Trzecia wyjazdowa porażka z rzędu

23 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku przegrali trzeci mecz z rzędu na wyjeździe w grupie zachodniej II ligi. Gdynianie ulegli dzisiaj w spotkaniu granym przy pustych trybunach z Zawiszą Bydgoszcz 1:2 (1:2). Okazja do rehabilitacji nadarzy się w najbliższy piątek, kiedy na Narodowym Stadionie Rugby podopieczni Piotra Rzepki zmierzą się z Jarotą Jarocin

.

Kanik 23, Wójcicki 38 - Kawa 42

BAŁTYK: Matysiak - Granosik, Benkowski, Kiciński, Król (46 Musuła) - Lilo (69 Michałek), Trochim, Martyniuk, Kawa - Kaszuba, Malicki.

Pierwotnie mecz miał odbyć się przy sztucznym oświetleniu. Jednak po zamknięciu bydgoskiego stadionu burdach, do których doszło podczas meczu Pucharu Polski z Widzewem Łódź, jego rozpoczęcie przyspieszono o pięć godzin. Gospodarze uznali, że skoro spotkania nie mogą obejrzeć kibice, to nie ma sensu ponosić dodatkowych kosztów na rachunki za prąd.

Jako pierwsi groźną akcję stworzyli gdynianie. W 20. minucie dobrze strzelał Remigiusz Malicki, ale na posterunku był bramkarz gospodarzy, Andrzej Witan. Niestety, trzy minuty później z gola cieszył się Zawisza. Wynik spotkania otworzył Paweł Kanik.

W 38. minucie bydgoszczanie poprawili na 2:0. Brzemiennym w skutkach był błąd na własnej połowie Wojciecha Trochima, który podaniem uruchomił atak... rywali. Gola strzelił Jakub Wójcicki, ogrywając jeszcze dwóch gdyńskich obrońców. To piłkarz, który w lipcu walczył o angaż w... Lechii Gdańsk.

A gdy przy gdańskich akcentach jesteśmy to dodajmy, że zespół Zawiszy poprowadził z ławki Piotr Gruszka, w poprzednim sezonie drugi trener Lechii. Pierwszy szkoleniowiec bydgoszczan, Maciej Murawski ze względu na karę nałożoną przez PZPN oglądał mecz z trybun.

Jeszcze przed przerwą Bałtykowi udało się zmniejszyć straty. Przy golu Jakuba Kawy asystę zaliczył Trochim, rewanżując się za niefortunne zagrania sprzed 4 minut. Po chwili Kawa wyszedł sam na sam z bramkarzem Zawiszy, ale sędzia odgwizdał spalonego.

PO zmianie stron Bałtyk starał się atakować, miał przewagę, ale biało-niebiescy nie wypracowali sobie dogodnej sytuacji do strzelenia wyrównującego gola. Tym samym po raz trzeci wrócili do Gdyni bez choćby jednego punktu. Do lidera straty wzrosły aż do siedmiu punktów, ale pozycja wicelidera (również na koniec sezonu premiowana awansem) jest wciąż na odległość tylko dwóch "oczek".

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
Zagłębie Sosnowiec - Nielba Wągrowiec 0:2 (0:1), Polonia Nowy Tomyśl 2:0 (1:0), Ruch Zdzieszowice - GKS Tychy 0:0, Chojniczanka - Miedź Legnica 3:0 (1:0), Olimpia Grudziądz - Górnik Wałbrzych 3:0 (1:0), Lechia Zielona Góra - Czarni Żagań 2:1 (0:0), Elana Toruń - Tur Turek 2:0 (0:0), Jarota Jarocin - Polonia Słubice 3:1 (1:0).

• Baltyk szacunek za 1 klub z honorem w Gdyni! (5)

• 39 38

• bAŁTYK CZYSTY.....HAHAHA (4)

• 14 9

• Biało niebieska Gdynia (3)

Jedni rodzom się ludzmi honorowymi,a inni parówami:-))) co zrobic

• 13 16

• rodzom? na język polski się nie chodziło? (1)