Widzew Łódź - Arka Gdynia 2:5. Efektowna inauguracja, zabójcze 7 minut

25 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Adam Deja otworzył rezultat w meczu Widzew Łódź - Arka Gdynia, w którym padło aż 7 goli, w tym 5 dla gości. Adam Deja otworzył rezultat w meczu Widzew Łódź - Arka Gdynia, w którym padło aż 7 goli, w tym 5 dla gości.

Arka Gdynia na inaugurację Fortuna 1. Liga w 2022 roku efektownie wygrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 5:2 (1:1). Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza jako pierwsi w tym sezonie ze stadionu wicelidera tabeli wywieźli komplet punktów. Była to nagroda za bardzo dobre rozegranie tego meczu pod względem taktycznym. Kontry żółto-niebieskich były skuteczne, a zabójcze okazało się zwłaszcza 7 minut między 50. a 57. Wówczas padły trzy gole.

19 Pawłowski

Rezerwowi: 69 Reszka, 6 Mucha, 9 Kita, 30 Karasek, 31 Owczarek, 33 Kreuzriegler, 77 Hansen, 92 Nunes, 98 Villanueva

Czubak

Rezerwowi: 34 Molenda, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 13 Zmorzyński, 14 Kuzimski, 18 Sasin, 21 Skóra, 36 Bednarski, 39 Lipkowski
  • 61' 8 Danielak Zmiany 77 Hansen
  • 61' 43 Montini Zmiany 92 Nunes
  • 79' 97 Gołębiowski Zmiany 30 Karasek
  • 79' 27 Tanżyna Zmiany 33 Kreuzriegler
  • 84' 19 Kobacki Zmiany 13 Zmorzyński
  • 88' 68 Czubak Zmiany 9 Siemaszko
  • 90+2 6 Milewski Zmiany 36 Bednarski
  • 90+2 11 Adamczyk Zmiany 21 Skóra
  • 38' Gołębiowski
  • 72' Nunes
  • 6' Deja
  • 50' Adamczyk karny
  • 55' Czubak
  • 57' Kobacki
  • 82' Aleman karny
  • 5' Stępiński
  • 48' Tanżyna
  • 53' Gołębiowski
  • 68' Pawłowski
  • 15' trener Tarasiewicz
  • 41' drugi trener Hermes
  • 68' Marcjanik

trener Tarasiewicz zapowiedział, że celem Arki, która atakuje po jesieni z 7. miejsca, nadal jest awans do ekstraklasy

Przeczytaj, co Ryszard Tarasiewicz mówił nie tylko meczu Widzew Łódź - Arka Gdynia

były prezes Arki, a obecnie szef Jagiellonii - Wojciech Pertkiewicz nie bez racji zwrócił uwagę, że Gdynię od ekstraklasy może dzielić tylko 3 miesiące

Czy i kiedy Wojciech Pertkiewicz widzi Arkę Gdynia w ekstraklasie? Przeczytaj wywiad

w dniu meczu z Widzewem Arka pozyskała nowego napastnika. Kuzimski na razie zajmuje miejsce na ławce rezerwowych

Arka Gdynia pozyskała napastnika. Kto podpisał kontrakt?

podobnie jak młodzieżowiec Lipkowski, gdyż szkoleniowiec zdecydował się na blisko dwa razy straszego - Bunozę

Kto jest największym wygranym zimowych przygotowań? Sprawdź, bo może być zaskoczenie

obecnie wyżej w tabeli jest Widzew, ale w pierwszej rundzie to Arka wygrała 3:1

Przypomnij sobie, jak relacjonowaliśmy wygraną Arki Gdynia nad Widzewem Łódź 3:1

tak jak w ostatnich sparingach, także i w Łodzi Arka rozpocznie w ustawieniu z trójką obrońców

Arka Gdynia zwycięsko zakończyła sparingi. Poznaj dokładny bilans zimowych gier

w pierwszym meczu 2022 roku w Fortuna 1. Liga Zagłębie zremisowała z Odrą 1:1. Tym samym opolska drużyna znalazła się w tabeli o punkt przed Arką
jednak wygrywając z Łodzi Arka może przesunąć się od razu z 8. na 4. miejsce w tabeli, a jednocześnie zbliżyć się na 7 punktów do Widzewa, który jest wiceliderem tabeli
piłkarze wychodzą na murawę. Arka granatowe stroje, Widzew czerwone
gdynianie mają wsparcie kilkuset swoich kibiców
na spodenkach piłkarzy Arki nowe logo sponsora - Toyota Walder
losowanie kapitanów: Marcjanik (ARKA Gdynia) i Tanżyna (Widzew Łódź)
"Nigdy więcej wojny" - z takim transparentem pozują do zdjęć piłkarze obu zespołów na środku boiska
spiker odczytuje apel w sprawie Ukrainy
wulgarnie z sektorów gospodarzy, które są wypełnione w komplecie
ale już "Mazurek Dąbrowskiego" z trybun
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
2'
celny strzał Kobackiego (ARKA Gdynia). Wrąbel (Widzew Łódź) złapał piłkę
4'
Bunoza (ARKA Gdynia) nie pozwolił, by Pawłowski doszedł do piłki. Od bramki zacznie Krzepisz (ARKA Gdynia)
5'
Żółtą kartką został ukarany Stępiński (Widzew Łódź) po faulu na Adamczyku
6'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Deja. Kapitalny strzał Adama z rzutu wolnego. Do bramki było około 30 metrów, ale pomocnik Arki zewnętrzną częścią stopy, mocnym strzałem posłał ją w "okienko" bramki Widzewa
6'
Deja rozgrywa dziś mecz numer 100 w Arce

Przeczytaj wywiad z Adamem Deją, w którym obiecywał ładne gole

8'
rzut rożny dla Widzewa
9'
w doskonałej okazji spudłował Zieliński (Widzew Łódź) po rozegraniu rzutu rożnego przez gospodarzy. Strzelił głową nad poprzeczką
11'
kolejny rzut rożny dla Widzewa
11'
tym razem bez zagrożenia dla Arki
12'
na spalonym Czubak
13'
Krzepisz (ARKA Gdynia) ubiegł Pawłowskiego i złapał piłkę, którą dośrodkował Danielak
15'
Żółtą kartką został ukarany trener Tarasiewicz (ARKA Gdynia) za krytykowanie decyzji sędziowskich
16'
dobra, indywidualna akcja Czubaka, przebił się w pole karne, ale niecelnie podał
17'
Stępień (ARKA Gdynia) wybił poza bramkę piłkę spod nóg Gołębiowskiego (Widzew Łódź)
17'
Czubak wyręczył obrońców. To on wybił piłkę po kolejnym kornerze rywali
18'
Czubak z prawego skrzydła wyłożył piłkę na strzał Kobackiemu (ARKA Gdynia). Olaf uderzył z 11. metra nad poprzeczką
20'
optyczna przewaga Widzewa, ale pod bramką konkretniejsza Arka, która prowadzi
20'
Aleman (ARKA Gdynia) założył "siatkę" Hanouskowi, ale wracający Tanżyna (Widzew Łódź) wybił piłkę w aut
22'
zablokowany strzał Danielaka (Widzew Łódź)
22'
Danielak (Widzew Łódź) grał w przeszłości w Arce, a Czubak jeszcze w poprzednim sezonie w Widzewie
24'
zablokowany strzał Kobackiego (ARKA Gdynia)
24'
posiadanie piłki 61:39 na korzyść Widzewa, ale 2 jedyne celne strzały tego meczu po stronie Arki
26'
zamieszanie w "16" Arki. W końcu Marcjanik (ARKA Gdynia) głową wybił piłkę poza bramkę
27'
złe dośrodkowanie Danielaka (Widzew Łódź). Piłka nad bramką Krzepisza (ARKA Gdynia)
28'
Arka po zdobyciu prowadzenia zmusza Widzew do gry w ataku pozycyjnym, a sama czeka na okazje do szybkich ataków
29'
Milewski (ARKA Gdynia) faulował Tanżynę (Widzew Łódź) około 7 metrów od narożnika własnego pola karnego
29'
kapitalnie broni Krzepisz (ARKA Gdynia). Odbił piłkę po strzale głową Nowaka (Widzew Łódź). Z rzutu wolnego dośrodkował Pawłowski
30'
okazało się, że był jeszcze spalony
31'
Kobacki (ARKA Gdynia) próbował dograć do Alemana (ARKA Gdynia). Tanżyna (Widzew Łódź) wybił piłkę poza bramkę Widzewa
32'
z rzutu rożnego dośrodkował Deja (ARKA Gdynia), Bunoza (ARKA Gdynia) walczył o piłkę i domagał się kolejnego kornera, ale sędzia nakazał grać od bramki Widzewowi
33'
Krzepisz (ARKA Gdynia) złapał piłkę po strzale Gołębiowskiego (Widzew Łódź), który jeszcze blokował Marcjanik
34'
i szybka odpowiedź Arki, ale niecelnie po indywidualnej akcji strzelał Stępień (ARKA Gdynia)
35'
zablokowany strzał Montiniego (Widzew Łódź)
36'
rykoszet po strzale Hanouska. Rzut rożny dla gospodarzy
37'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pawłowskiego
37'
Pawłowski zablokowany w indywidualnej akcji
37'
Milewski (ARKA Gdynia) fauluje Gołębiowskiego (Widzew Łódź) około 25 metrów od własnej bramki
38'
[1:1] Widzew Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gołębiowski. Młodzieżowiec Widzewa zdobył gola z rzutu wolnego. Piłka obok muru wpadła tuż przy słupku bramki Krzepisza
39'
jak na razie oba gole po bezpośrednich strzałach z rzutów wolnych
40'
Dobrotka (ARKA Gdynia) ratuje się faulem na wysokości własnego pola karnego
41'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Danielaka (Widzew Łódź)
41'
Żółtą kartką został ukarany drugi trener Hermes (ARKA Gdynia).
42'
rykoszet po strzale Hanouska. Sędzia pokazuje na rzut rożny, choć Widzew chciałby karnego za zagranie ręką. Jest VAR na meczu i nic takiego nie potwierdza
43'
lekki strzał głową Montiniego (Widzew Łódź) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawłowskiego. Krzepisz (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. WIDZEW ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA 1:1
Dobrze oglądało się pierwszą połowę. Gra była szybka, choć i obfitowała w sporo niedokładności. Ozdobą meczu są na pewno gole po rzutach wolnych. Zwłaszcza uderzenie Deji (ARKA Gdynia) z około 30 metrów z okienko bramki robiło wrażenie. Szybko zdobyte prowadzenie "ustawiło" przebieg meczu. Arka czekała na rywali i szukała kontr. Miała jedną dobrą okazję na poprawienie wyniku, gdy Kobacki (ARKA Gdynia) nie trafił po podaniu Czubaka.
Natomiast Widzew miał kłopoty, aby coś groźnego wykreować w ataku pozycyjnym. Nabijał za to posiadanie piłki, które wynosi obecnie 63 procent.
Ostatecznie łodzianie byli najgroźniejsi po stałych fragmentach gry. Zieliński (Widzew Łódź) jeszcze niecelnie główkował po rozegraniu rzutu rożnego, ale Gołębiowski (Widzew Łódź) wyrównał po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego.
46'
drugą połowę rozpoczął Widzew
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
szybka kontra Arki, ale nie została zakończona strzałem. Wybita piłka w aut po podaniu w polu karnym Kobackiego
48'
rzut karny dla Arki. Tanżyna zatrzymał piłkę ręką po zagraniu Stępnia, do którego z lewego skrzydła zagrywał Kobacki
48'
Żółtą kartką został ukarany Tanżyna (Widzew Łódź).
49'
Adamczyk ustawił piłkę na 11. metrze. Sędzia czeka jeszcze na sygnał VAR
50'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk z rzutu karnego. Wrąbel rzucił się w ten róg, gdzie została skierowana piłka i miał ją nawet na rękawicach, ale strzał był silny i piłka wpadła do siatki
51'
Aleman (ARKA Gdynia) strzelił sprzed pola karnego nad poprzeczką
52'
Stępień (ARKA Gdynia) faulował w pobliżu własnego pola karnego
53'
Żółtą kartką został ukarany Gołębiowski (Widzew Łódź), który faulował Aleman. Arka po przejęciu piłki po rzucie wolnym Widzewa próbowała wyjść z kontrą
54'
zablokowany strzał Danielaka (Widzew Łódź) z dystansu
55'
[1:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Idealne podanie Adamczyka nad defensywą Widzewa, Karol nie dał złapać się na spalonego, doszedł do piłki i z 5. metra skierował piłkę do siatki
57'
[1:4] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Z własnej połowy zagrał Adamczyk, a Olaf wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie strzelił po tzw. długim rogu
57'
to 7 minut, które prawdopodobnie znokautowało Widzew
58'
gospodarze przygotowują podwójną zmianę
61'
Widzew Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Danielak, w jego miejsce wchodzi Hansen.
61'
Widzew Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Montini, w jego miejsce wchodzi Nunes.
63'
zablokowany strzał Kuna, a po dobitce Hansena (Widzew Łódź) rzut rożny dla miejscowych
64'
niecelny strzał głową Nowaka (Widzew Łódź), którego dobrze blokował Bunoza (ARKA Gdynia)
64'
strzał obok bramki Kuna
66'
Marcjanik (ARKA Gdynia) zablokował strzał Hansena (Widzew Łódź)
66'
Krzepisz (ARKA Gdynia) łapie piłkę po strzale Kuna
67'
Widzew zaczął napierać, próbuje wrócić do meczu
68'
przepychanki Pawłowskiego z Marcjanikiem (ARKA Gdynia). Włączają się do niej inni zawodnicy
68'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia).
68'
Żółtą kartką został ukarany Pawłowski (Widzew Łódź).
68'
dla Marcjanika (ARKA Gdynia) to 4. żółta kartka w tym sezonie, ale w następnym meczu ligowym nie będzie musiał pauzować. Jego kartka ze spotkania w Sosnowcu, po odwołaniu Arki została anulowana. Także nic nie stoi na przeszkodzie, aby kapitan żółto-niebieskich wystąpił w Pucharze Polski, 1 marca
71'
Czubak zabrał piłkę Nowakowi (Widzew Łódź) przed polem karnym, ale gdy już był sam na sam z bramkarzem, strzelił obok słupka
72'
[2:4] Widzew Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nunes. Portugalczyk zmieścił piłkę w siatce z ostrego kąta, z pola bramkowego po uderzeniu z woleja. Z narożnika pola karnego zagrał do niego Pawłowski
74'
zablokowany strzał Nunesa (Widzew Łódź), a po dobitce Pawłowskiego złapał piłkę Krzepisz (ARKA Gdynia)
76'
kontra Arki 3 na 3, ale została zwolniona. Ostatecznie piłka po strzale Kobackiego (ARKA Gdynia) z ostrego kąta wybita poza bramkę
77'
Wrąbel (Widzew Łódź) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
77'
Arka przygotowuje zmianę
78'
w posiadaniu piłki nic się nie zmieniło, Widzew prowadzi 63:37 w tym elemencie
78'
podwójna zmiana Widzewa
79'
Widzew Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gołębiowski, w jego miejsce wchodzi Karasek.
79'
Widzew Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tanżyna, w jego miejsce wchodzi Kreuzriegler.
80'
rzut karny dla Arki! Po dośrodkowaniu Adamczyka w polu karnym padł Bunoza, którego faulował Hansen
82'
sędzia czeka na podpowiedzi VAR
82'
Aleman (ARKA Gdynia) ustawił piłkę na "11"
82'
[2:5] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Aleman z karnego. Efektowna podcinka Ekwadorczyka i piłka w siatce
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Zmorzyński.
84'
dla Zmorzyńskiego (ARKA Gdynia) to debiut w Arce
84'
trener Tarasiewicz zmienił decyzję, bo wcześniej do zmiany przygotowywał się Bednarski (ARKA Gdynia)
86'
niecelny strzał Hansena (Widzew Łódź)
88'
Wrąbel (Widzew Łódź) ratuje się wybicie w aut, gdyż atakował piłkę Stępień (ARKA Gdynia)
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
89'
"Areczka trzy punkty ma" - śpiewy w sektorze gości
90'
Siemaszko (ARKA Gdynia) nie oddał strzału po dośrodkowaniu Zmorzyńskiego (ARKA Gdynia), a mógł być kolejny gol
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90'
jeszcze będzie podwójna zmiana w Arce
90+2
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
90+2
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Skóra.
90+4
minął doliczony czas, ale gramy dalej
90+4
KONIEC MECZU. WIDZEW ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA 2:5
Arka oddała 6 celnych strzałów, strzeliła 5 goli i pewnie wygrała w Łodzi. Kluczowy dla losów meczu był okres między 50. a 57. minutą, gdy gdynianie strzeli 3 gole. Był to m.in. popis Adamczyka (ARKA Gdynia), który najpierw strzelił gola z karnego, a przy kolejnych dwóch trafieniach miał asysty.
Arka w Łodzi doskonale zagrała pod względem taktycznym. W każdej z połów szybko strzelała gole, ale potem ustawiła się na grę z kontry. Widzew miał 61 procent posiadania piłki, oddał aż 19 strzałów, ale był na bakier ze skutecznością i nierozważnie grał w defensywie, co skutkowało m.in. 2 karnymi. Dla łodzian to pierwsza porażka w tym sezonie u siebie.
Jeszcze kolejne mecze 21. kolejki mogą zmienić tabelę, ale na razie Arka jest na 4. miejscu.

18 Górnik Polkowice 21 1 10 10 17:39 13
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2022-02-28