Unia Janikowo - Bałtyk Gdynia 3:0. O utrzymanie będzie trzeba jeszcze powalczyć

dak.
4 czerwca 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia na utrzymanie w III lidze musi jeszcze poczekać. Bałtyk Gdynia na utrzymanie w III lidze musi jeszcze poczekać.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Unią Janikowo 0:3 (0:1) w 32. kolejce III ligi, grupy drugiej i nie wykorzystał okazji do utrzymania. Biało-niebiescy będą musieli o nie powalczyć w kolejnym spotkaniu. Na dwie kolejki przed końcem sezonu 2021/22 różnica nad strefa spadkową wynosi cztery "oczka".

Kędziora 23, 63, 65

BAŁTYK: Bartkowiak - Lengiewicz, Garbacik, Długołęcki, Bohm (68 Kapuściński) - Sikorski (73 Wołowski), Nowicki - Gułajski (80 Jankowski), Skrzecz, Bożym - Marczak

Bałtyk Gdynia miał szansę utrzymać się w III lidze, grupie drugiej na dwie kolejki przed końcem sezonu 2021/22. Wyniki rywali dobrze ułożyły się dla biało-niebieskich. Co prawda, Jarota Jarocin pokonała Świt Skolwin 2:1, ale Bałtyk Koszalin zremisował z GKS Przodkowo 2:2.

Bałtyk Gdynia otrzymał licencję na grę w III lidze. Poznaj szczegóły

W tej sytuacji gdynianie mogli powiększyć przewagę nad strefa spadkową nawet do dziewięciu punktów, ale przegrali na wyjeździe z Unią Janikowo 0:3. To oznacza, że kwestia utrzymania jest jeszcze otwarta, choć z uwagi na 4 punkty przewagi nad "kreską", jest do niego bardzo blisko. W tej sytuacji przy dogodnych wynikach bezpośrednich rywali, gdynianie nie musieliby nawet wygrać.

Bałtyk spotkanie z Unią zaczął dobrze. Pierwsze fragmenty spotkania należały do nich, ale piłkarze nie potrafili przełamać rywala. Ten z kolei odpowiedział w 23. minucie. Michał Bartkowiak został pokonany przez Przemysława Kędziorę.

Ten sam zawodnik dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców po przerwie. I to w odstępie dwóch minut, tym samym zapisując hat-tricka na swoim koncie.

Bałtyk Gdynia - Kluczevia Stargard 2:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Natomiast biało-niebiescy nie potrafili przechylić szali na swoją korzyść. Co więcej, prowadzenie gospodarzy mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w końcówce pojedynku nie wykorzystali rzutu karnego po faulu Fabiana Lengiewicza. Na wysokości zadania stanął Bartkowiak, który obronił "11".

18 Elana Toruń 32 6 3 23 36:78 21
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Elana Toruń wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej i przesunięta została na ostatnie miejsce w tabeli. Wszystkie wiosenny mecze będą zaliczane jako walkowery dla rywali.

Tabela wprowadzona: 2022-06-04

Wyniki 32 kolejki

• Unia Janikowo - BAŁTYK GDYNIA 3:0 (1:0)
  • Bałtyk Koszalin - GKS Przodkowo 2:2 (0:0)
  • Kluczevia Stargard - Zawisza Bydgoszcz 2:3 (2:2)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Pogoń II Szczecin 2:2 (0:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Kotwica Kołobrzeg 0:6 (0:4)
  • KP Starogard Gdański - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)
  • Stolem Gniewino - Sokół Kleczew 1:1 (0:0)
  • Świt Skolwin - Jarota Jarocin 1:2 (0:2)
  • Elana Toruń - Błękitni Stargard 0:3 (walkower)