Unia Solec Kujawski - Gedania 1922 Gdańsk 3:6. Kanonada i świetna druga połowa

mip.
9 września 2023, godz. 14:05
Opinie (22)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk po świetnej drugiej połowie pokonała Unię Solec Kujawski 6:3. Gedania 1922 Gdańsk po świetnej drugiej połowie pokonała Unię Solec Kujawski 6:3.

Gedania 1922 Gdańsk rozbiła na wyjeździe Unię Solec Kujawski 6:3 (2:3) w meczu 7. kolejki grupy drugiej III ligi. Po pierwszej połowie, gdzie dominowali miejscowi, gdańszczanie w drugiej zagrali bardzo skutecznie, wygrywając ważne spotkanie.

Bramki dla Unii: Sebastian Pacek 3
Bramki dla Gedanii: Miłosz Manuszewski 2, Konrad Waliszewski 2, Sosnowski, Łukasiewicz

GEDANIA: Tetyk - Manuszewski, Bąk, Flis - Waliszewski, Zyska, Niewiadomski, Stawikowski - Sosnowski, Zalewski - Żukowski oraz Dowigiałło, Adamik, Gorwa, Pawlak, Łazarski, Łukasiewicz

Gedania 1922 Gdańsk po porażce z Elaną Toruń, zmierzyła się z kolejnym zespołem z województwa kujawsko-pomorskiego. Tym razem podopieczni Krystiana Ryczkowskiego na wyjeździe zagrali z Unią Solec Kujawski.

W porównaniu ze starciem z Elaną, w wyjściowej "11" doszło do jednej korekty. Miejsce Szymona Dowigiałły zajął Krzysztof Bąk, a Artur Stawikowski został przesunięty na pozycję pomocnika.

Gedania 1922 Gdańsk - Elana Toruń 0:2. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Gedania 1922 Gdańsk - Elana Toruń 0:2. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Patrząc na wynik tego meczu, można odnieść wrażenie, że drużyny te grały w hokeja, a nie w piłkę nożną. Już w 1. połowie kibice w Solcu Kujawskim obejrzeli 5 goli. Na przerwę to gospodarze schodzili z prowadzeniem 3:2.

Gedania wyrównała jednak tuż po przerwie. Kolejne ciosy zadali także podopieczni Krystiana Ryczkowskiego i to oni zwyciężyli 6:3.

- Bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Stworzyliśmy sobie trzy dobre okazje do strzelenia bramki, jedną z nich wykorzystaliśmy. Później przydarzył nam się słabszy okres w grze. Przeciwnik wykorzystał nasze niewielkie błędy w fazie przejściowej i straciliśmy 3 bramki w krótkim odstępie czasu. Jeszcze przed przerwą odpowiedzieliśmy. Czuliśmy, że mecz jest do wyciągnięcia. W szatni nie było nerwów, ale spokojna rozmowa, wyjaśniliśmy sobie, co musimy zmienić. Małe korekty i drugą połowę spokojnie kontrolowaliśmy i wygraliśmy 6:3 - powiedział nam trener Ryczkowski.

18 Wikęd Luzino 7 0 1 6 5:23 1
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-09-14