• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W Ljubljanie grano falami

Marta
2 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

W kiepskiej sytuacji, już po trzeciej kolejce Euroligi znaleźli się koszykarze Asseco Prokomu. Mistrzowie Polski przegrali w środowy wieczór z Unionem Olimpiją Ljubljana 62:70 (16:25, 17:15, 14:18, 15:12) i są jedyną ekipą bez zwycięstwa w grupie D. Gdynianie znów zagrali nierówno, w ich poczynaniach w dalszym ciągu widać braki w zgraniu, a porażka jest o tyle bolesna, że gospodarze również wielkiego basketu nie pokazali.



Green 23, Capin 8, Murić 8, Varda 7, Thompson 2 - Rothbart 9, Woodside 6, Salin 3, Blazić 2, Bertans 2, Markota 0.
Składy
Gee 13, Motiejunas 7, Hrycaniuk 4, Blassingame 4, Zamojski 1 - Lafayette 12, Łapeta 8, Seweryn 9, Szczotka 2, Kuebler 2, Dmitriew 0.

Kibice oceniają

Relacja LIVE

1'
Już w pierwszej akcji Varda (OLIMPIJA) chciał otworzyć wyni rzutem za 3 ale nie trafił
za 3 punkty
2'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
za 2 punkty
2'
[3:2] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[5:2] 2 punkty zdobywa Varda (OLIMPIJA).
3'
Blassingame (ASSECO) faulowany przez Capna
wolne (tylko 1 trafiony)
3'
[5:3] Tylko jeden rzut wolny trafia Blassingame (ASSECO).
3'
Gee (ASSECO) w ofensywnym wejściu pod kosz ale nie trafił
3'
Gee (ASSECO) faulowany pod koszem Olimiji
wolne (trafione oba)
4'
[5:5] Gee (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
4'
[7:5] 2 punkty zdobywa Murić (OLIMPIJA).
wolne (trafione oba)
5'
[7:7] Gee (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
wolne (tylko 1 trafiony)
5'
[7:8] Tylko jeden rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[9:8] 2 punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
wolne (tylko 1 trafiony)
6'
[9:9] Tylko jeden rzut wolny trafia Zamojski (ASSECO).
za 3 punkty
6'
[12:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Capin (OLIMPIJA).
za 3 punkty
6'
[15:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Salin (OLIMPIJA).
za 3 punkty
7'
[18:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Varda (OLIMPIJA).
7'
Po trzeciej z rzędu "trójce" gospodarzy Tomas Pacesas wziął czas
za 2 punkty
8'
[18:11] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO).
za 2 punkty
8'
[20:11] 2 punkty zdobywa Varda (OLIMPIJA).
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[20:12] Tylko jeden rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO).
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[21:12] Tylko jeden rzut wolny trafia Rothbart (OLIMPIJA).
9'
Thompson (OLIMPIJA) nie trafił za 3
za 2 punkty
9'
[21:14] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[23:14] 2 punkty zdobywa Rothbart (OLIMPIJA).
za 2 punkty
10'
[25:14] 2 punkty zdobywa Woodside (OLIMPIJA).
za 2 punkty
10'
[25:16] 2 punkty zdobywa Łapeta (ASSECO). Dobił trzypunktowy rzut Gee
10'
Koniec pierwszej kwarty: Union Olimpija - Asseco Prokom 25:16.
11'
Salin (OLIMPIJA) nie trafia za 3
12'
Łapeta (ASSECO) fauluje pod własnym koszem
12'
Faul ofensywny gospodarzy
12'
Łapeta (ASSECO) łapie trzeci faul
za 2 punkty
12'
[27:16] 2 punkty zdobywa Bertans (OLIMPIJA).
13'
Łatwa strata mistrzów Polski
13'
Gdynianie nie mogą przedrzeć się przez strefę w obronie gospodarzy
14'
Kolejna łatwa strata Asseco Prokomu
za 2 punkty
14'
[29:16] 2 punkty zdobywa Blazić (OLIMPIJA).
za 2 punkty
14'
[29:18] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO).
15'
Salin (OLIMPIJA) faluje Blassingame (ASSECO) `a
15'
Blassingame (ASSECO) ofiarnie pod koszem Olimpiji ale kolejna strata niweczy akcję gości
wolne (trafione oba)
16'
[29:20] Blassingame (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
16'
[32:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
za 3 punkty
16'
[32:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gee (ASSECO).
za 2 punkty
17'
[34:23] 2 punkty zdobywa Woodside (OLIMPIJA).
17'
Łapeta (ASSECO) faulowany pod koszem Olimpiji
wolne (trafione oba)
18'
[34:25] Łapeta (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
18'
Czas dla Olimpiji
za 3 punkty
19'
[37:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Lafayette (ASSECO).
za 3 punkty
19'
[40:28]
za 3 punkty
20'
[40:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gee (ASSECO).
za 2 punkty
20'
[40:33] 2 punkty zdobywa Łapeta (ASSECO).
20'
Bertans (OLIMPIJA) nie trafia za 3
20'
Koniec drugiej kwarty: Union Olimpija - Asseco Prokom 40:33.
za 3 punkty
21'
[43:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
za 3 punkty
22'
[43:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 3 punkty
23'
[46:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
za 2 punkty
23'
[48:36] 2 punkty zdobywa Capin (OLIMPIJA).
23'
Błąd kroków gospodarzy
23'
Gdynianie nie trafiają spod kosza
za 3 punkty
24'
[48:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
24'
Gospodarze nie trafiają za 3
24'
Varda (OLIMPIJA) fauluje Łapetę (ASSECO), to już jego trzecie przewinienie
za 3 punkty
25'
[48:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (ASSECO).
25'
Czas dla gospodarzy
25'
Seweryn (ASSECO) nie trafił za 3
26'
Varda (OLIMPIJA) nie trafił rzutu "hakiem"
26'
Capin (OLIMPIJA) pudłuje zbierają goście
27'
Motiejunas (ASSECO) jednak również nie trafia
za 3 punkty
27'
[48:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 3 punkty
28'
[51:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Murić (OLIMPIJA).
28'
Green (OLIMPIJA) nie trafia spod kosza ale zbiera piłkę po własnym rzucie
za 2 punkty
28'
[53:45] 2 punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
za 2 punkty
28'
[55:45] 2 punkty zdobywa Thompson (OLIMPIJA).
28'
Czas dla Asseco Prokomu
za 2 punkty
29'
[55:47] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[57:47] 2 punkty zdobywa Rothbart (OLIMPIJA). Trafia z faulem
za 1 punkt
30'
[58:47] Rzut wolny trafia Rothbart (OLIMPIJA).
30'
Koniec trzeciej kwarty: Union Olimpija - Asseco Prokom 58:47.
31'
Murić (OLIMPIJA) nie trafia za 3
za 3 punkty
31'
[61:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Murić (OLIMPIJA). Zebrał piłkę po własnym rzucie, znów wyszedł na obwód i za drugim razem trafił
za 2 punkty
32'
[63:47] 2 punkty zdobywa Rothbart (OLIMPIJA).
za 2 punkty
32'
[63:49] 2 punkty zdobywa Łapeta (ASSECO).
32'
Błąd 24 sekund gospodarzy
33'
Pudłuje Gee (ASSECO)
33'
Faul Blassingame (ASSECO) `a, to już czwarty faul rozgrywającego gdynian
za 3 punkty
34'
[63:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Lafayette (ASSECO).
za 2 punkty
34'
[65:52] 2 punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
35'
Thompson (OLIMPIJA) nie trafia za 3
36'
Czwarty faul popełnia Lafayette (ASSECO)
za 2 punkty
36'
[65:54] 2 punkty zdobywa Lafayette (ASSECO).
za 2 punkty
37'
[65:56] 2 punkty zdobywa Lafayette (ASSECO).
za 3 punkty
38'
[65:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gee (ASSECO).
wolne (tylko 1 trafiony)
38'
[66:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Rothbart (OLIMPIJA).
wolne (trafione oba)
39'
[68:59] Green (OLIMPIJA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[70:59] 2 punkty zdobywa Woodside (OLIMPIJA).
za 3 punkty
40'
[70:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO).
40'
Czas dla Asseco Prokomu
40'
Gee (ASSECO) nie trafia za 3
40'
Koniec meczu: Union Olimpija - Asseco Prokom 70:62


W innym meczu 3 kolejki Grupy D Euroligi: Montepaschi Siena - Galatasaray Stambuł 103:77 (30:16, 20:21, 26:17, 27:23).

Tabela Grupy D
(kolejno: Mecze, Zwycięstwa, Porażki, Bilans, Punkty)
1. Montepaschi Siena 3 3 0 261:205 6
2. FC Barcelona Regal 2 2 0 174:125 4
3. Galatasaray 3 1 2 217:243 4
4. Union Olimpija 3 1 2 191:227 4
5. UNIKS Kazań 2 1 1 139:143 3
6. Asseco Prokom 3 0 3 195:234 3
Marta

Zobacz także

Opinie (70) 3 zablokowane

  • nic się nie stało Asseco nic się nie stało! (4)

    mój kochany klubie, tylko Ty z Polski w Eurolidze!!

    • 17 29

    • (1)

      Nie znam takiego klubu jak Asseco? Nie grają w PLK wieć nie istnieją. Kiedyś grała Arka ale to byli kupczyki

      • 17 10

      • Miami Heat też nie istnieje.

        • 1 3

    • hahaha (1)

      a co to za zaszczyt? Liga jest prywatna i Asseco ma podpisany kontrakt na gre bez wzgledu na miejsce w kraju :D do tego nie graja w lidze wiec jaka tu uczciwosc w grani w Eurolidze?

      • 7 6

      • To jest hańba dla modernistycznej i emanującej polskością Gdyni!!!

        • 5 4

  • Żegnaj TOP16 (1)

    Witaj ponownie Euroligo w Sopocie!

    • 28 13

    • z gdyńskiej licencji, bo po co mają się znów połączyć!

      • 5 4

  • Ruble i kupczenie nie pomagają. Trzeba protest złożyć!!!Jazda z tym klubikiem

    • 30 17

  • APoGeum dna! (2)

    Znowu wielki wstyd! Rozwiązać ten pseudoklubik!

    • 30 14

    • DNO WIDZIANE OD SPODU

      • 7 3

    • Jazda z APG

      • 11 8

  • Pozdro (2)

    Dajcie kciuki bez powodu. Obojętnie które.

    • 10 8

    • Moje kciuki są moje i tylko moje (1)

      Nikomu ich nie dam czy to bez powodu czy z powodem.

      • 3 3

      • .

        Może sie jednak skusisz

        • 2 3

  • BĘCKI :D

    wspaniale!!!

    • 18 12

  • KIEDY PROTEST? (1)

    asseco protest gdynia

    • 28 14

    • Za 3 lata jak im się przypomni!

      • 14 6

  • żenada i wstyd (1)

    ten sezon to kpina

    • 28 8

    • Jak i dwa poprzednie, Marcinku.

      • 5 2

  • Zbyt schematycznie (1)

    UOL nic wielkiego nie pokazało, śmiało można było ograć tych grajków, ale załoga z Gdyni niezgrana i pomysłu na grę nie ma, choć zaangażowania tej drużynie odmówić nie można. Panowie kiedy wygrany mecz w Eurolidze zobaczę ?

    • 16 5

    • Raczej nie w tym roku...

      • 11 3

  • Dobry Wieczór dla Sportu

    :D

    • 21 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Marcin W. 29 62 82.8%
2 Marek Węgrzynowski 30 56 73.3%
3 Piotr Matusiak 30 55 76.7%
4 Barbara Werner 30 55 73.3%
5 Radosław Dymkowski 29 55 69%

Tabela końcowa

Koszykówka - Orlen Basket Liga
M Z P Bilans Pkt
1 Anwil Włocławek
2 Trefl Sopot
3 Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
4 King Szczecin
5 Legia Warszawa
6 Śląsk Wrocław
7 MKS Dąbrowa Górnicza
8 PGE Spójnia Stargard
9 Polski Cukier Start Lublin
10 Dziki Warszawa
11 Icon Sea Czarni Słupsk
12 Arriva Polski Cukier Toruń
13 Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
14 Tauron GTK Gliwice
15 Enea Stelmet Zastal Zielona Góra
16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
  • Ćwierćfinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
  • TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 97:78 oraz 82:81, 84:92, 101:93 po dogrywce
  • Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 89:70 oraz 98:84, 82:86, 68:86, 77:81
  • King Szczecin - Legia Warszawa 85:80 oraz 80:77, 88:90, 99:84
  • Arged BM Stal Ostrów - Śląsk Wrocław 76:85 oraz 81:64, 97:102, 84:74, 81:83
  • Pófinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 78:54, 88:70
  • King Szczecin - PGE Spójnia Stagard 104:86 oraz 78:72, 88:75
  • Klasyfikacja końcowa na miejscach 9-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
  • Degradacja z Orlen Basket Ligi: Muszynianka Domelo Sokół Łańcut

Playoff

Ćwierćfinały

Anwil Włocławek 2
PGE Spójnia Stargard 3
King Szczecin 3
Legia Warszawa 1
TREFL SOPOT 3
MKS Dąbrowa Górnicza 1
Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 2
Śląsk Wrocław 3

Półfinały

PGE Spójnia Stargard 0
King Szczecin 3
Trefl Sopot 2
Śląsk Wrocław 0

Finał

King Szczecin

Ostatnie wyniki Arki

27 kwietnia 2024, godz. 17:30
92% Icon Sea Czarni Słupsk
1% REMIS
7% KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia
20 kwietnia 2024, godz. 15:30
93% MKS Dąbrowa Górnicza
0% REMIS
7% KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia

Najczęściej czytane