Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
26 lutego 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Na fotel lidera rozgrywek koszykarskich Trójmiejskiej Ligi Biznesu powrócił Powersystem.

Powersystem w ostatniej serii gier odniósł dwa zwycięstwa. Żółci najpierw pokonali Flextronics, a następnie uporali się z Ergo Hestią. W pierwszym spotkaniu Powersystem już po 10 minutach miał 11 punktów przewagi. W dalszej części meczu faworyt kontrolował wydarzenia. Zryw Flextroniksu w ostatniej odsłonie pozwolił mu jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki do dziewięciu "oczek". Większy ciężar gatunkowy miał mecz z Ergo Hestią. Obie drużyny plasują się w czołówce tabeli i mają szanse na wygranie ligi. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem Ergo Hestii. Dwie następne Powersystem wygrał czternastoma punktami. Ostatnią odsłonę ponownie jednym punktem wygrała Ergo Hestia.

Flextronics porażkę z Powersystemem powetował sobie w konfrontacji z ARSA Gdynia. Wprawdzie do przerwy gdynianie byli lepsi o dwa "oczka", ale w drugiej połowie skuteczniej zagrał Flextronics.

Sporo starchu PZU Życie napędziła Castorama. Przedostatni zespół tabeli zaskoczył rywala i po dziesięciu minutach prowadził dziesięcioma punktami. Wyżej notowani ubezpieczeniowcy dopiero w trzeciej kwarcie zdołali wyjść na prowadzenie i uzyskać wyraźne przewagę.

Emocji nie brakowało również w meczu Gestii z Balticonem. Balticon przez trzy kwarty budował przewagę i przed ostatnią ćwiartką miał 16 "oczek" więcej od rywala. Atak Gestii w ostatnich dziesięciu minutach wystarczył jedynie do zniwelowania strat do pięciu punktów.

Finisz w czwartej kwarcie udał się Lido Technology. Trzeba jednak przyznać, że strata nie była duża. Po trzech ćwiartkach Lido przegrywało z Prokomem Software jednym punktem. Zwycięstwo dziesięcioma "oczkami" w ostatniej części dało wygraną w całym meczu.

Gestia - Balticon 64:69 (14:17, 10:15, 12:20, 28:17), Lido Technolgy - Prokom Software 63:54 (17:13, 13:13, 6:11, 27:17), Powersystem - Flextronics 67:58 (21;10, 13:13, 15:11, 18:24), PZU Życie - Castorama 62:49 (5:15, 18:12, 27:8, 12:14), Flextronics - ARSA Gdynia 66:55 (12:16, 15:13, 10:6, 29:20), Powersystem - Ergo Hestia 71:59 (14:15, 14:7, 21:14, 22:23).