Unia Swarzędz - Gedania 1922 Gdańsk 3:4. Zabójcza skuteczność gdańszczan

mip.
22 września 2023, godz. 18:55
Opinie (11)

Gedania 1922 Gdańsk

Bramka Konrada Waliszewskiego z rzutu wolnego była okrasą spotkania Gedanii 1922 Gdańsk z Unią Swarzędz. Bramka Konrada Waliszewskiego z rzutu wolnego była okrasą spotkania Gedanii 1922 Gdańsk z Unią Swarzędz.

Gedania 1922 Gdańsk wygrała na wyjeździe z Unią Swarzędz 4:3 (1:1) w meczu 9. kolejki grupy drugiej III ligi. Choć podopieczni Krystiana Ryczkowskiego nie mieli zbyt wiele zbyt wiele z gry, to wykazali się niezwykłą skutecznością, zwłaszcza w drugiej połowie. Bramkę dającą 3 punkty w 90. minucie strzelił Filip Sosnowski, choć okrasą spotkania było trafienie Konrada Waliszewskiego z rzutu wolnego. Dla gdańszczan to trzecia wygrana z rzędu.

Waliszewski 16, Żukowski 52, 66, Sosnowski 90 - Łuczak 40, Chromiński 64, Laskowski 88 (karny)

GEDANIA: Tetyk - Manuszewski, Bąk, Flis (46 Dowigiałło) - Waliszewski, Stawikowski, Zyska, Adamik (46 Niewiadomski) - Sosnowski, Zalewski (76 Łazarski) - Żukowski (81 Łukasiewicz)

Piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk po przekonującej wygranej nad Flotą Świnoujście, mierzyli się z bliskim sąsiadem w tabeli, Unią Swarzędz. Trener Krystian Ryczkowski wyszedł z założenia, że zwycięskiej "11" się nie zmienia i na mecz w Wielkopolsce, wystawił takie samo zestawienie, jak przed tygodniem.

Gedania 1922 Gdańsk - Flota Świnoujście 4:1. Beniaminek rozbity, seria rozpoczęta Gedania 1922 Gdańsk - Flota Świnoujście 4:1. Beniaminek rozbity, seria rozpoczęta

Strzelanie już w 16. minucie rozpoczął Konrad Waliszewski. Pomocnik Gedanii popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Częściej przy piłce byli jednak miejscowi i gra rozgrywała się głównie na połowie gdańszczan. Przyjezdni ograniczali się do sporadycznych kontr.

Optyczna przewaga miejscowych dała efekt w 40. minucie, gdy to Bartosz Łuczak zdobył bramkę po uderzeniu głową.

Puchar Polski na Pomorzu. Sprawdź, jak radziły sobie trójmiejskie drużyny w III rundzie Puchar Polski na Pomorzu. Sprawdź, jak radziły sobie trójmiejskie drużyny w III rundzie

Przyjezdni jednak tuż po przerwie ponownie prowadzili. Drugiego gola zdobył bowiem Przemysław Żukowski. Co ciekawe, był to dopiero drugi celny strzał gdańszczan. Z tego prowadzenie Gedania nie cieszyła się długo, bo zaledwie 12 minut. Jednak i remis nie utrzymał się na długo. Zaledwie 120 sekund później ponownie do siatki trafił Żukowski.

Nie był to jednak koniec strzelania, bo w 88. minucie gospodarze po raz trzeci doprowadzili do remisu, tym razem strzelając gola z rzutu karnego. Ponownie, nie cieszyli się z niego długo, bo podopiecznym trenera Ryczkowskiego wystarczyły niespełna dwie minuty i było 3:4! A do siatki trafił niezawodny Filip Sosnowski, zapewniając Gedanii trzecie zwycięstwo z rzędu.

18 Unia Solec Kujawski 9 1 0 8 13:27 3
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-09-23