Bolesna porażka PGE Atomu w Pucharze CEV

14 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Dobra gra Katarzyny Zaroślińskiej i Mai Tokarskiej okazała się niewystarczająca na zespołową siatkówkę drużyny z Conegliano. Dobra gra Katarzyny Zaroślińskiej i Mai Tokarskiej okazała się niewystarczająca na zespołową siatkówkę drużyny z Conegliano.

Miała być wygrana PGE Atomu Trefla przybliżająca zespół do kolejnej fazy Pucharu CEV. Skończyło się pogromem w czwartym secie i porażką w wyjazdowym starciu z Prosecco Doc-Imoco Conegliano 1:3 (20:25, 25:21, 21:25, 13:25). W całym spotkaniu drużyna Lorenzo Micelliego oddała rywalkom błędami aż 33 pkt. Przegrana takim stosunkiem oznacza, że w rewanżu, który odbędzie się 22 stycznia w Ergo Arenie Atomówki mogą stracić maksymalnie jedną partię, aby najpierw doprowadzić do złotego seta, który w tym wypadku zadecyduje o awansie. Dwie wygrane partie zapewnią go automatycznie rywalkom.

WYBIERZ LIGOWCA ROKU 2014 W TRÓJMIEŚCIE. GŁOSOWANIE TRWA DO 30 STYCZNIA

Prosecco Doc-Imoco: Katić, Ozsoy 14, Adams 7, Nikołowa 20, Fiorin 8, Barazza 9, de Gennaro (libero) oraz Barcellini 2, Boscoscuro, Nicoletti

PGE ATOM TREFL: Bełcik 7, Leys 6, Tokarska 11, Zaroślińska 26, Kaczorowska 5, Efimienko 1, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, Cooper 8, Miros 1, Łukasik

W systemie rozgrywek mecz i rewanż punkty liczą się jak w lidze, a do dalszej fazy awansuje zespół, który zdobędzie ich więcej w dwóch spotkaniach. Za zwycięstwa 3:0 i 3:1 otrzymuje się 3 pkt, za 3:2 - 2, porażka 2:3 oznacza 1 pkt, a pozostałe przegrane nie dają punktów. Przy remisowym dorobku punktów o awansie decyduje złoty set rozgrywany po zakończeniu drugiego spotkania. Dlatego też Atomówkom zależało tak bardzo na zwycięstwie we Włoszech. To dawało im komfort psychiczny przed rewanżem, który odbędzie się w Ergo Arenie.

PGE ATOM BEZ PROBLEMÓW ROZBIŁ IMPEL

Trener Lorezno Micelli był pewny, że jeśli jego drużyna zagra tak samo jak w ostatnim, ligowym meczu z Impelem Wrocław (spokojna wygrana 3:0), to jest w stanie dwukrotnie pokonać zespół prowadzony przez byłego asystenta Atomu Trefla, Nicolę Negro.

Największym problemem sopockiej drużyny przed meczem z Prosecco Doc-Imoco wydawały się urazy. Do pełni zdrowia wciąż dochodzą dwie Amerykanki: Brittnee Cooper oraz Deja McClendon, nie w pełni sił były ostatnio także Charlotte LeysIzabela Bełcik. Rywalki wydawały się jednak zaliczyć większą stratę. Poważnego urazu doznała bowiem ich pierwsza rozgrywająca, Alisha Glass. Niespełna 27-letnia Amerykanka w sezonie 2011/2012 zdobywała z Atomem Treflem mistrzostwo Polski. Teraz miała prowadzić do sukcesów drużynę z Conegliano.

W składzie rywalek mamy jeszcze jedną byłą Atomówkę, Neriman Ozsoy. Turczynka rozpoczęła środowy mecz w pierwszym składzie. Razem z nią przebywała na boisku Rachael Adams. Amerykańska środkowa grała w Orlen Lidze w latach 2012-2014, w drużynach Pałacu Bydgoszcz i Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. W drugim z zespołów występowała z Mariną Katić, która w środę kierowała zespołem z Conegliano.

Wszystkie przyłożyły się do dobrej gry włoskiej ekipy na początku meczu. Po ośmiu zagrywkach zespół Negro prowadził 6:2. Atomówki mozolnie odrabiały straty, w okolicach drugiej przerwy technicznej udało się im nawet doprowadzić do wyrównania, ale to wszystko, na co było je stać w tej odsłonie starcia. Trener Micelli próbował ratować się zmianami, lecz Anna Kaczmar, ani Cooper nie odwróciły losów seta. Zakończyła go popsuta zagrywka Klaudii Kaczorowskiej.

Zmiana stron sprawiła, że przyjezdne zaczęły odzyskiwać rytm gry, który zapamiętaliśmy ze starcia z Impelem. Choć na początku seta ponownie musiały gonić od stanu 1:4, to później ich akcje wyglądały składnie. Atomówki rozluźniły się dopiero przy prowadzeniu 22:15. Za chwilę zrobiło się już tylko 23:19, ale najważniejsze piłki ponownie padły ich łupem, a dzięki atakowi Mai Tokarskiej przy wyniku setów pojawił się remis 1:1.

Niestety to był jedyny dobry okres gry brązowych medalistek Orlen Ligi. W kolejnych setach drużyna Micelliego dała się zdominować rywalkom, które mocnymi ciosami dążyły do zakończenia meczu za trzy punkty. Doprowadziły do tego, że w czwartym secie przy prowadzeniu 15:12 sopocianki wyglądały tak, jakby Micelli rzucił na boisko biały ręcznik, co w pojedynkach bokserskich oznacza poddanie walki. Od tego momentu do końca seta zdobyły tylko punkt.

POZOSTAŁE WYNIKI FAZY 1/4 PUCHARU CEV
Naturhouse Ciudad de Llogrono - Beziers VB 0:3 (20:25, 23:25, 16:25)
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Galatasaray Stambuł 3:2 (25:17, 20:25, 25:21, 17:25, 15:9)
Lokomotiv Baku - Dinamo Krasnodar 3:0 (25:22, 25:18, 25:22)

• (1)

Wygrały z Impelem, bo Impel to słabizna. Wystarczyła ledwo poprawnie grająca włoska drużyna i już klęska. Teraz pewnie po zwycięstwie nad słabieńkim Rzeszowem, będzie gadka, jak to się niesamowicie odbudowały i teraz to dopiero pokażą, że ho ho. Fakty są takie, że drużyna jest po prostu słaba.

• 1 1

• A skąd wiesz co grały Włoszki, byłeś na meczu ?

Zobaczymy u nas w rewanżu jak będzie, to jest dwumecz.

• 1 1

• Szkoda, że nie dały rady ugrać dwóch setów. Będzie twarda walka w złotym secie. (3)

• 5 1

• Nie będzie "złotego seta". Będą "bęcki". Czy nikt tego nie może zrozumieć, że są słabe? Pokazały to ostatnie mecze w Orlen Lidze. I niech nikogo nie zmyli pozornie łatwa wygrana z Impelem. Ta drużyna nic nie osiągnie zarówno w pucharze CEV jak i lidze.

• 3 4

• (1)

Wygraja 3;0 i nie bedzie zlotego seta

• 2 1

• Będzie. 3-0 to w tym wypadku to samo co 3-1.

Ale najpierw trzeba te 3-1 czy 3-0 wygrać, żeby złoty set był.

• 0 0

• Przyjęcie/Atak/Zagrywka (1)

Przyjęcie nawet spoko, odstawała tylko Durajczyk, ale to już norma jeśli chodzi o przyjmowanie zagrywki przez ta zawodniczkę w tym sezonie.

Atak... 60 piłek do Zaroślińskiej. Buhahhahaa

Miros... wchodzi na jedna piłkę w meczu, jako druga atakująca. Śmiech na sali.

16 błędów przy zagrywce... brak słów. 64 procent seta oddanego za darmo.

• 8 3

• znawco ... "Atak... 60 piłek do Zaroślińskiej. Buhahhahaa"

I z tych 60 piłek miała prawie 50 % skuteczności, czyli bardzo dobrze. A gdy atakującej dobrze idzie to ty do kogo byś rozgrywał ? Co ?

• 4 4

• Dziewczyny się sprężą i dadzą radę. (3)

Oby był ciekawy mecz :)

• 9 7

• Meczu nie widziałem, ale przegrać końcówkę seta 1 do 10 ??? Co tam się działo, Wlazły na serwis u rywalek wszedł czy jak ?

• 6 3

• (1)

Czyli znowu się skompromitowały. Który to już raz?

• 8 12

• Zerowy?

• 2 4

• Puchary

Zobaczymy jak Włoszki będą wyglądały w Gdańsku-Sopocie, bo naprawdę strasznie trudno gra się po takiej podróży, tym bardziej jak wspomnę ostatni mecz z mistrzem Włoch w LM w Ergo Arenie to mecz trwał godzinkę, moim zdaniem ten dwumecz zadecyduje się w złotym secie i w to wierzę. Pozdrawiam dziewczyny, wracać do Trójmiasta przez Rzeszów z trzema punktami i czekać na conegliano w Sopocie, czuje że będzie dobrze.