Piłkarki Checzy Gdynia jedną nogą w I lidze

27 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Wystarczy, że Checz Gdynia zremisuje ostatnie ligowe spotkanie i jej zawodniczki będą mogły świętować awans do I ligi. Wystarczy, że Checz Gdynia zremisuje ostatnie ligowe spotkanie i jej zawodniczki będą mogły świętować awans do I ligi.

Piłkarki Checzy Gdynia pokonały na wyjeździe Tucholankę 5:0 (1:0) i znalazły się o krok od awansu do I ligi. Promocja stanie się faktem, jeśli tylko podopieczne Mateusza Bieszke zdobędą przynajmniej punkt w ostatnim meczu przeciwko GSS Grodzisk Wielkopolski. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie doczekamy się derbów Gdyni, bo o utrzymanie w I lidze dzielnie walczy Sztorm, który pokonał wicelidera rozgrywek, Medyka II Konin 1:0 (0:0).

Tucholanka - Checz Gdynia 0:5 (0:1)
Bramki: Orłowska 31, 58, Zańko 81, 84, Bartosik 49

CHECZ: Murawiecka - Pobłocka, Zegan, Mnich, Kopka - Siemińska (38 Misior), Bańkowska, Bruska, Zańko - Orłowska, Bartosik (80 Ciesielska).

Walcząca o I ligę Checz spotkanie w Tucholi rozpoczęła w nietypowym ustawianiu, bo z defensorką Dagmarą Murawiecką na bramce. To efekt kontuzji ręki, której nabawiła się jedyna nominalna golkiperka gdynianek, Malwina Ciesielska. Ona z kolei, przez ostatnie 10 minut meczu zagrała w polu.

Drużyna prowadzona przez Mateusza Bieszke już na początku gry ruszyła mocno do ataku stwarzając sobie kilka sytuacji strzeleckich. Z pojedynków z Oliwią SiemińskąIloną Bańkowską zwycięsko wychodziła jednak bramkarka gospodyń. Gdynianki dopięły swego w 31 minucie, gdy prowadzenie dał im gol Karoliny Orłowskiej, byłej zawodniczki... Tucholanki.

Chwilę później podwyższyć mogła Siemińska, ale trafiła w boczną siatkę. Na domiar złego reprezentantka Polski U-15 nabawiła się groźnego urazu po zderzeniu z rywalką. Oliwia trafiła do szpitala, z którego wyszła po spotkaniu już z gipsem na nodze.

Mimo, iż przewaga Checzy nie podlegała wątpliwości, do przerwy gdynianki kolejnego gola nie zdobyły. Strzelecki festiwal urządziły sobie za to po przerwie. Najpierw do siatki trafiła Magdalena Bartosik, która odbitą przez golkiperkę gospodyń piłkę skierowała do pustej bramki, a następnie drugie trafienie dołożyła Orłowska.

Tucholanka była bliska zdobycia honorowej bramki, ale próba lobowania Murawieckiej nie powiodła się. W odpowiedzi Checz dalej ostrzeliwała bramkę gospodyń, a w ostatnich 10 minutach dwa gole skompletowała Martyna Zańko. W 81 minucie wykorzystała prostopadłe podanie Bańkowskiej, a chwilę później ustaliła wynik spotkania na 5:0. Zwycięstwo znacznie przybliżyło Checz do awansu do I ligi, od którego przed ostatnią kolejką dzieli ją już tylko jeden punkt.

- Przed spotkaniem założyliśmy walkę o trzy punkty i to udało się nam zrealizować. Chciałbym w tym miejscu podziękować dziewczynom za zaangażowanie i walkę i na boisku. Zaskoczyła nas bardzo defensywna gra rywala. Mieliśmy z tym problem w pierwszej połowie, jednak w drugiej połowie udało nam przełamać Tucholankę, w efekcie strzeliliśmy kilka bramek i pewnie wygraliśmy mecz. Zwycięstwo było kolejnym krokiem w stronę awansu do I Ligi, wiemy że jest blisko i musimy go wywalczyć za tydzień na boisku w Gdyni. Smuci tylko poważna kontuzja Oliwi Siemińskiej, mam nadzieję, że Oliwia szybko dojdzie do siebie i wróci do treningów - podsumował trener Bieszke.

Pozostałe mecze 16 kolejki grupy wielkopolskiej II ligi:
GSS Grodzisk Wlkp. - Victoria Sianów 0:9 (0:4)
GOSRiT Luzino - Błękitni Stargard Szczeciński 0:4 (0:1)

9. Pogoń II Women Szczecin 16 2 0 13 16:45 6

Sztorm Gdynia - Medyk II Konin 1:0 (1:0)
Bramka: Bizewska 30

SZTORM: Lublewska - A.Bużan, K.Bużan, Ramotowska, A.Wierzbicka - Marczak, Stasiulewicz, Plotzka, Rucińska(80 Pielowska, 82 Rabiega)- Bizewska, Cichosz.

Bardzo zmotywowane do meczu z Medykiem II Konin przystąpiły piłkarki Sztormu Gdynia. Podopieczne Krzysztofa WłasnegoRoberta Chałaszczyka bronią się przed spadkiem do II ligi i jak na razie, są ku dobrej drodze by ten cel zrealizować.

Sztorm do rozegrania ma jeszcze dwa pojedynki. Utrzymanie w I lidze zapewnią gdyniankom trzy punkty. Sztorm do rozegrania ma jeszcze dwa pojedynki. Utrzymanie w I lidze zapewnią gdyniankom trzy punkty.
"Sztormówki" zaczęły bardzo odważnie i już po 10 minutach mogły prowadzić 2:0. Dobrze spisywała się bramkarka Medyka, a sytuację sam na sam zmarnowała Marta Cichosz, która posłała piłkę nad poprzeczką. W 30 minucie bardzo dobre uderzenie z rzutu wolnego posłała Aneta Plotzka, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Następnie piłka odbiła się od linii bramkowej, a do siatki wpakowała ją Katarzyna Bizewska.

Medyk dążył do wyrównania, jednak gdynianki grały bardzo uważnie w defensywie i wyprowadzały groźne kontry. Twarda gra niestety szybko dała się we znaki Monice Pielowskiej, która już po dwóch minutach od zmiany Aleksandry Rucińskiej musiała opuścić boisko po tym jak była faulowana w polu karnym. Do "jedenastki" podeszła Plotzka, ale jej intencje wyczuła bramkarka.

Sztorm zdobył jednak trzy, niezwykle cenne punkty, które przybliżyły zespół do utrzymania. Na dwa mecze przed końcem rozgrywek gdynianki mają 6 punktów przewagi nad Koziołkiem Poznań, który ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie. Nawet jeśli poznanianki zrównają się punktami ze Sztormem, to trójmiejska drużyna ma lepszy bilans bezpośrednich pojedynków. Oznacza to, że Sztorm do utrzymania potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa.

- Dziękujemy dziewczynom za walkę i bezkompromisowość w tym meczu. Przy ich umiejętnościach czegoś zawsze brakowało we wcześniejszych spotkaniach. Dzisiaj swój talent uzupełniły walką co przyniosło wymierny efekt. Prowadzić taką drużynę to przyjemność. Brawo - podsumował spotkanie z Medykiem trener Chałaszczyk.

Pozostałe mecze 16. kolejki grupy północnej I ligi:
Stilon Gorzów Wlkp. - Olimpia Szczecin 1:0
Ceramika Opoczno - Koziołek Poznań 0:3 (walkower, Ceramika wycofała się z rozgrywek)
Zagłębie Lubin - Dargfil Tomaszów Mazowiecki 6:0
Praga Warszawa - Polonia Poznań 4:1