Stachura: Bardzo dobra obrona i nieskuteczność

29 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Arka Rugby

Sergo Kvernadze (na pierwszym planie) zdobył jedno z siedmiu przyłożeń, które rugbiści Arki zaliczyli w meczu z Orkanem. Sergo Kvernadze (na pierwszym planie) zdobył jedno z siedmiu przyłożeń, które rugbiści Arki zaliczyli w meczu z Orkanem.

Rugbiści Arki rozgromili na Narodowym Stadionie Rugby zespół Orkana Sochaczew 44:5 (15:0). Zdaniem trenera Macieja Stachury wynik byłby wyższy, gdyby nie... nieskuteczna gra jego podopiecznych w ofensywie. Gdynianie awansowali jednak na pozycję wicelidera ekstraligi i pozostaną na niej przynajmniej do 5 maja, bo dopiero wtedy swój mecz 12. kolejki rozegra Lechia. Gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z ostatnim w tabeli AZS AWF Warszawa.

Arka Gdynia - Orkan Sochaczew 44:5 (15:0)
Punkty: Banaszek 9, P.Dąbrowski 5, Szostek 5, Wilczuk 5, Olejniczak 5, Bachurzewski 5, Jasiński 5, Kvernadze 5 - Pisarek 5

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek, Wilczuk - Zdunek, Andrzejczuk - Raszpunda, Kwiatkowski, P. Dąbrowski - Szostek - Banaszek - Malochwy, Olejniczak, Szrejber, Simionkowski - Kvernadze oraz Kałduński, Bachurzewski, Perzak, Jasiński, Podolski, Skindel, M.Dąbrowski

Gospodarze prowadzenie objęli już w 4. minucie, kiedy z rzutu karnego trzy punkty zdobył Dawid Banaszek. Niespełna dziesięć minut później Arka zaliczyła pierwsze przyłożenie za sprawą Pawła Dąbrowskiego, a z podwyższenia dwa punkty dorzucił Banaszek.

Przez kolejne 25 minut utrzymywał się rezultat 10:0 dla gdynian, gdyż żadna ze stron nie była w stanie zakończyć akcji punktami. Dopiero na trzy minuty przed przerwą drugie tego dnia przyłożenie dla żółto-niebieskich zanotował Łukasz Szostek i na przerwę arkowcy schodzili prowadząc 15:0.

Po przerwie gdynianie uderzyli jeszcze szybciej niż w pierwszej połowie. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry pięć punktów zdobył Sergo Kvernadze. W 51, minucie jego wyczyn powtórzył wprowadzony po przerwie Craig Bachurzewski, a z podwyższenia zapunktował jeszcze Banaszek. Chwilę później piąte przyłożenie dla Arki zdobył Piotr Olejniczak i gospodarze prowadzili już 32:0.

W 67, minucie pierwsze i jak się okazało jedyne tego dnia punkty dla Orkana zdobył Konrad Pisarek, którego przyłożenie pozwoliło gościom pozbyć się niechlubnego zera. Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa, przyłożenie zdobył Jakub Jasiński, a jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania wynik ustaliło przyłożenie Marcina Wilczuka i podwyższenie Banaszka.

Pomimo niewątpliwego "przejechania się" po czwartej w ligowej tabeli drużynie, trener mistrzów polski miał po spotkaniu sporo zastrzeżeń do swoich podopiecznych.

- Na pewno możemy być zadowoleni z bardzo dobrze zorganizowanej obrony, ale w ataku raziliśmy nieskutecznością. Gdybyśmy w pełni wykorzystali swoją dominację na boisku, wynik byłby znacznie wyższy. W perspektywie fazy play-off czeka nas jeszcze sporo pracy - powiedział nam trener Maciej Stachura.

Na Narodowy Stadion Rugby warto wybrać się również w poniedziałek. Od godziny 9.00 do 13.45 rozgrywany będzie I Memoriał Dariusza Olejniczaka w kategorii żaków, młodzików i kadetów. Dla kibiców wstęp bezpłatny (czytaj więcej).

Pozostałe mecze 12. kolejki:
Budowlani Łódź - Budowlani Lublin 78:7 (38:0), Juvenia Kraków - Posnania Poznań (czwartek, 3 maja), AZS AWF Warszawa - Lechia Gdańsk (sobota, 5 maja).

Opinie (32) 2 zablokowane

• pytanie (2)

Czy po zgłoszeniu chęci kopu na słupy(karny) można rozegrać piłkę?

Pan Grzegorz Michalik zezwolił na coś takiego w Krakowie. Jestem kibicem Juvenii Kraków od 4 lat. Widziałem już mecze sędziowane przez Pana Grzegorza. Był dla mnie jednym z najlepszych sędziów, widzialem że podejmuje trudne decyzję nie które wręcz kontrowejsyjne ale nigdy się ich nie bał. W tej sytuacji się trochę pogubił, a co gorsze zdobyte punkty wpłynęły na wynik meczu. Juvenia nie była lepsza od Posnani w dniu nietewczorajszym, ale Posnani ten mecz też nie wyszedł.

Oczywiście żadne konsekwencje w stosunku do sędziego tegp spotkania nie zostaną wyciągnięte bo po co? W PZR reka ręke myje. Ten mecz już nie zmieni nic w tabeli ale co jezeli takie błedy zdażą się w finale lub w meczu o 3-miejsce?

Marcin Nowak

• 5 0

• Michalik ma zły sezon (1)

ale co gorsza czuje się bardzo pewnie. Lechie też pokrzywdził. Nie ma możliwości rozegrania karnego reka jesli zgłosiło się kop na słupy - to oczywiste.

Witam
    Chciałem przedstawić sytuacje jaka miała miejsce w dzisiejszym meczu a mianowicie
    zawodnik Juvenii zrobił karnego gdzieś ok 15m do swojego pola pkt po czym zawodnik Posnani podszedł do sędziego Michalika i zgłosił próbę nastepnie kapitan Juvenii zapytał sędziego czy jest próba ten odpowiedział że tak po czym Posnaniacy zaczeli grać szybko z czego padło przyłożenie,Nie chodzi mi już wynik meczu tylko o zasady sędziowania bo szlag człowieka chce trafic jak widzi te decyzje sędziów!!! Żenada i tyle na ten temat panie Michalik

• 8 0

• (4)

Byłem ogladałem i bardzo mnie zastanawia dlaczego trener Stachura na filarze wystawia Wilczuka???Nie wiem jakim cudem ten facet gra w kadrze w 1skladzie, co chwile przody szarży zero i wejście które chyba Szostek ma mocniejsze z całym szacunkiem dla Łukasza...Kwiatka z Bartkowiakiem na filaarze a do 3 Craig a wilku niehc jeszce troche potrenuje.

• 7 3

• LANGUST NA JEGO MIEJSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2)