Turów nie miał nic do powiedzenia w Gdyni

7 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego koszykarzy w Gdyni mistrz Polski zdeklasował wicemistrza, o czym informowaliśmy na bieżąco z hali przy ul. Górskiego. PGE Turów Zgorzelec miał cień szansy, aby uniknąć gry w pre play-off, ale gospodarze szybko wybili ten pomysł rywalom z głowy. Asseco Prokom zdeklasował przyjezdnych w pierwszej połowie, wygranej różnicą blisko 40 punktów. Po zmianie stron gospodarze pofolgowali sobie i skończyło się "tylko" wygraną 95:75 (38:16, 29:12, 20:25, 8:22). O pierwszym numerze rozstawienia do play-off rozstrzygnie mecz 16 kwietnia we Włocławku

.

ASSECO PROKOM: Woods 19 (1x3), Łapeta 12, Logan 12 (2), Burrell 7 (1), Harrington 3 (1) oraz Seweryn 10 (2), Ewing 9 (1), Hrycaniuk 8, Jagla 7 (1), Zamojski 5 (1), Szczotka 3.

TURÓW: Wright 26, Chyliński 12 (4), Wysociki 8 (2), Wallace 7, Gray 5 (1) oraz Wójcik 5 (1), Roszyk 4, Johnson 4, Glavas 2, Bochno 2.

Tomas Pacesas posłał w bój tę samą piątkę, co przeciwko Olympiakosowi. Mimo to Turów zdawał się być zaskoczony. Adam Łapeta popisał się akcją 2+1, trafił Ronnie Burrell i mistrzowie otworzyli spotkanie od 5:0. Co więcej po inauguracyjnych punktach dla przyjezdnych Michaela Wrighta "trójką" przymierzył Lorinza Harrington.

Była to zapowiedź doskonałej dyspozycji gdynian w rzutach zza łuku w inauguracyjnej kwarcie. W ciągu dziesięciu minut do celu trafiło aż sześć gdyńskich "trójek"! W czwartej minucie Andrej Urlep poprosił o przerwę, bo po kolejnej akcji 2+1 Łapety było 15:6 dla gospodarzy. Ale nic to nie pomogło wicemistrzom.

Qyntel Woods już w 7. minucie miał na koncie 11 punktów, a Asseco Prokom prowadziło 30:12! W końcówce inauguracyjnej kwarty trener Pacesas pozwolił sobie, aby na parkiet posłać aż trzech Polaków, a mimo to przewaga cały czas rosła.

Bardzo dobrej wejście miał przede wszystkim Jan-Hendrik Jagla. Niemiecki skrzydłowy trafił "trójkę", a równo z ostatnim gwizdkiem ustalił wynik pierwszej kwarty na 38:16! W ekipie gości walczył praktycznie tylko Wright, który miał na koncie 11 punktów.

Polacy pociągnęli wynik na początku drugiej odsłony. Punkty Adama Hrycaniuka i Przemysława Zamojskiego dały rezultat 44:18 w 13. minucie, a po "trójce" Łukasza Seweryna było 49:18!

Przy wyniku 51:22 po raz pierwszy na parkiet wszedł Adam Wójcik. Były gracz mistrzów Polski rozpoczął od bloku na Zamojskim, ale po chwili Przemek ponowił atak i trafił "trójką". Goście wyglądali wyraźnie na zrezygnowanych. W obronie właściwie tylko markowali grę.

W 18. minucie gdynianie zdobyli 60. punkt po kontrze Burrella, a Turów do 14 "poprawił" liczbę strat. Na 63:24 trafił rzutem zza łuku Seweryn. Ale największe brawa zebrał po chwili Logan. Polski Amerykanin dostał piłkę od Daniela Ewinga, mocno wybił się w górę, "przeskoczył" Wójcika i zaliczył efektowny wsad!

Trener Pacesas nie pozwolił podopiecznym ani na moment odpuścić. Gdy do przerwy pozostało niespełna dziewięć sekund, szkoleniowiec poprosił o przerwę. Rozrysował dokładnie ostatnią akcję, a na punkty zamienił ją Piotr Szczotka. Do przerwy mistrzowie prowadzili z wicemistrzami aż 67:28!

Trzecią kwartę rozpoczęły udane akcje Woodsa i Logana. Do 40 punktów (71:31) wynik sprowadziła "trójka" Michała Chylińskiego. Po chwili jednak ten koszykarz popełnił faul umyślny, co pozwoliło punktować Łapecie po wolnym, a następnie pięknym wsadzie po nie mniej efektownej asyście Woodsa na 76:34.

Z gdynianami nadal najmocniej starał się walczyć Wright, który już w 25. minucie przekroczył na swoim koncie 20 punktów. Gdy wspomógł go Chyliński, który trafił po raz czwarty za trzy, trener Pacesas poprosił o przerwę. Szkoleniowiec Asseco Prokomu mobilizował podopiecznych, mimo że była 28. minuta i prowadzenie 81:49.

Po powrocie do gry od razu trafił Woods, ale nie udało się mistrzom już zdobyć tej kwarty. Turów zanotował pierwszy sukces tego dnia, wygrywając kwartę 25:20.

Goście najwyraźniej uwierzyli, że nie muszą być tylko "workiem treningowym" dla mistrzów. Czwartą kwartę punktami otworzyli Krzysztof Roszyk i Wright. Dopiero w 33. minucie przerwał popisy rywali Ewing, trafiając na 89:59.

Gdynianom coraz mniej spieszyło się do granicy 100 punktów. W 35. minucie, przy 91:61 na parkiecie po stronie mistrzów było czterech Polaków w towarzystwie Harringtona, który jednak wkrótce potem, podobnie jak Hrycaniuk, złapał czwarte przewinienie.

"Asseco, jazda do setki" - skandowali kibice, ale trener Pacesas nadal ogrywał Polaków. W ostatnich trzech minutach w miejscowej drużynie byli już sami nasi rodacy, a na rozegraniu ustawiony został nietypowo Zamojski. Jednak błyszczeli... Polacy ze Zgorzelca.

Trójki Konrada Wysockiego i Wójcika pozwoliły gościom do 20 punktów zmniejszyć ostateczne rozmiary przegranej. W ostatniej minucie gospodarzy, a konkretnie Hrycaniuka i Piotra Szczotkę było stać już tylko na punkty z wolnych. Tym samym w ostatniej kwarcie Asseco Prokom nie zdobył nawet 10 punktów, a w konsekwencji nie złamał bariery 100 punktów.

Pozostałe wyniki ostatniej kolejki sezonu zasadniczego:
Trefl Sopot - Kotwica Kołobrzeg 71:69 (12:15, 19:10, 19:25, 21:19).
; Polonia 2011 Warszawa - Energa Czarni Słupsk 70:98 (24:29, 15:24, 14:28, 17:17); PBG Basket Poznań - Polpharma Starogard Gdański 82:78 (11:13, 17:23, 29:20, 25:22); Sportino Inowrocław - Polonia Azbud Warszawa 70:80 (23:22, 15:19, 14:16, 18:23), Stal Stalowa Wola - Anwil Włocławek 78:107 (23:22, 18:25, 22:35, 15:25); Znicz Jarosław - AZS Koszalin 95:96 po dogrywce (22:20, 14:19, 18:21, 27:21 d.14:15).

Cztery pierwsze drużyny sezonu zasadniczego - Asseco Prokom, Anwil, Polpharma, Trefl - awansowały do ćwierćfinałów play-off. Drużyny z miejsc 5-12 zagrają w pre play-off (do dwóch zwycięstw) 10, 13 i ewentualnie 16 kwietnia. W tej fazie zmierzą się: PGE Turów (5. miejsce) z Kotwicą (12), AZS (6) ze Stalą (11), Polonia Azbud (7) ze Zniczem (10) i Energa Czarni (8) z PBG Basketem (9).

Opinie (32) 10 zablokowanych

• pomorskie (1)

czołówka tabeli, to głównie kluby z pomorskiego, ciekawie:) tylko Słupska jeszcze brakuje:D

• 4 1

• i prawidłowo! (: Tylko tak dalej!

• 0 0

• TREFL SOPOT- SZEŚCIOKROTNY MISTRZ POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! (5)

Brawo Tomasztasas

• 11 23

• Lukaspower ty to lepiej już zostać przy swojej siatkówce damskiej i nie prowokuj ludzi na forach!

• 0 0

• (3)

dziękujemy za gratulacje wam też wygranej nad Kotwicą ;D

• 13 1

• Troche histori naciągasz (2)

6 razy MP zdobył Prokomo Trefl Sopot, dzisiejsze teamy czy to z Gdynia, a tym bardziej sopotu to juz 2 inne zespoły.

• 6 0

• (1)

skoro panowie decydenci przy stoliku "uzgodnili", że Trefl ma prawo do 5 tytułów a APG tylko do jednego, to dlaczego piszesz takie bzdury? Ja nie pamietam, żeby gdyński zespół zdobył jakiekolwiek mistrzostwo w męskiej koszykówce, ba, nie pamietam, żeby grali w zeszłym sezonie...ostatnio grali chyba dwa lata temu, był to Kager Gdynia....
          Tak na marginesie - w Treflu powinno zostać 5 tytułów (Prokom Trefl Sopot) a w APG tylko i wyłącznie jeden (ostatni) kiedy asseco dołączyło jako sponsor

• 3 4

• aha powalasz przedstawioną logiką.... rozumiem, że obecny Trefl to ta sama drużyna co zdobyła 5 mistrzostw heh

• 2 2

• Opinia kibica. (4)

Mamy w Trójmieście drużynę koszykarską na poziomie Europejskim. Więc dlaczego gdy gra z aktualnym wicemistrzem Polski to 30% miejsc świeci na żółto i niebiesko.
    A to dla tego, że "trener", któremu się wydaje, że jest najlepszy na świecie "olewa" kibiców i to ewidentnie pokazał wczorajszy mecz.
    Jestem byłym sportowcem i uczono mnie, że trzeba walczyć ze wszystkich sił o jak najlepszy wynik.
    A słowo "Respekt" to szacunek dla przeciwnika, a odpuszczanie świadczy o braku profesjonalizmu i poniżaniu słabszego przeciwnika.
    A kibicom też się coś należy bo jeżeli przeciwnik jest słaby (czy ma słabszy dzień) to dla kibiców trzeba za prezentować to wszystko najlepsze co zawodnicy potrafią, tak jak to mało miejsce w I i II kwarcie, a nie odpuszczać!!!!!!!!!
    "Packu wielki trenerze" nie szanujesz siebie bo nie masz honoru szanuj tych co płacą za bilety i kibicują swojej drużynie.

• 9 6

• ale Adaś się rozkręcił, co nie (2)

• 3 1

• Tak Adaś się rozkęcił to prawda. (1)

Każdy z Polskich graczy ma spore umiejętności i nie jechałem tu na nich, tylko wystawienie Polskiej 5 w IV kwarcie (przypominam wynik 8:22) to ewidentne robienie im krzywdy. Zespół to => drużyna i każdy z nich jest mocnym punktem gdy jest na boisku obok graczy pierwszoplanowych. To co zobaczyłem w IV kwarcie to brak profesjonalizmu "wielkiego trenera" i ja odbieram to jako próbę ośmieszenia drużyny i kibiców.

• 3 4

• ośmieszenia? nie rozumiem tego. Skoro przeciwnik nie dorasta do pięt (akurat w tym meczu) a przewaga jest ogromna to czemu nie dać szansy pograć polakom. Niektórzy ja wykorzystali jak dla mnie i to się ceni-muszą się ogrywać. Nie widziałam w tym meczu żadnego odpuszczania. Gdyby odpuszczali to w 2 połowie nie było by już na parkiecie np. Q i Logana.
          Gratuluję wygranej.

• 0 0

• Pacek nie olał. Kibice w Gdyni olali .Woleli mecz w TV Sport za friko albo kopaną

Piotrze - 1 połowa Prokom gra na maksa . Turów zera a po przerwie rezerwy.I OK
      Urlep stary wyga -wie że ten mecz się nie liczy.Liczy się sam play off. Po załatwieniu Kotwicy wrócą do Gdyni i nie będzie tak lekko

• 2 2

• Asseco Prokom GDYNIA DZIEKUJE ZA REKLAME NA CALA POLSKE I EUROPE DZIEKI KOSZYKOWCE CALA EUROPA POLSKA POZNAJE GDYNIE TO JEST

WSPANIALE Piekna promocja dla Gdyni koszykowka zrobila wiecej dobrego niz Arka i Lechia razem wziete Gdynia wygrala z REALEM MADRYT MALAGA Z OLIMPIAKOSEM WALCZYLI TO EUROPEJSKA LIGA MISTRZOW A PILKARZE CO POKaZUJA???KIEDY Arka zagra w lidze mistrzow???Lechia???Nigdy???hee FC BARCELONA to jest cos nauczcie sie grac pilkarzyki bo nie ma na co patrzec zadnej madrosci w grze 0 zwodow pieknych podan KOSZYKOWKA RZADZI

• 9 0

• PLK (1)

PLK.... Asseco Gdynia... a potem długo długo nic... szkoda, że tylko jeden zespół w Polsce ma pieniądzę na granie w koszykówkę na wysokim europejskim poziomie... Jak tu oglądać mecz, kiedy zna się wynik???

Nie za to lubię ten sport!

• 10 2

• Maćku - zapomniałeś o Anwilu 26IV zobaczyśz - to grożny rywal i ma szanase na 1 miejsce przed play -offami

Urlep -trener Turowa w playoffie jeszcze pokaże. W gdyni odpuścili. Woodsa kupi Real albo kto inny, i zobaczymy czy będziesz znał wynik .Po rozgrywkach najlepsi z Prokomu rozjadą się

• 1 4

• Adam Łapeta

Chluba Polski

• 2 1

• Dziwnee... (5)

Słuchajcie, jak to jest?
    Idę przed meczem do kas, chcę kupić bilety na sektor H, ale pani mówi mi, że już nie ma. Podobnie z C. I proponuje mi bilety na B3, które leżą już wydrukowane.. no ok, co prawda wolę siedzieć na środku, ale już niech będzie.
    Wchodzę na halę, siadam.. jakieś 60% sektoru H puste.. nie wierzę, że to wszystko "karnety", które nie przyszły..