Arka przetestuje piłkarzy na Jagiellonii

16 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Dawid Kubowicz, który do Arki trafił rok temu z Górnika Wałbrzych, musi szukać sobie nowego klubu. Dawid Kubowicz, który do Arki trafił rok temu z Górnika Wałbrzych, musi szukać sobie nowego klubu.

Piłkarze Arki już na boisku przygotowują się do pierwszego sparingu w 2014 roku. W składzie żółto-niebieskich brakuje trzech zawodników, którzy w poprzedniej rundzie trenowali z pierwszą drużną. Dawid Kubowicz, Marco Aurelio i Przemysław Stolc zostali przesunięci do rezerw. Natomiast piłkarze testowani przez Arkę czekają na kolejne, kadrowe decyzje. Większość z nich powinna zagrać w sobotę z Jagiellonią.

Od środy, czyli po dwóch dniach różnego rodzaju testów, piłkarze żółto-niebieskich wreszcie biegają po murawie. Do tego mają także drugą jednostkę treningową. Najpierw była nią siłownia, w czwartek basen, a w piątek gdyńscy piłkarze powrócą do hali. W taki sposób trener Paweł Sikora postanowił rozruszać piłkarzy przed pierwszym sparingiem w 2014 roku.

Z KIM ARKA ZMIERZY SIĘ PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ?

Dojdzie do niego w sobotę, o godz. 15:00, w Cetniewie. Czwarta drużyna I ligi zmierzy się w nim z ósmą ekipą ekstraklasy Jagiellonią Białystok. Będzie to szansa na pokazanie się głównie dla piłkarzy testowanych przez Arkę.

BRACIA AVANS, ZAKRZEWSKI I WIŚNIEWSKI NA TESTACH

Przypomnijmy, że o miejsce w pierwszym zespole starają się: Sławomir Cienciała, Radosław Wiśniewski, Gabriel Avans, Walter Avans, Martin Zakrzewski, Michał Nalepa, Radosław RobakowskiRobert Sulewski. Większość z nich wybiegnie na boisko w sobotnim meczu. Wówczas powinny również zapaść pierwsze decyzje, co do ich przydatności.

ARKA ZNÓW DAJE SZANSĘ CIENCIALE

Trener Sikora postanowił już rozstać się z trzema piłkarzami, których miał na treningach w rundzie jesiennej. Dawid Kubowicz, Marco Aurelio i Przemysław Stolc zostali odesłani do III-ligowych rezerw. Pierwszych dwóch wystawiono na listę transferową i dostało wolną rękę w poszukiwaniu klubów.

Kubowicz w minionej rundzie zagrał w 11 meczach Arki w I lidze. Wszystkie zaczynał w podstawowej "11". Podobnie było w dwóch spotkaniach Pucharu Polski. Od listopada występował już tylko w III-ligowych rezerwach. 20 min, tyle łącznie w rozgrywkach ligowych w pierwszej drużynie zagrał Aurelio. Bez występów w drużynie seniorów jest Stolc.

RUCHY TRANSFEROWE ARKI W PRZERWIE ZIMOWEJ:
Przyszli: -

Mogą przyjść: Sławomir Cienciała (obrońca, ostatni klub Odra Opole), Radosław Wiśniewski (pomocnik, Pogoń Szczecin), Gabriel Avans (pomocnik, Argentyna, Icon New Jersey, USA), Walter Avans (pomocnik, Argentyna, Icon New Jersey, USA), Martin Zakrzewski (pomocnik, bez klubu), Michał Nalepa (pomocnik), Radosław Robakowski (obrońca), Robert Sulewski (obrońca) - wszyscy z rezerw, Jakub Miszczuk (bramkarz, po kontuzji)

Odeszli: Dawid Kubowicz (obrońca), Marco Aurelio (pomocnik, Brazylia) - obaj przesunięci do rezerw, Piotr Pietkiewicz (pomocnik, koniec kontraktu), Tomoki Fujikawa (pomocnik, Japonia, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)

Może odejść: Łukasz Jamróz (napastnik, testy w Kolejarzu Stróże)

AKTUALNA KADRA ARKI

Opinie (39) ponad 20 zablokowanych

• Koniec, Arka-Jagiellonia 0:2

W drugiej połowie trener Sikora desygnował do gry swoich podstawowych zawodników,na boisku pojawili się Jarzębowski,Tomasik,Pruchnik,Budka,Szwoch,Radzewicz i Aleksander.W środku pomocy obok Pruchnika testowany Gabriel Avans.Arka przeważała przez całą drugą połowę spychając Jagiellonię do głębokiej defensywy.Z optycznej przewagi jednak niewiele wynikało.W 72 minucie Aleksander po dośrodkowaniu z lewej strony złożył się do strzału z półprzewrotki ale nie trafił czysto w piłkę i Słowik nie miał problemów z jej obronieniem.Parę minut później Budka wymanewrował lewego obrońcę Jagiellonii i wyłożył piłkę na siódmy metr do Szwocha ale Mateusz nie trafił w bramkę! To była najlepsza sytuacja na gola kontaktowego nie licząc trafionego w mur rzutu wolnego pośredniego w 54 minucie.Do końca nic już się nie zmieniło,Jagiellonia umiejętnie broniła korzystnego rezultatu a Arka próbowała ale nie miała pomysłu na atak pozycyjny.Gabriel Avans zagrał na pozycji ofensywnego pomocnika,widać było że ładnie operuje piłką,miał parę niezłych zagrań ale nie mam pojęcia czy po tych kilkudziesięciu minutach przekonał do siebie trenera Sikorę.

• 0 0

• 54 min

Rzut pośredni dla Arki z 15 metrów,Radzewicz w mur.Była super okazja na gola kontaktowego.

• 0 1

• Przerwa

Jaga prowadzi 2:0.Przewaga białostoczan którzy chyba lepiej czują się na ośnieżonej,śliskiej murawie.Już w 7 minucie piłkę do gdyńskiej bramki po rzucie rożnym wbił Rafał Grzyb.Po strzeleniu bramki Jagiellonia cofnęła się a Arka zaczęła wyprowadzać dość groźne ataki i uwidaczniła się jej przewaga w posiadaniu piłki.Kiedy wydawało się że gdynianie wyrównają zespół z ekstraklasy wyprowadził klasyczną kontrę po której gola w 31 minucie zdobył Dani Quintana.Wynik nie zmienił się do przerwy.

• 1 0

• jeszcze jeden , jeszcze jeden !!!!

GDYNIA CZEKA MY CZEKAMY NA STRZELENIE DRUGIEJ BRAMY !!!!

• 0 2

• 31 min

0:2

• 1 0

• 5 min

1:0 dla Jagiellonii

• 1 0

• 0 ..szacunku dla was

TBG

• 1 2

• (7)

Szkoda Kubowicza, bo nawet dobry był ...