Szybkie tempo

8 września 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Szybko do wymagań ekstraklasy muszą dostosować się piłkarki ręczne. Na początku sezonu muszą one rozegrać aż trzy mecze w ciągu tygodnia. Dobrze z tymi obciążeniami radzą sobie szczypiornistki AZS AWFiS. Gdańszczanki w 2. kolejce pokonały na wyjeździe Start Elbląg 31:27 (14:13). Cennym nabytkiem okazuje się być Anna Musiał z Łączpolu Gdynia. W sobotę o godzinie 18.30 podopieczne Jerzego Cieplińskiego po raz pierwszy w tegorocznych rozgrywkach zaprezentują się prezed własną publicznością. Rywalem będzie Politechnika Koszalin.

START: Ziajka, Zwiewka, Miecznikowska - Dolegało 3, Stelina 6, Pełka 3, Sądej 1, Frąckiewicz 1, Jasińska 2, Błaszkowska 6, Żurawska 2, Szklarczuk 3, Celka.

AZS AWFiS: Sadowska - Chudzik 5, Tyda 6, Musiał 7, Serwa 5, Bołtromiuk 3, Wilamowska 3, Szwed 2, Koniuszaniec, Kulwińska.

Akademiczki zaczęły tak jak w Lubinie w sobotę, czyli oddały pole rywalkom, a potem goniły. Start prowadził już 7:2. Dopiero w 23. minucie gdańszczankom udało się wrócić do gry. Wówczas objęły już prowadzenie 23:22. Jednobramkową zaliczkę przyjezdne utrzymały do przerwy.

Po zmianie stron wyrównana walka trwała przez kwadrans. Elblążanki pękły przy wyniku 23:22 na własną korzyć. Na kolejne osiem trafień gdańszczanek potrafiły odpowiedzieć tylko jednym. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Anna Musiał. 22-latka pozyskana latem z Gdyni udanie weszła do akademickiej siódemki w roli skrzydłowej, choć wcześniej grała jako rozgrywająca.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Sośnica Gliwice - AZS AWF Katowice 22:22 (13:10), Piotrcovia - Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin 30:25 (13:14), Ruch Chorzów - MKS PR Jelenia Góra 26:27 (13:15), Zgoda Ruda Śląska - SPR Safo ICom Lublin 30:15 (12:5), Politechnika Koszalin - Zagłębie Lubin 17:30 (12:14).

• nareszcie u nas

oj dłuzyła się ta przerwa, bedziemy trzymały kciuki i wszystkiego najlepszego na nowy sezon, na pewno nie bedzie gorszy od zezłego. Daria do boju!!

• 0 0

• Do przerwy koncertowa gra Gdańszczanek. Po przerwie już trochę gorzej ale wygrana bezdyskusyjna. Najlepsza na boisku - Edyta Chudzik !!!