Arka II wygrała z Bałtykiem Koszalin

Rafał Sumowski
27 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Michał Szubert wraca do formy po zabiegu artroskopii kolana. Na razie ustrzelił gola dla III-ligowych rezerw Arki. Michał Szubert wraca do formy po zabiegu artroskopii kolana. Na razie ustrzelił gola dla III-ligowych rezerw Arki.
Rezerwy Arki Gdynia pokonały Bałtyk Koszalin 1:0 (1:0). Dla podopiecznych Grzegorza Witta to trzeci kolejny mecz bez porażki w lidze. Zwycięskie trafienie zaliczył tuż przed przerwą powracający po kontuzji Michał Szubert, który w sobotę rozegrał zaledwie minutę w meczu pierwszej drużyny z GKS Bełchatów.

Bramka: Szubert 45
ARKA II: Miszczuk - Stolc, Kubowicz, Robakowski, Dampc - Kowalski (82 Szulc), Mosiejko, Nalepa, Jankowski (88 Kowlczyk) - Koziara (72 Patelczyk) - Szubert (65 Wardziński)

Dobra passa rezerw Arki trwa w najlepsze w lidze po raz ostatni gdynianie przegrali 5 kwietnia w Kołobrzegu z Kotwicą, a po drodze wygrali ćwierćfinałowy mecz w okręgowym Pucharze Polski.

ARKA II W PÓŁFINALE OKRĘGOWEGO PP

Wygraną nad Bałtykiem Koszalin zapewnił gdynianom Michał Szubert, który trafił do siatki tuż przed przerwą.

- Michał dostał piłkę na 20 metrze i bramkarz myślał, że będzie szedł na niego lub nawet zagrywał, a on niespodziewanie uderzył z "krótkiej" nogi zupełnie myląc rywala - relacjonuje trener Grzegorz Witt.

Dla Szuberta to pierwsze trafienie tej wiosny. Napastnik, który w lutym musiał poddać się zabiegowi artroskopii kolana, w tej rundzie na boisku zdołał wcześniej pokazać się tylko dwukrotnie. Raz podczas wspomnianego pucharowego meczu przeciwko Kaszubii Kościerzyna (20 min plus dogrywka) oraz w sobotnim meczu pierwszej drużyny Arki przeciwko GKS Bełchatów, w którym wyszedł na ostatnią minutę gry.

ARKA ZREMISOWAŁA Z LIDEREM I LIGI

Zdobyta przez Michała bramka zdecydowanie należała się Arce II w meczu z Bałtykiem. Gdynianie przeważali przez całą pierwszą połowę, choć dogodnych sytuacji nie potrafili wykorzystać wcześniej Maciej Koziara, który trafił w słupek czy debiutujący w III-ligowych rezerwach Tomasz Kowalski. Dogodne okazje mieli też Dawid Kubowicz i sam Szubert.

- Powinniśmy w pierwszej połowie zdobyć przynajmniej dwa gole, ale dobre i jedno trafienie - mówi trener Witt.

Rywale, którzy przed przerwą praktycznie tylko raz zagrozili Jakubowi Miszczukowi, w drugiej połowie przeszli na grę trójką napastników i wykorzystywali przewagę fizyczną.

- Poszli z nami na wymianę ciosów prowadząc bardzo otwartą grę. Szliśmy z kontrami, ale zabrakło nam wykończenia - twierdzi szkoleniowiec rezerw Arki.

Niedzielne zwycięstwo to dla gdynian kolejny ważny krok w stronę utrzymanie w III lidze. Na chwilę obecną ostatnim miejscem chroniącym przed degradacją jest bowiem 11. lokata.

• ARKA GDYNIA - GKS Katowice 3:0 (1:0)
  • Energetyk ROW Rybnik - Okocimski Brzesko 3:0 (0:0)
  • Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 3:0 (2:0)
  • Chojniczanka - GKS Tychy 2:2 (1:1)
  • Puszcza Niepołomice - Wisła Płock 0:3 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (0:1)
  • Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)
  • Górnik Łęczna - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
  • Kolejarz Stróże - Flota Świnoujście 1:3 (0:2)

Opinie (10) 4 zablokowane

• Areczka Areczka!!!!

Super Szubert!! Dobry mecz Kowalskiego , cieszy jego dobra forma! Bardzo dobrze w obroie Kubowicz .