Spóźniony finisz

24 lutego 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Niespodzianka w Gdyni. Pretendent do ekstraklasy przegrał z drużyną broniącą się przed degradacja z I ligi. Kager uległ przy ul. Olimpijskiej Pyrze Poznań 79:81 (23:24, 13:27, 29:20, 14:10). W miejscowych szeregach przyznano, że niepowodzenie to składowa zlekceważenia przeciwnika oraz zmęczenia forsownym terminarzem rozgrywek i rytmem gry sobota-środa. Gospodarzy zgubiła fatalna druga kwarta, a finisz w drugiej połowie okazał się nieco spóźniony.

KAGER: Karaś 23 (2x3), Malczyk 21 (4), Molenda 18, Briegmann 8, Małecki 6, Gliszczyński 3 (1), Syldatk 0, Kalinowski 0.

Pozostałe wyniki 26. kolejki: Górnik Wałbrzych - Basket Kwidzyn 77:76, AZS Radom - CKS Czeladź 71:77, Spójnia Stargard- CA-IB Legionowo 81:63, Siarka Tarnobrzeg - Team Polska Katowice 92:71, Stal Stalowa Wola - Sokół Łańcut 74:81, Znicz Jarosław - Zastal Zielona Góra - Znicz Pruszków 84:71, Tytan Częstochawa - Znicz Jarosław 87:108.