VBW Arka Gdynia - Basket Bydgoszcz 80:63. Gładkie zwycięstwo koszykarek

dak.
17 grudnia 2023, godz. 17:45
Opinie (13)

VBW Arka Gdynia pewnie wygrała w 10. kolejce Orlen Basket Ligi Kobiet. VBW Arka Gdynia pewnie wygrała w 10. kolejce Orlen Basket Ligi Kobiet.

VBW Arka Gdynia pokonała u siebie Basket Bydgoszcz 80:63 (26:14, 27:16, 18:17, 9:16) w 10. kolejce Orlen Basket Ligi Kobiet. Żółto-niebieskie wygrywały różnicą nawet 29 punktów, ale część strat rywalki odrobiły po przerwie. Kolejnym rywalem gdynianek będzie Panathinaikos. Drugie spotkanie 1/32 finału EuroCup odbędzie się środę, 17 grudnia, o godz. 18, w Polsat Plus Arenie. Wstęp wolny.

Dziki Warszawa - Arka Gdynia 83:81. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Dziki Warszawa - Arka Gdynia 83:81. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi
Trefl Sopot - Tauron GTK Gliwice 79:85. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Trefl Sopot - Tauron GTK Gliwice 79:85. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

VBW ARKA: Davis 22 (2x3, 6 zb.), Borkowska 12, Miskiniene 7, Kastanek 7 (1x3), Wrzesiński 2 oraz Cowling 16 (2x3, 6 as.), Szymkiewicz 5 (1x3), Żytkowska 3 (1x3), Bazan 2 (7 zb.), Puter 2, Podgórna, Stasiak

Basket: Michałek 15 (1x3), Hamilton 13, Calloway 12 (2x3), Radić 8 (2x3), Zmierczak 3 (1x3) oraz Papiernik 8, Sztąberska 3, Wieczyńska 1, Maławy, Pawlikowska

VBW Arka Gdynia bez problemu poradziła sobie z przedostatnim w tabeli Basketem Bydgoszcz i pewnie zwyciężyła 80:63.

Żółto-niebieskie bardzo szybko wypracowały sobie przewagę. W pierwszej kwarcie wygrywały nawet 22:5, a w drugiej dobiły do 20-punktowej przewagi.

Panathinaikos pokonany. VBW Arka Gdynia bliżej awansu do 1/16 finału EuroCup. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi Panathinaikos pokonany. VBW Arka Gdynia bliżej awansu do 1/16 finału EuroCup. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi

Po przerwie było jeszcze wyżej, bo prowadzenie gdynianek wynosiło i 64:35, ale rywalki wzięły się za odrabianie strat w ostatniej kwarcie. W zespole Arki na boisku były już wtedy młode koszykarki. Trener Philip Mestdagh miał świadomość, że lada moment czeka go kolejna potyczka w EuroCup i warto oszczędzać siły kluczowych koszykarek.

Gdyńską drużynę do zwycięstwa poprowadziły Amerykanki: Rennia DavisMikayla Cowling, które zdobyły odpowiednio: 22 i 16 punktów. W drugiej połowie swoją obecność mocniej zaczęła podkreślać Kamila Borkowska, która finalnie zakończyła spotkanie z 14 "oczkami" na koncie.

VBW Arka Gdynia - KGHM BC Polkowice 68:69. Przeczytaj relację VBW Arka Gdynia - KGHM BC Polkowice 68:69. Przeczytaj relację

Kolejnym rywalem VBW Arki będzie grecki Panathinaikos. Rewanżowe spotkanie 1/32 finału EuroCup odbędzie się w środę, o godz. 18, w Polsat Plus Arenie. Aby awansować, żółto-niebieskie nie mogą przegrać różnicą większą niż 10 punktów, gdyż w pierwszym starciu wygrały 66:56. W kolejnej fazie zmierzyły by się wówczas prawdopodobnie z Umana Reyer Wenecja, która w ograła BCF Elfic Fribourg 83:63.

Wyniki 10 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Basket 25 Ekstraklasa Bydgoszcz 80:63 (26:14, 27:16, 18:17, 9:16)
  • Energa Polski Cukier Toruń - MKS Pruszków 77:64 (16:8, 12:19, 20:16, 29:21)
  • Polonia Warszawa - Enea AZS Politechnika Poznań 63:78 (19:17, 20:32, 10:20, 14:9)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - KGHM BC Polkowice 93:89 (22:29, 19:21, 23:19, 29:20)
  • Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 73:61 (23:15, 21:10, 11:22, 18:14)
  • pauza: MB Zagłębie Sosnowiec