Trójmiasto
    potem zastanów się głęboko co to oznacza???

w wówczas poszukasz strony miasta Rumi i tam wypiszesz wszelkie zale...

a od Trefla wara... już nie pamietasz jaki łomot dostaliście w Sopocie w pucharze
    3:0!!!! godzina gry!!!!