VBW Arka Gdynia awansowała do 1/32 EuroCup. Panathinaikos Ateny kolejnym rywalem

mip.
29 listopada 2023, godz. 19:35
Opinie (20)
aktualizacja: godz. 23:04 (30 listopada 2023)

VBW Arka Gdynia pokonała Emlak Konut i przypieczętowała awans do 1/16 EuroCup. Rywalki pozna w czwartek, 30 listopada. VBW Arka Gdynia pokonała Emlak Konut i przypieczętowała awans do 1/16 EuroCup. Rywalki pozna w czwartek, 30 listopada.

VBW Arka Gdynia pokonała Emlak Konut 69:53 (17:8, 25:14, 12:17, 15:14) w ostatnim meczu fazy grupowej EuroCup, pieczętując swój awans do 1/32 finału. W tej fazie żółto-niebieskie zmierzą się z greckim Panathinaikos A.C. Mecze rozegrają 14 grudnia o godz 17 na wyjeździe oraz 20 grudnia o godz. 18 u siebie. Natomiast już w niedzielę, 3 grudnia o godz. 16 czeka je rywalizacja z  wicemistrzyniami Polski - KGHM BC Polkowice.

Aktualizacja, 30.11.23, godz. 23:04

VBW ARKA: Davis 15 pkt (4x3 pkt), Wrzesiński 11 (8 as.), Miskiniene 11 (1x3, 6 zb.), Kastanek 6 (2x3), Borkowska 2 oraz Cowling 13 (1x3, 7 zb.), Podgórna 9 (3x3), Puter 3 (1x3), Bazan 0, Żytkowska 0

Emlak: Smith 21 (2x3), Turan 7, Jakobsone 7 (2x3), Cidal 6 (2x3), Wiese 6 oraz Dordević 6, Uca 0, Sertoglu 0

W ostatnim meczu fazy grupowej EuroCup koszykarki podejmowały turecki Emlak Konut. Wygrana dawała podopiecznym Philipa Mestdagha awans do 1/16 finału. To właśnie gospodynie były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania.

Gdynianki potwierdziły przedmeczowe przewidywania i po kilku wyrównanych minutach zaczęły "odjeżdżać" z wynikiem. Po pierwszej kwarcie prowadziły 17:8. Niespełna 3 minuty drugiej odsłony wystarczyły, by VBW Arka zanotowała serię 12:4. O czas poprosił wtedy sztab przyjezdnych. Po nim gra Emlaku nieco się poprawiła, ale nie na długo.

Tydzień prawdy dla koszykarek. Przeczytaj opinię prezesa Bogusława Witkowskiego Tydzień prawdy dla koszykarek. Przeczytaj opinię prezesa Bogusława Witkowskiego

Do przerwy gdynianki prowadziły już 42:22. Tajną bronią okazały się rzuty "zza łuku", których podopieczne Mestdagha trafiły aż 8. Jednak drugą połowę lepiej rozpoczęły przyjezdne, które potrafiły nieco zniwelować okazałą przewagę VBW Arki. Przy wyniku 50:39 o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń, gdyż gra gdynianek przestała się zazębiać.

Na ostatnią kwartę żółto-niebieskie wychodziły z 15-punktową przewagą (54:39) i były o krok od zwycięstwa. Wprawdzie Turczynki starały się do samego końca o odwrócenie losów spotkania, ale gospodynie dowiozły wygraną i zapewniły sobie awans do fazy play-off, a zarazem wygraną w grupie L.

Ostatecznie VBW Arka została sklasyfikowana na 14. miejscu spośród 32 zespołów, które awansowały do 1/32 finału. Oznacza to, że zmierzą się z Panathinaikos A.C, który zajął 19. miejsce. Spotkania 1/32 finału zaplanowano na dni 14 i 20 grudnia.