Szczypiorniści Wybrzeża przegrali w Lesznie

14 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Pierwszy transfer

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Realem Astromalem Leszno 27:29 (17:17). To bez wątpienia sensacja kolejki w I lidze, a także pierwsza porażka czerwono-biało-niebieskich od 19 września. W sobotę przerwali passę pięciu kolejnych zwycięstw. We wtorek o godz. 17 w Gdynia Arenie dojdzie do derbów Trójmiasta. Spójnia Gdynia podejmie w nich SMS Gdańsk.

REAL ASTROMAL: Musiał, Kruk - Tórz 10, Łuczak 5, Wesołek 4, Giernas 3, Musiaczyk 3, Wierucki 2, Przekwas 2 oraz Jasiczek, Krystkowiak.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski - Ćwikliński 5, Kornecki 6, Bednarek 3, Sulej, Rogulski 1, Prymlewicz 1, Papaj 4, Kondratiuk 2, Suwisz 2, Skrzypczak 2, Abram 1, Nilsson

Wybrzeże jedynej porażki w tym sezonie doznało w Kościerzynie. To właśnie po starciu z Sokołem z zespołem pożegnał się trener Daniel Waszkiewicz. Od tej pory zespół prowadził już tylko Damian Wleklak, do której wkrótce dołączył Marcin Lijewski. Gdańszczanie odnieśli serię pięciu ligowych zwycięstw i wydawało się, że przedłużą ją w sobotę. Do Leszna jechali w roli zdecydowanego faworyta.

WYBRZEŻE ZWOLNIŁO DANIELA WASZKIEWICZA

Od pierwszego gwizdka mecz był zacięty. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie pozwalała odskoczyć rywalowi na więcej niż bramkę. W końcu dokonali tego gospodarze, gdy na 9:7 trafił Marcin Tórz. Gdańszczanie zdołali wyrównać, a po rzucie Huberta Korneckiego objęli prowadzenie 14:13.

Do przerwy był remis, a pierwsze minuty po zmianie stron zapowiadały bardzo podobny przebieg spotkania. Tym razem również gdańszczanom udało się odskoczyć na 2 bramki (24:22), ale gospodarze odpowiedzieli serią trzech trafień z rzędu. W ostatnich minutach oba zespoły stoczyły zaciętą walkę. Wybrzeże nie było zbyt skuteczne w ataku, co próbowało nadrabiać obroną.

Na 2 minuty do końca gry było 27:27, ale ostatnie akcje należały do miejscowych. Tórz wykorzystał rzut karny, a po faulu na ławkę odesłany został Kornecki. O czas poprosił trener Wleklek, który na ostatnie 30 sekund wycofał bramkarza. Faulował jednak Wojciech Prymlewicz, a po raz kolejny z 7. metra nie pomylił się Tórz, który ustalił wynik spotkania.

Szczypiorniści Spójni Gdynia i SMS Gdańsk swój mecz rozegrają we wtorek. Do derbów Trójmiasta w I lidze dojdzie o godz. 17 w Gdynia Arenie. Wstęp jest bezpłatny.

Wyniki 9 kolejki

• Real Astromal Leszno - WYBRZEŻE GDAŃSK 29:27 (17:17)
  • SPÓJNIA GDYNIA - SMS GDAŃSK 34:24 (18:12)
  • Meble Wójcik Elbląg - Polski Cukier Pomezania Malbork 27:24 (14:14)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Sokół Browar Kościerzyna 28:23 (15:9)
  • MKS Poznań - Mueller MKS Grudziądz 35:22 (18:8)
  • Orlen Wisła II Płock - ŚKPR Świdnica 28:23 (8:10)
  • Warmia Traveland Olsztyn - MKS Kalisz 29:19 (14:6)

Opinie (15)

• (1)

Do trzech razy sztuka ! Dwa razy udało się psim swędem ( SMS,Spójnia ),teraz już nie.Ciekawe jakie konsekwencje wyciągnie z tej porażki zarząd GKS i kogo zwolni tym razem ?

• 12 1

• konsekwencje

Jakie konsekwencje wyciągnie zarząd GKS? Raczej żadne, bo od 2003 roku w GKS Wybrzeże nie istnieje sekcja piłki ręcznej. Ten zespół to jest nowy, osobny twór nie mający nic wspólnego ze starym, zasłużonym GKSem.

• 2 8

• Gdzie z taką grą zajdziecie?!

• 17 0

• z tą formą Wybrzeże może zapomnieć o ekstralidze od poczatku sezonu cieniują zwolnienie Waszkiewicza nic nie dało bo dalej grają padlinę.

• 15 1

• 3 x ,a Kalisz pamiętasz?!

• 10 0

• Wybrzeże wspaniale promuje piłkę ręczną, ale może prowadzenie zbyt wielu grup przekłada sie na brak skupienia na najważniejszym, czyli druzynie seniorskiej. Idea szczytna, ale czy wychodzi to na zdrowie?

• 13 2

• Brac Adamuszka !!!

• 1 8

• (1)

Wydaje mi sie ze jezeli ma sie aspiracje do gry w najwyzszej klasie nie powinno sie oszczedzac na noclegu podczas tak dalekiego wyjazdu,moim zdaniem w sytuacji gdzie kazdy mecz jest na wage awansu zarzad powinien zadecydowac o wyjezdzie dzien przed. Nie ma pewnosci ze taki wariant dal by zwyciestwo,ale moze tak. Obecnie I liga jest bardzo wyrownana i mam wrazenie ze Wybrzeze zbyt glosno i przedwczesnie deklaruje powrot do Super Ligi. Jestem sercem za GKS i zycze zdobycia celu , ale widac ze bedzie duzo trudniej niz poprzednim razem,odnosze tez wrazenie ze jest problem - zarowno sukcesy i porazki rodza sie w glowach zawodnikow - ale od tych klopotow tez sa fachowcy - ale oni kosztuja - decyzja nalezy do wlodarzy klubu czy warto zainwestowac czy nie. Pozdrawiam

• 18 0

• minimalizm zarządzających klubem wychodzi po raz kolejny...

w tym sezonie w Gdańsku powinniśmy oglądać superligę! Zabrakło doświadczenia, na parkiecie i poza nim

• 7 1

• totalna porażka, marzenia kibiców odpływają, ktoś podjął złe decyzje personalne przed sezonem , brakuje wzmocnień...a zawodnicy, którzy doszli...to pomyłka..i sorry

• 12 0

• Oby tylko nie spadli!

Tak na poważnie, to brakuje im woli walki, charakteru i poświęcenia. Umiejętności i doświadczenie są ale nikt meczu nie nam bez walki, tylko dlatego że jesteśmy Od starego Wybrzeża to dzielą ich lata świetlne. Tam była walka, zaangażowanie, nieustępliwość, poświęcenie itd. Tu tego nie widzę!

• 13 0

• (2)

Kolejny rok nadziei?Tylko na co?Z taka gra nadchodzi koniec szczypiorniaka w Gdansku.

• 8 2

• Trzeba wyciagnąć wnioski! (1)

Wielka szkoda. Teraz juz tylko wygrane bo inaczej superliga znacznie sie oddali..a tego nikt nie chce!