Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1. Pierwszy set podrażnił siatkarzy

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk wygrali piąty mecz z rzędu w PlusLidze.
Siatkarze Trefla Gdańsk wygrali piąty mecz z rzędu w PlusLidze. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Trefl Gdańsk pokonał w Ergo Arenie Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (28:30, 25:12, 25:18, 25:17) w 15. kolejce PlusLigi. Gdańskich siatkarzy podrażnił pierwszy przegrany set, ale już w kolejnych radzili sobie bez problemów. To ich piąte zwycięstwo z rzędu.

TREFL: Janusz 5 punktów, Mika 12, Crer 11, Sasak 18, B. Lipiński 16, Mordyl 4, Olenderek (libero) oraz Reichert 2, Urbanowicz 1, Janikowski 0, Kozub, Majcherski (libero)

CERRAD: Kędzierski 1, Sander 10, Dryja 9, Konarski 17, Firszt 9, Ostrowski 4, Nowowsiak (libero) oraz Zrajkowski 5, Gąsior 3, Loh, Pasiński, Sadowski, Masłowski (libero)

Zwycięskiego składu się nie zmienia i z podobnego założenia wyszedł trener Michał Winiarski. W wyjściowej "szóstce" zobaczyliśmy tych samych siatkarzy, którzy pokonali przed tygodniem Asseco Resovię 3:0, a wcześniej jeszcze Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0. Przypomnijmy, że to najwyższy wyjściowy skład PlusLigi.

Trefl Gdańsk ma najwyższą "szóstkę" siatkarzy w PlusLidze

Sobotni pojedynek zaczął udanie się układać dla żółto-czarnych. Prowadzili już 6:2, ale rywale nie pozostawali dłużni i gonili gdańszczan. Najpierw doprowadzili do remisu 11:11, a następnie objęli prowadzenie. Tego nie chcieli oddać przez długi czas, ale w końcu skapitulowali przy stanie 20:20.

Gdy wydawało się, że Trefl mknie w stronę wygranego seta i miał piłkę setową, radomianie odwrócili losy tej partii. Zmiana prowadzenia zmieniała się jeszcze trzykrotnie, ale szala zwycięstwa ostatecznie przechyliła się na stronę gości, którzy wygrali 30:28.

Podrażnieni gdańszczanie ruszyli ze zwojoną siłą w drugim secie. Szybko objęli znaczną przewagę (9:2), dzięki czemu łatwiej mogli kontrolować przebieg gry. Prowadzenie powiększało się do nawet 9, 10 czy 11 "oczek". Bezradni gości tylko przyglądali się, jak rywale udanie kończą ataki, a finalnie zatrzymało się na wyniku 25:12.

Bartłomiej Mordyl: Bliżej mi do Karola Kłosa niż Piotra Nowakowskiego

Większych kłopotów podopieczni trenera Winiarskiego nie mieli również w trzecim secie. Co prawda początek był wyrównany, ale już z każdą kolejną akcją miejscowi ponownie łapali wiatr w żagle. Przy wyniku 13:6 niewiele wskazywało, że radomianie zagrożą, gdyż taka przewaga zachowana była do zdobycia 25. punktu przez Trefl.

Żółto-czarni dopełnili formalności w czwartym secie. Znów zaczęło się spokojnie, ale po wstępnej fazie gospodarze rozprawiali się z rywalami. Znów objęli znaczną przewagę i już nikt nie mógł odebrać im zwycięstwa w tym starciu. Tę partię wygrali do 17 i 3:1 w całym spotkaniu.

Skuteczność z ataku gdańskiej drużyny wyniosła 53 proc. z 78 piłek. 13-krotnie blokowali rywali, zaś 14 razy punktowali bezpośrednio z zagrywek.

Trefl Gdańsk - Asseco Resovia 3:0. Relacja live, możliwość wystawienia ocen siatkarzom i trenerowi

14 MKS Będzin 13 2 11 12:36 6

W sezonie zasadniczym każdym zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze osiem drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają o 9., a z 11-12 o 11. miejsce. Kolejność na miejscach 13-14 ustalona zostaje na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna spada z PlusLigi.

Tabela wprowadzona: 2020-12-04

Wyniki 15 kolejki:

• TREFL GDAŃSK - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (28:30, 25:12, 25:18, 25:17)
  • MKS Będzin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:21, 24:26, 23:25, 17:25)
  • Stal Nysa - GKS Katowice 2:3 (25:18, 21:25, 25:20, 23:25, 11:15)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów 0:3 (15:25, 22:25, 19:25)
  • Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 25:19, 19:25, 25:23)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (19:25, 26:28, 25:19, 14:25)
  • Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel (odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole gości)
  • Mecz zaległy z 7. kolejki:
  • Resovia - Aluron 3:0 (25:18, 25:23, 26:24)
  • Mecz zaległy z 8. kolejki:
  • Będzin - Czarni 1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 17:25)

Opinie (11)

• Brawo!!!

Kochane chłopaki !!!!!!

• 30 0

• Lew podrażniony!

Rozumiem: pierwszy set to rozgrzewka; następne to już normalna gra ! Brawo drużyna ! Brawo trener! Brawo cały zespół szkoleniowy !

• 35 0

• Gratulacje!!!

Ach te nasze Lwy... Uwielbiam!!! Tęsknimy ogromnie za meczami na żywo... Forma-mega

• 31 0

• Takiego trenera brakowało u nas !!! (2)

Byli różni, wspaniali, mieli światowe wyniki ale to Michał Winiarski ma w sobie TO COŚ co mobilizuje cały klub, nie tylko wspaniałych zawodników. a że jest młody to przyszłość przed NIM. Wiem co piszę bo często z bliska obserwuję ekipę Trefla

• 20 0

• To jest to samo co miał Wagner w 1974 roku ........

Czyli koleżeńskie relacje ze starszymi zawodnikami. Jako wybitny siatkarz ma uznanie u młodszych. Z biegiem lat będzie trudniej, ale życzę powodzenia.

• 2 0

• Jeszcze nie wszyscy się domyślili. Następnym razem podpisz się z nazwiskiem wyślij wiadomość do Prezesa i będzie wyliczane.

• 0 0

• Rzetelność dziennikarska na najwyższym poziomie

Wynik I seta 28-30, a w opisie meczu 27-29.

• 6 1

• gratulacje !!!

Miałem przyjemność Pana Winiarskiego spotkać w sklepie dzisiaj i pogratulować.
    Tak trzymać!!!

• 13 0

• Najlepsi !!!

• 5 0

• Byłoby super gdyby Tref miał rozegranych 9 meczy i zdobytych 25 pkt.

• 1 2

• 3+1

Od lat w lidze rządziła Wielka Czwórka. W tym sezonie Rzeszów jak i w poprzednim odpada, Zaksa i Jastrzębski to chyba jeszcze nie nasz poziom więc może Wielka trójka + Trefl. Jak chłopaki będą dalej mieli taki progres to jest i szansa na 2+2 bo zaczynamy mieć jakiś patent na Warszawę. Trzeba zbierać każdy punkt żeby wchodząc do Play Off (w co nie wątpię) zaczynać z pozycji 1-4. Trzymam kciuki

• 5 0

17.01 (nd) godz.14:45 Asseco Resovia typuj bez publiczności TREFL Gdańsk
20.01 (śr) godz.20:30 GKS Katowice typuj bez publiczności TREFL Gdańsk
23.01 (sob) Stal Nysa TREFL Gdańsk
30.01 (sob) Indykpol AZS Olsztyn TREFL Gdańsk
06.02 (sob) TREFL Gdańsk GKS Katowice
09.01 (sob) godz.14:45 PGE Skra Bełchatów 1:3 bez publiczności TREFL Gdańsk LIVE!
19.12.2020 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 bez publiczności TREFL Gdańsk LIVE!
15.12.2020 (wt) godz.20:30 TREFL Gdańsk 3:0 bez publiczności Stal Nysa
12.12.2020 (sob) godz.17:30 TREFL Gdańsk 3:0 bez publiczności MKS Będzin
05.12.2020 (sob) godz.17:30 Cuprum Lubin 2:3 bez publiczności TREFL Gdańsk

1 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 17 0 51:9 50
2 Jastrzębski Węgiel 17 13 4 44:23 37
3 TREFL GDAŃSK 18 13 5 41:25 36
4 Verva Warszawa Orlen Paliwa 18 11 7 41:34 32
5 Aluron CMC Warta Zawiercie 16 10 6 34:22 30