Sposób na 2,34

Kryst.
7 czerwca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Konkurs skoku wzwyż mężczyzn 4. Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego w Bydgoszczy wygrał Grzegorz Sposób (Start Lublin) najlepszym w tym roku wynikiem na świecie - 2,34 m (w trzeciej próbie). To również rekord życiowy szóstego zawodnika mistrzostw świata w Paryżu, który na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka próbował pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości... 2,39. - Jeszcze nie jestem w najwyższej formie - zauważył po konkursie. Minimum olimpijskie kategorii A w biegu na 3000 metrów z przeszkodami uzyskał Jakub Czaja (SKLA Sopot) - 8.22,51. Anna Rogowska (SKLA), która rezultatem 4,30 m zajęła trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce, była jedyną naszą zawodniczką, która stanęła na podium podczas mityngu Grand Prix IAAF w Sewilli. Aurelia Trywiańska (AZS AWF Warszawa) wynikiem 12,91 w biegu na 100 m przez płotki uzyskała prawo startu w igrzyskach w Atenach.
Głos WybrzeżaKryst.

Opinie (1)

• wyciestwo G Sposob w Bydgoszczy

Przypadkowo odwiedzilam wasza strone internetowa i odkrylam niepoprawna informacje dotyczaca wygranej w skoku wzwyz w Bydgoszczy 7 czerwca. Nie Grzegorz Sposob ale Stefan Holm ze Szwecji wygral tego dnia skaczac 2,34 (podobnie jak Sposob). Jako byla lekkoaltletka, matka lekkoatlety i corka lekkoatlety doceniam "fair play" i uwazam, ze nie nalezy podnosic wlasnych osiagniec kosztem prawdy.