Centrum mierzy w pierwszą wygraną 2013 roku

Marta
5 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Wadim Czeczuro (z lewej) dwie dekady temu grał jako zawodnik pod okiem Adama Prabuckiego (z prawej). Teraz będzie miał okazję rywalizować z nim z ławki trenerskiej. Wadim Czeczuro (z lewej) dwie dekady temu grał jako zawodnik pod okiem Adama Prabuckiego (z prawej). Teraz będzie miał okazję rywalizować z nim z ławki trenerskiej.

Koszykarki Centrum Wzgórza Gdynia nie wygrały jeszcze w tym roku meczu ligowego. Serię czterech porażek warto przełamać w środę na wyjeździe, choć Matizol Lider Pruszków do najłatwiejszych przeciwników nie należy. dodatkowym smaczkiem spotkania, które rozpocznie się o godzinie 19:00 będzie trenerski pojedynek. Naprzeciw siebie staną Adam Prabucki i Wadim Czeczuro, który był... podopiecznym tego pierwszego szkoleniowca w czasach gry w Wybrzeżu Gdańsk, czyli 20 lat temu.

Gdynianki w ostatni weekend udowodniły, że potrafią walczyć również pod nieobecność swojej dotychczasowej punktowej liderki Antonii Bennett. Wprawdzie nie sprostały w hali w Gdyni ekipie CCC, ale momentami nawiązywały wyrównaną walkę, a nawet prowadziły w trzeciej kwarcie różnicą pięciu punktów. (przeczytaj relację).

Nie wiadomo, czy wystarczy to na zespół z Pruszkowa, gdyż podopieczne Wadima Czeczuro wypadają lepiej, nawet mimo porażek, z drużynami teoretycznie o wiele silniejszymi, niż z tymi nieco słabszymi. Przypomnijmy, że nawet w ostatnim meczu z Wisłą, gdynianki potrafiły zagrać zupełnie niezłe dwie kwarty.

Teraz jednak nie chodzi o to, by zagrać przez dwie kwarty, ale przez 40 minut. Matizol wyprzedza Centrum Wzgórze o zaledwie dwa miejsca w tabeli, jednak ma na swoim koncie aż o cztery wygrane więcej i cały czas pozostaje w walce o czwartą pozycję przed play-off.

Po odejściu Antonii Bennett to Talisa Rhea (10.4 pkt na mecz) przejęła miano najlepiej punktującej zawodniczki w gdyńskim zespole. Czy poprowadzi drużynę do wygranej w Pruszkowie? Po odejściu Antonii Bennett to Talisa Rhea (10.4 pkt na mecz) przejęła miano najlepiej punktującej zawodniczki w gdyńskim zespole. Czy poprowadzi drużynę do wygranej w Pruszkowie?
Gdynianki z kolei - jeśli myślą o wskoczeniu na szóste miejsce w tabeli - muszą pokusić się wreszcie o niespodzianki w postaci środowej wygranej w Pruszkowie i w ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego z Artego Bydgoszcz.

Nie wszystko jednak zależy tylko i wyłącznie od nich. Dwa pozostałe mecze musi przegrać bowiem ekipa z Gorzowa Wlkp., która z gdyniankami ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Gorzowianki w przyszły wtorek zagrają w Bydgoszczy, a cztery dni później w Łodzi z Widzewem, który cały czas walczy o miejsce w pierwszej ósemce.

Zadanie stojące przed gdyniankami jest jednak bardzo trudne. Doskonale znany nie tylko fanom żeńskiego basketu w Gdyni, trener Adam Prabucki z ekipą z Pruszkowa pokonał na własnym parkiecie m.in. Wisłę Can-Pack.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami ekipy z Pruszkowa są Amerykanki: skrzydłowa Briana Gilbreath, która średnio w meczu zalicza 13,2 pkt oraz 5,8 zbiórki oraz "dwójka" Kiara Buford, w każdym meczu zdobywająca średnio 10,8 pkt. Groźna jest również rozgrywająca Sydney Colson, która w meczu notuje średnio niemal 5 asyst, a swojemu byłemu klubowi zapewne będzie się chciała przypomnieć Marta Jujka.

Gdynianki w swoich szeregach mają Talisę Rheę oraz Małgorzatę Misiuk. Amerykanka zdobywa średnio 10,4 pkt,, zaś polska skrzydłowa dokłada 10.1 pkt średnio w każdym meczu.

- W meczu z Matizolem musimy zagrać tak, jak z CCC - agresywnie w obronie i mądrze w ataku. To będzie kluczem do zwycięstwa - podsumowała krotko przed meczem Magdalena Ziętara.

Środowy mecz będzie również szczególny dla Wadima Czeczuro. W pierwszym meczu tych zespołów, w listopadzie, w Gdyni (62:55 dla Matizolu zobacz relację) prowadził on swoją ekipę po raz pierwszy i mimo ambitnej postawy, zwłaszcza w ostatniej kwarcie, gdyniankom nie udało się zwyciężyć. Teraz będzie miał okazję do wzięcia rewanżu na... swoim byłym trenerze z czasów gdańskiego Wybrzeża.

Wyniki 20 kolejki

• CENTRUM WZGÓRZE GDYNIA - CCC Polkowice 64:72 (15:25, 22:14, 20:16, 7:17)
  • Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń 77:57 (13:16, 19:9, 22:12, 23:20)
  • PTK Pabianice - Widzew Łódź 50:62 (18:9, 10:21, 11:9, 11:23)
Marta

Opinie (11)

• Mierzyć wolno...

zagrać trzeba ale raczej porażka się zapowiada.

• 2 6

• Sówka powiadasz

• 8 1

• (1)

Ciekawe czy po meczu znowu będą miały kibiców w głębokim "poważaniu"?

• 0 7

• to one mają jakiś kibiców?
      buhahaha
      przecież ten cyrk ogląda ok. 100 osób w większości rodziny i rezerwowe

• 2 5

• najlepiej robić sensację... (3)

jak się nie wie, o co chodzi ;) Nikt nie powiedział, że zawodniczki mają kibiców w głębokim poważaniu, to jakaś teoria wymyślona przez dziennikarzy. Tak samo jak ta, że bojkot powstał na skutek opuszczenia zespołu przez Anttonię. Bullshit!

• 6 5

• (2)

żeby była jasność to akurat że zawodniczki mają w głebokim poważaniu kibiców jest prawda .Poza Magda Ziętarą i Gosią Misiuk nikt więcej nie przyszedł podziękować za doping w Toruniu