Udany debiut Ratko Vardy

Krzysztof Klinkosz
3 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Ratko Varda udanie zadebiutował w barwach Asseco Prokom, przez 13 minut gry zdobył 14 punktów i zanotował 4 zbiórki. Ratko Varda udanie zadebiutował w barwach Asseco Prokom, przez 13 minut gry zdobył 14 punktów i zanotował 4 zbiórki.

Koszykarze Asseco Prokomu podobnie jak pożegnali stary rok, tak i powitali nowy, czyli zdobyli w spotkaniu PLK ponad 100 punktów. Podobnie jak w meczu ze Zniczem Jarosław także i dzisiaj ta bariera "pękła" po rzucie Jana-Hendrika Jagly. Mistrzowie Polski pokonali na własnym parkiecie Stal Stalowa Wola 102:98 (22:15, 29:23, 25:27, 26:33). Udany debiut w gdyńskiej ekipe zaliczył nowy center Ratko Varda.

ASSECO PROKOM: Jagla 22, Logan 20, Woods 19, Ewing 11, Hrycaniuk 8 - Varda 14, Harrington 2, Kostrzewski 2, Seweryn 2, Łapeta 2, Szczotka 0.

STAL: Loyd 34, Godbold 12, Miszczuk 10, Gabiński 5, Malczyk 0 - Wołoszyn 22, Andrzejewski 9, Klima 3, Kasiulevicius 3, Jarecki 0.

Zakontraktowany jeszcze pod koniec minionego roku Ratko Varda udanie rozpoczął miesięczny okres testów w gdyńskiej druzynie. wszedl na parkiet w 15 minucie meczu a już za niespełna pół minuty miał na swoim koncie 2 punkty. Nowy center Asseco Prokomu długo utrzymywał 100 procentową skuteczność z gry ostatecznie w meczu przebywał na parkiecie nieco ponad 13 minut, trafił 6 z 8 rzutów za 2 punkty i dwa z trzech osobistych. Zebrał też 4 piłki, miał 1 asystę a rywale faulowali go sześciokrotnie.

Trener Tomas Pacesas tym razem rozpoczął zawody swoją najlepszą piatką z Qyntelem Woodsem, Davidem Loganem, Jaglą, Danielem Ewingiem i Adamem Hrycaniukiem w składzie.

Długo wydawało się, że niedzielny mecz będzie teatrem jednego aktora w wykonaniu Woodsa. Amerykanin w pierwszej kwarcie zdobył 13 punktów a w drugiej, aż do 15 minuty samotnie walczył z rywalami.

Po pierwszej kwarcie gdynianie prowadzili 22:15, w połowie drugiej 28:20 a po 20 minutach gry było już 51:38 dla mistrzów Polski.

Po przerwie gospodarze nadal mieli przewagę, jednak coraz częściej trener gdynian decydował się na testowanie rozmaitego ustawienia i wariantow gry swojego zespołu, przez co przewaga gospodarzy nie była tak okazała jakiej się spodziewano.

W drugiej połowie obydwa zespoły zaprezentowały "radosną" obronę, przez co w sumie koszykarze obydwu ekip zdobyli łącznie w meczu aż 200 punktów. O 4 "oczka" więcej zdobyli jednak koszykarze z Gdyni i ich rekord spotkań bez porażki wzrósł do 15.

Tabela wprowadzona: 2010-01-03
Pozostałe wyniki 15 kolejki PLK: Energa Czarni Słupsk - PBG Basket Poznań 72:65 (26:24, 8:10, 23:18, 15:13), Trefl Sopot - Anwil Włocławek 73:80 (22:25, 7:13, 27:15, 17:27), AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 87:66 (23:16, 26:16, 19:23, 9:11), Sportino Inowrocław - Kotwica Kołobrzeg 77:79 (23:25, 15:17, 18:19, 21:18). W poniedziałek zagrają: Polonia Azbud Warszawa - Znicz Jarosław, mecz Polonia 2011 Warszawa - PGE Turów Zgorzelec przełożony na 27 stycznia.

• OBCIACH (2)

BRAWA DLA PROKOMU ZA SZCZELNĄ OBRONĘ . Z PRZECIĘTNĄ DRUŻYNĄ STRACIĆ 97 PKT. TO OBCIACH . JEDNYM SŁOWEM PROKOM TO DNO .

• 15 25

• Wynik cały czs kontrolowali, oszczędzają siły na mecz w Atenach!

• 11 0

• Po pierwsze: "stracili" nie 97 a 98 punktów.
      Po drugie: mogli sobie pozwolić na stracenie nawet 101.

• Brawo!

Gratuluję wygranej. Chociaż dla Asseco to pestka ;)

Co by nie było - czy to jest wydarzenie na miarę głównego newsa? Nie wiem, ale mogę się mylić.

• 6 1

• brawo Arka!!!

• 8 7

• jest to fajny zespól ...ale kibice ..... (6)

...ale niektórzy kibice Gdyńscy jeszcze nie wiedza jak się zachować na meczu koszykówki...niestety...brakuje sopockiej atmosfery na meczach i zaangazowania w kibicowaniu całej hali, a nie tylko garstki "klubu kibica". Gdynia! chcecie być stolicą koszykówki? .... to trzeba miec też najlepszych kibiców!!! powodzenia

• 10 3

• Sopocka atmosfera na meczach???? (3)

Hahahahah toś mnie rozbawił ed - masz na myśli tych wpierdzielaczy popcornu?Czy tych co to potrafią tylko DIFENS! KLAP KLAP KLAP, DIFENS!...aaaa byłbym zapomniał jest jeszcze Trefl Sopot - i to tyle w temacie dopipngu.
      Reasumując - ani w jednej, ani w drugiej hali nie mozna tego nazwać dopingiem i dużo wody w Wiśle upłynie nim będzie on choćby przyzwoity....Uczcie się od Śląska, Anwilu, Górnika Wałbrzych - może za 10 lat coś z tego wyjdzie.

• 2 6

• (1)

Od Śląska to lepiej się nie uczcie.

• 0 4

• Wiesz dobrze ze chodziło mi o atmosferę w HL a nie działalność panów typu Siemiński i spółka

• 4 0

• to widać dawno na meczu nie byłeś, "difens" i "let's go Prokom" oraz "Prokom" na wszelkie sposoby poszło do Gdyni, w Sopocie jest np. HSV (o ile wiesz co to) i kibiców mało bo mało, ale starają się poprawić atmosferę i dopingują drużynę mimo porażek. ostatnie minuty meczu z Anwilem na stojąco i śpiewająco oglądała cała hala. radzę wybrać się na derby, sopocki kk i "biało-zielony Sopot" dopilnują dopingu ;)
        a popcorn wpieprzają dzieciaki, im nie rozkażę śpiewać na całe gardło, niech jedzą jak chcą bo to dzieci.