Szkoda, że tak późno

4 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Trzema zwycięstwami zakończyli sezon zasadniczy koszykarze Kagera. Szkoda, że beniaminek ekstraklasy formę odnalazł tak późno, bo uciekła wielka szansa na awans do play off. W ostatnim meczu przed grą o miejsca 9-14 gdynianie pokonali we własnej hali Kotwicę Kołobrzeg 91:86 (22:11, 17:23, 21:30, 31:22). W czwartek w pojedynku kończącym 26. kolejkę Anwil Włocławek ugości Prokom Trefl Sopot. Mistrzowie Polski, którzy już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce, włączą do składu rekonwalescentów Tomasa Pacesasa i Jeffa Nordgaarda, a nie będzie Rashida Atkinsa, która pojechał na leczenie kolana do USA.

KAGER: Korytek 16, Radwan 14 (3x3), Kadziulis 13 (1), Eldridge 13, Cielebąk 10 (2) oraz Pettway 13, Kuebler 12, Sporar 0, Karaś 0.

KOTWICA: McLeish 22 (1), Bigus 15, Arabas 13 (2), Daniels 11, Mrożek 4 oraz Kikowski 15 (2), Machowski 3, Jovanović 2, Radke 1, Raczyński 0.

Poczatek należał do Grzegorza Arabasa. Kołobrzeski obrońca szybko zdobył pięć punktów, a jego drużyna objęła prowadzenie 7:2. Kager przejął inicjatywę po przesunięciu ciężaru gry pod kosz. W starciu olbrzymów Kordian Korytek (212 cm) w inauguracyjnej kwarcie był lepszy od Rafała Bigusa (214). Miejscowy center w tej odsłonie zdobył dziesięć punktów. Ostatecznie w tej kwarcie Kager miał dwukrotnie większe zdobycze niż rywale, gdyż od wyniku 8:11 do kosza wpadały tylko gdyńskie rzuty.

Kotwica ponownie podjęła walkę w drugiej kwarcie. Nowe tchnienie w tę drużynę dał Paweł Kikowski. Dwie "trójki" rezerwowego doprowadziły do tego, że od wyniku 30:38 praktycznie już do końca mecz był na "styku". Po grze mówiono więcej o szczęściu niż o tym, że ktoś był lepszy od kogoś. - Więcej szczęścia miał Kager i to dzięki temu wygrał mecz - powiedział Kikowski. - Tym razem w końcówce to my mieliśmy więcej szczęścia. Przy lepszej grze w obronie, mogliśmy te zawody rozstrzygnąć wcześniej - dodał Gintaras Kadziulis.

Pozostałe wyniki 26. kolejki: Polpharma Starogard Gdański - Polonia SPEC Warszawa 98:87, Polpak Świecie - Gipsar Stal Ostrów 72:51, AZS Koszalin - Unia Tarnów 114:82, ASCO Śląsk Wrocław - Sokołów Znicz Jarosław 82:67, Energa Czarni Słupsk - BOT Turów Zgorzelec 86:74.

Starczy, że w Sopocie i Gdyni są. Lepiej jakąś konkretną piłkę mieć

• 0 0

• A w gdyni nie ma żuzla i hokeja

W tak nowoczesnym miescie?

• 0 0

• Trójmiasto

Za to w Trójmieście jest: koszykówkax2, piłka nożna, żużel, hokej itd baranie łąki!!!

• 0 0

• TYLKO PIŁKA NOŻNA SIĘ LICZY

dajcie spokoj z jakimiś hokejami koszykowkami zuzlami

• 0 0

• od hokeja to Ty sie odwal ... idz lepiej pograc w bierki ...

• 0 0

• Widac jednosc TROJMIASTA! BRAWO!

Bijmy sie dalej Gdanszczanie, Sopocinianie, Gdynianie. Brawo niech przylaczy sie takze Pruszcz, Rumia, Wejcherowo, Reda i ... BIJMY SIE?! Kto lepszy...

• 0 0

• A co za różnica w jakim mieście co jest? Trójmiasto jest na tyle zwarte, że jak będę chciał pokibicować zespołowi z Gdyni to sobie pojadę ten kawałeczek.

• 0 0

• trójmiasto

jako trójmiasto to i tak jesteśmy małym miastem a tyle w nas nienawiści. i o kogo. o tych kilku papudraków co po boisku biegają i udają zawodowców. wstyd!