Koszykarze Asseco przegrali z Rosą

Asseco Arka Gdynia

14 pkt i cztery "trójki" Przemysława Frasunkiewicza nie uchroniły Asseco od przegranej z Rosą. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Koszykarze Asseco Gdynia nie zrewanżowali się Rosie Radom za porażkę sprzed miesiąca w ćwierćfinale Pucharu Polski. W niedzielę znów uznali wyższość rywali na własnym parkiecie tym razem przegrywając 65:77 (17:18, 11:19, 17:24, 20:16). To oznacza, że droga do play-off Tauron Basket Ligi dla podopiecznych Davida Dedka będzie trudniejsza.

ASSECO: Frasunkiewicz 14 (4x3), Walton 10 (6 as., 9 strat), Szczotka 9 (1x3, 10 zb.), Galdikas 7, Matczak 3 - Radosavljević 9 (2x3), Parzeński 8, Kowalczyk 5 (1x3), Żołnierewicz 0

ROSA: Witka 18 (3x3), Sokołowski 14 (1x3), Gibson 12 (3x3), Taylor 9 (1x3), Turek 8 - Zalewski 5 (1x3), Adams 5, Majewski 4, Szymkiewicz 2

Dla gdyńskich koszykarzy wygrana nad Rosą miała być pierwszym z dwóch kroków do znalezienia się w fazie play-off (drugi to pokonanie w następnej kolejce z Polpharmy Starogard Gdański).

ZOBACZ JAKIE KTO MA SZANSE NA ZNALEZIENIE SIĘ W PLAY-OFF TBL

Podopieczni Davida Dedka starcie z wyżej notowanymi Radomianami rozpoczęli średnio. W niespełna 3 minuty goście mieli już na koncie dwa celne rzuty za 3 punkty, a chwilę później oba rzut wolne wykorzystał były gracz Asseco Robert Witka i Rosa prowadziła już 9:4.

Gospodarze szybko odpowiedzieli jednak zdobywając 4 punkty, w tym 2 po wsadzie Przemysława Frasunkiewicza. Prowadzenie próbował dać Asseco A.J. Walton, ale dwukrotnie spudłował, po czym popełnił przewinienie na Witce i trener Dedek dał mu odpocząć wprowadzając na boisko Sebastiana Kowalczyka.

Akcję dwa plus jeden wykorzystał Danny Gibson i goście odskoczyli na 12:8. Wtedy jednak do gry wrócili gdynianie. Wprowadzony chwilę wcześniej na parkiet Kowalczyk trafił zza łuku, a następnie 4 punkty zdobył Jakub Parzeński (15:12). Za sprawą skutecznie wykonywanych rzutów wolnych (5/6 w ciągu 83 sekund) Rosa zdołała jednak odbić prowadzenie przed końcem premierowej kwarty, zdobywając 5 punktów z rzędu.

Wraz z początkiem drugiej partii goście przedłużyli serię kolejnych zdobyczy do 14. Niemoc gdynian dopiero po łącznie 6 minutach przełamał Ovidijus Galdikas trafiając na 21:27. Przełomu jednak nie było i na 3,5 minuty przed przerwą przy stanie 21:34 o czas poprosił trener Dedek. Po niej dwie "trójki" zdobył Lazar Radosavljević, a jeden rzut wolny wykorzystał Filip Matczak (28:34). Zza łuku odpowiedział Witka i na tym skończyło się punktowanie w pierwszej połowie. Schodząc do szatni gdynianie przegrywali 28:37.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od 5 punktów dla gości. Akcję dwa plus jeden wykorzystał jednak Szczotka, a dwie "trójki" zdobył Frasunkiewicz. Dzięki temu Asseco nie pozwoliło jeszcze bardziej odskoczyć radomianom, wśród których brylował Witka (15 pkt do przerwy). Niestety, kryzys w końcu przyszedł i Rosa wypracowała kolejne 7 punktów przewagi (53:37).

Kolejny czas wziął trener Dedek, ale jedyne co udało się gospodarzom to dodatkowo nie powiększać strat. Dopiero na niespełna 2 minuty przed końcem meczu Asseco zanotowało serię 8:0, dzięki której wygrało czwartą kwartę. Na walkę o zwycięstwo w meczu było jednak już za późno.

Wyniki 25 kolejki:

• TREFL Sopot - Polfarmex Kutno 90:83 (27:25, 17:20, 15:22, 31:16)
  • ASSECO Gdynia - Rosa Radom 65:77 (17:18, 11:19, 17:24, 20:16)
  • Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 85:71 (25:21, 20:15, 18:18, 22:17)
  • Stelmet Zielona Góra - Jezioro Tarnobrzeg 71:65 (18:18, 19:12, 14:20, 20:15)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Wikana Start 104:95 (25:24, 31:24, 22:12, 26:35)
  • AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 82:90 (27:24, 14:21, 19:29, 22:16)
  • Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec 101:99 (20:27, 23:30, 29:23, 29:19)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Polski Cukier Toruń 73:86 (19:16, 23:21, 13:27, 18:22)

Opinie (25) 1 zablokowana

• Chyba Treflowi będzie trudniej o play off!!! (1)

• 15 15

• ...

A artykuł jest o Treflu?
      Chcesz powiedzieć, że ta przegrana jest korzystna dla Asseco w kontekście końcówki sezonu zasadniczego?

• 13 8

• Walton niech zabierze swoje "talenty" po tym sezonie do innej drużyny... (1)

9 strat.

• 25 7

• był podwójnie kryty i nie mógł się wykazać

Radom ma mocny skład

• 5 2

• Właśnie wróciłem z meczu, niestety Asseco wyraźnie słabsze, obudzili się dopiero pod koniec ale było za późno... Brawa dla rywala.

• 19 2

• :D (1)

Extra gratki Rosa!~!

• 9 12

• sopoćkowo sie ciszy. ot bida umysłowa

• 5 3

• Galdikus gra słabiej, bo ma propozycję m.in. z Miami Heat i się nad nią zastanawia. (3)

• 6 8

• dowcip??? dobrrrrryyyyy, no prawie dobry

• 4 2

• Tak, to prawda (1)

Miami Heat chce wymienić Hassana Whiteside na Galdikasa plus 1mln $ odstępnego dla Asseco.

• 2 3

• słyszałem to samo ale odnosiło się do Czesia-Stefana

• 1 0

• (1)

No luz, jest siodme miejsce, kolejny mecz jest z dolem tabeli, bedzie dobrze!

• 10 5

• tylko że Polpharma wygrała z AZS-em, ale przed nami się oczywiście położą:))

• 4 1

• Durny tytuł.

Nie idźcie w stronę WP...

• 11 4

• (2)

Dali się zdominować od początku i nie mieli dnia. To nie była ta gra którą zwykle oglądamy. Jakoś tak wszystko na siłę.

• 7 2

• z Rosą to już trzeci raz przegraliśmy, więc po prostu nie ma na nich pomysłu. Mają dobrych graczy zagranicznych, a i Polacy też nieźle grają.

• 5 0

• Dali się bo Rosa ma mocniejszy skład - akurat na warunki Asseco

w Radomiu jest 3 takich jak Walton (który akurat nie miał najlepszego dnia), a do tego Galdikus ze swoim stylem gry zupełnie nie pasował do tego meczu, lepszy tym razem był Parzyński

• 0 1

• Goście wygrali zasłużenie.

Bez pomysłu. Galdikas przypilnowany silnym podkoszowym, jedynie Frasunkiewicz potrafi rzucić za 3 i był najlepszym dzisiaj zawodnikiem gospodarzy. Pusz, pusz nie wychodzi - mało asyst Waltona.
    Kryzys.
    Na parkiecie dobre wrażenia pozostawiły jedynie amerykańskie czirliderki.

• 15 1

• (1)

Czy ktoś mógłby wreszcie powiedzieć Parzykowi, że koszykówka nie jest dla niego?

03.01 (nd) godz.15:30 ASSECO ARKA Gdynia 63:102 bez publiczności Śląsk Wrocław
30.12.2020 (śr) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia 71:100 bez publiczności TREFL Sopot LIVE!
27.12.2020 (nd) godz.19:30 Pszczółka Start Lublin 76:61 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
20.12.2020 (nd) godz.17:35 Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 87:54 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia

Wyniki 22 kolejki:

• King Szczecin - ASSECO ARKA GDYNIA (niedziela, godz. 19:30)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 94:82 (22:26, 22:24, 26:21, 24:11)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 92:97 (20:15, 27:24, 28:32, 17:26)