Trefl - Politechnika 0:3

6 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Trefl Gdańsk

Po raz ostatni w tym roku siatkarze Trefla grali w PlusLidze we własnej hali. Niestety, w kiepskim stylu przegrali z J.W. Construction Osram AZS Politechniką Warszawa 0:3 (23:25, 20:25, 20:25). Najlepszym graczem pojedynku uznano Radosława Rybaka. Aż trzy kolejne mecze gdańszczanie rozegrają na wyjeździe.

TREFL: Kruk, Kocik, Stancelewski, Winnik, Serafin, Kadziewicz, Samardzić (libero) oraz Suski, Skorij, Szulik, Bednaruk.

POLITECHNIKA: Neroj, Buszek, Kłos, Rybak, Kapelus, Gladyr, Mielczarek (libero).

W hali komplet widzów. Gościem honorowym jest były mistrz świata, potem trener reprezentacji Polski, a obecnie szef wyszkolenia PZPS, Stanisław Gościniak.

Mecz korzystnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy prowadzili 4:2. Stołecznym siatkarzom nieco czasu zajęło wstrzelenie się zagrywką. Najpierw zepsuli dwa serwisy, ale Jurii Gladyr bezpośrednią z zagrywki wyrównał na 5:5, a Bartłomiej Neroj asem dał gościom pierwsze prowadzenie 7:6. Gdańszczanie odpowiedzieli dwiema udanymi akacjami i na przerwę techniczną zeszli z korzystnym rezultatem (8:7).

Do stanu 10:10 grano punkt za punkt. Potem dwa kolejne punkty zapisano na korzyść Trefla, ale z wyniku 12:10 szybko zrobiło się 12:13. Jako, że Krzysztof Kocik nie mógł pogodzić się z decyzją arbitrów przyznającą punkt rywali, a wsparli go w protestach koledzy, Wojciech Kasza poprosił o przerwę. Nie pomogło. Po autowym zbiciu Wojciecha Winnika różnica na korzyść rywali wzrosła do 16:14.

Minuta spędzona na ławce pozwoliła Treflowi złapać drugi oddech. Zagrywkę zepsuł Neroj, atakiem przebił się Wojciech Serafin, a Kocik zapunktował z zagrywki na 17:16. Ale miejscowi nie poszanowali tego prowadzenia. Po własnych błędach zaczęli przegrywać 18:20 i trener Kasza znów brał "czas". Przy 18:22 nastąpiła zmiana atakujących, do gry wszedł Dawid Suski. Udało się zbliżyć na 21:22.

Piłkę setową goście zdobyli po atakach Serhiya Kapelusa i rozgrywającego Neroja, który zaskoczył zbiciem z drugiej piłki. wówczas Politechnika stanęła. Najpierw popełniła błąd podwójnego odbicia, a po chwili cieszyła się, choć Łukasz Kadziewicz zagrał asa serwisowego, a nie w aut. Podopiecznych przywołał do porządku dopiero Krzysztof Kowalczyk. Stołeczny szkoleniowiec ustawił akcję na olimpijczyka z Aten, a Radosław Rybak nie zawiódł.

Drugi set to prowadzenie Politechniki 3:1. Udane zagrania Kadziewicza i Winnika dały remis. Kłopoty z przyjęciem zagrywki Kapelusa sprawiły, że przerwa techniczna nastąpiła przy 5:8. W następnej akcji siatki o mało co nie zerwał Jarosław Stancelewski. Rywale oskoczyli na cztery punkty, a na plac gry wszedł Dmitrij Skorij. Po kolejnym złym przyjęciu, tym razem przy wprowadzeniu piłki do gry przez Rafała Buszka miejscowy szkoleniowiec wziął czas, ale było już 7:12. Druga przerwa techniczna zastała drużyny przy rezultacie 13:16. Przy zagrywce Neroja interweniował Kasza, gdyż Trefl przegrywał już 14:18.

Iskierka nadziei pojawiła się, gdy rywale po niewymuszonych błędach oddali miejscowych dwa punkty, ale zgasła, gdy Stancelewski dotknął siatki, po chwili zbijał w aut, a Serafin został zablokowany na 16:21. Były jeszcze dwie zmiany, na rozegraniu i środku bloku, ale i dwie z rzędu zepsute zagrywki. Dlatego partia skończyła się przegraną Trefla 20:25.

Na trzeciego seta gospodarze wyszli z Jakubem Bednarukiem na rozegraniu. Jednak już przy 1:4 trener Kasza przerwał grę. Jego podopieczni zupełnie nie radzili sobie z zagrywką Karola Kłosa i nie czytali wystaw Neroja. Co bardziej niecierpliwi kibice zaczęli opuszczać halę, gdy na przerwie technicznej było 3:8.

Pewna poprawa w grze pojawiła się, gdy z 5:10 udało się sprowadzić wynik na 9:12. Szkoda, że wówczas na pojedynczy blok dał się złapać Stancelewski. Za tę akcję kapitan żółto-czarnych zrehabilitował się asem na 12:14. Po bloku Bednaruka na Kłosie było już tylko 14:15. Czas wziął szkoleniowiec Politechniki. Ataki Rybaka opanowały sytuację. Przy 14:18 o przerwę prosił już Kasza. Ostatecznie nadzieje rozwiały się po nieznacznie autowej zagrywce Kadziewicza przy 18:20.

Tabela wprowadzona: 2008-12-06

Pozostałe wyniki 8. kolejki: PGE Skra Bełchatów - Jadar Sport Radom 3:0 (25:23, 25:18, 25:18); Domex AZS Częstochowa - Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:15, 25:22); AZS Olsztyn - ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 21:25, 26:28); Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (23:25, 25:19, 21:25, 20:25).

• CIEKAWE KTO USUWA KOMENTARZE????

czyzby kolejnyuklad ze niektore komentarze nie ukazuja sie i sa usuwane?????
    PRAWDA W OCZY KOLE ???????

• 0 0

• może i Kasza (9)

nie jest najlepszym trenerem, ale powiedzcie znawcy siatkówki czy to trener odpowiada, że tak wspaniali zawodnicy jakimi wg Was są nasi siatkarze psują zagrywki trafiając w pół siatki?????? a przyjęcie co to dziś było? to co Kasza im kazał źle przyjmowac?????

• 0 0

• jeszcze raz ja (1)

pisałem już, że nie jestem fachowcem od siatkówki, nie jestem też adwokatem trenera Kaszy, ale większośc tu piszących (mam na mysli wszystkie wypowiedzi do tego tematu) chce zastosowac najprostsza metode, nie da sie zmienic 12 zawodników łatwiej zmienic jednego trenera, swoim wpisem chcę Wam tylko zwrócic uwagę abyscie przez totalną krytykę trenera nie zapominali o zawodnikach, wydaje mi sie ze ich postawa nie jest oględnie mówiąc godna miana zawodowego siatkarza czy sportowca ogólnie mówiąc, o ile fizyczna dyspozycja Kadziewicza jest wytłumaczalna grypą, to jego stosunek do trenera i kolegów (dyskusje czy raczej pouczanie Kruka i Stancelewskiego) to raczej przegięcie, wiem że wielcy ludzie są indywidualistami ale Łukasz mimo wzrostu wielki jeszzce nie jest

• 0 0

• Jeśli wiadomo, że zawodnicy zaczną grać, jak zmieni się trener, to trudno nie być za zmiana trenera.

• 0 0

• (2)

idąc Twoim tokiem myślenia to w ogólne nie potrzebny jest trener bo zawodnicy sami potrafia grac ...

• 0 0

• (1)

Gdyby nie bylo trenera to by grali. I to grali dobrze. Niektórzy wiedzą, CZEMU oni NIE CHCĄ grać.

• 0 0

• Tak, wiedzą czemu oni nie chcą grać. Bo chcą nowego trenera!!!

• 0 0

• Pomyśl trochę!!! (3)

Trener jest głównie (jak sama nazwa mówi) od treningu!!! Jeżeli masz doświadczenie i wiedzę trenerską, to mając do dyspozycji danych zawodników, wiesz jaki program treningowy powinni mieć, żeby dojść do odpowiedniej formy. Dalej, powtórzę się - mając doświadczenie i wiedzę trenerską, wiesz jakie zagrania będą najlepsze dla wytrenowanego odpowiednim treningiem odbioru piłki po zagrywce, wiesz na co stać atakujących po odpowiednim treningu i prawdopodobieństwo wtedy, że gra będzie szła po twojej myśli jest stosunkowo duże. Nie, koleżanko, Kasza nie kazał im źle odbierać, ani źle atakować, oni nie mają odpowiedniego treningu, a to że trener (34 lata?) nie jest dla nich autorytetem to już inna sprawa... Jestem kibicem Trefla od II-ej ligii, życzę im jak najlepiej, jestem na wszystkich meczach i mówię Wam, że nowy doświadczony trener to dziś sprawa absolutnie priorytetowa!!! TREFL GDAŃSK!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Pomyślałem (2)

czyli jak wygrali z radomiem i przyjmowali dobrze to Kasza wiedział jak przeprowadzic trening dzis jak grali kisiel to źle ich wytrenowal, jak z radomiem wojtek winnik serwowal 4 zagrywki pod rząd dobrze ( inni tez oczywiście nie w takiej ilosci) to Kasza ich dobrze wytrenował, dziś po jednej dobrej (co tez było rzadkością) druga pod rzad byla w siatke to Kasza ich zle trenował . Oczywiście Nico nie chce powiedziec, że nie masz racji ale jednak najwiecej zalezy od podejscia samych zawodników, może graja przeciwko niemu, mysle np. że Kadziu ma go za nic

• 0 0

• miało być "Kadziu"

a nie "Kadzie", sorki...!

• 0 0

• Takie nasze kibicowskie dywagacje!!!

Myślę, że po prostu takie wytrenowanie na Radom wystarczyło, może mieli trochę więcej szczęścia? Nie wiem... Masz słuszność, Kadzie, jak patrzę podczas czasu, to widać, że ma go... no może nie za nic, ale za autorytet? Wolne żarty. Bez urazy "totylkoja" (a propos, uznałem, że jesteś płci żeńskiej), wiem, że wszyscy chcemy dobra tej drużyny, no nie?

• 0 0

• To nie jego wina

On się na tym nie zna, to wina tych którzy mu podpowiadają, to oni doprowadzili do takiej sytuacji.

• 0 0

• Wierzbicki myslał, że za pieniądze kupi

grajków i wygr aligę;) po pierwsze jak widac i słychac pieniądze sie skonczyły9 ciekawe dlaczego;), a po drugie -niestety dla Wierzbickiego,okazałao się, ze na siatkowce trzeba sie znać!

• 0 0

• GDYNIA I SOPOT TO MIASTA CUDOWNE

• 0 0

• sadzilem ze juz po ostatnim szybkim 3:0 beda zmiany - a tu nic... teraz tez pewnie nie bedzie nic.
    jednego nie rozumiem - jak bedac trenerem mozna przegrywac i nie probowac innych rozwiazan na boisku? po to sa zmiany. przed sezonem byla mowa na kogo stawia K. ze jest postep mlodych zawodnikow, a tymczasem oni nie sa wpuszczani nawet na 2 pilki??? a moze akurat oni poderwaliby do walki? kadziu podobno po chorobie (ale przy ciaglej niskiej formie)- gra caly mecz przy czym naliczylem u niego 1 blok, stancel 2 bloki (to sa srodkowi)??? serafina to wcale nie bylo widac. czasem winnik zajarzyl. libero bez rewelki, a co na to K.? bez swojego zdania i umiejetnosci kierowania seniorskim zespolem. porazka tez jest kupno janica, ktory za tyle kasy zostal zakupiony juz z gratisem...(kontuzja barku)