Wyrównany stan finału

Asseco Arka Gdynia

Rywalizacja o złoto w finale koszykarzy rozpoczyna się jakby od nowa. Prokom Trefl wykorzystał atut własnego parkietu i wyrównał stan rywalizacji z PGE Turowem Zgorzelec na 2-2. W niedzielę sopocianie triumfowali 73:70 (16:22, 15:21, 21:17, 21:10), chociaż musieli sobie radzić bez wykluczonego za bójkę Milana Gurovica. Serb na parkiecie spędził niespełna 11 minut.

Z sobotniego meczu Portal trojmiasto.pl przeprowadził bezpośrednią transmisję. Kliknij, aby zobaczyć jej treść.

0'
Rozpoczynamy relacje z trzeciego meczu finału. Znamy już wyjściowe składy drużyn
0'
Tomas Pacesas zmienił ustawienie wyjściowe. Prokom rozpocznie z Miliciciem na "jedynce", który będzie też wypełniał limit dla Polaka, bo ma nasz paszport. Slaniną zagra na "dwójce, Gurovic i Masiulis na skrzydłach, a Stanojević jako center
0'
Turów nie eksperymentuje. Zagra tradycyjna piątka: Rodriguez, Logan, Kelati, Witka oraz Drobnjak.
1'
rozpoczyna Prokom
[ICO]
1'
[2:0] Stanojević otwiera rejestr punktowy
2'
drugie pudło Drobnjaka
2'
Milicić pudłuje za trzy, ale zbiera Masiulis
[ICO]
3'
[2:2] po niecelnym rzucie Slaniny kontra gości. Trafia Rodriguez
[ICO]
3'
[4:2] faul Rodrigueza na Guroviciem. Oba celne wolne Milana
[ICO]
3'
[6:2] Kelati pudłuje za trzy, a Guriovic punktuje po solowej akcji
[ICO]
4'
[6:5] pierwsze trafienie zza linii 6,25. Udana próba Witki
[ICO]
4'
[9:5] Gurović odpowiada "trójką". Milan ma już 7 punktów na koncie!
[ICO]
5'
[11:5] rośnie przewaga gospodarzy. Celnie Milicić
[ICO]
5'
[11:7] szybka odpowiedź Drobnjaka
[ICO]
6'
[13:7] Milicić faulowany w ostatniej sekundzie akcji przez Drobnjaka. Igor celnie z obu wolnych
7'
trzecie pudło Rodrigueza za trzy
[ICO]
7'
[16:7] kapitalna forma Gurovića. Druga trójka Milana i już jego 10 punktów!
7'
pierwszy czas dla Turowa. Petrović zastępuje Rodrigueza
7'
pudło Drobnjaka, zbiórka Gurovica
8'
trzy razy rzucał Stanojević, wreszcie sędziowie odgwizdali na nim faul Petroviciovi, ale nie ma wolnych
[ICO]
8'
[19:7] trzcia "trójka" Gurovica!!!
[ICO]
8'
[19:10] pierwszych rzut dzisiaj Logana. Od razu "trójka"
9'
niecelne trójki z obu stron
[ICO]
10'
[21:10] Gurovic niepilnowany pod koszem. Ładna asysta Masiulisa
[ICO]
10'
[21:12] po faulu Masiulisa wolne Petrovica. Oba celne
10'
aż trzy zmiany w Prokomie Treflu. Weszli Shakur, Roszyk i Sow
10'
niecelny rzut Shakura kończy inauguracyjną kwartę
10'
PROKOM TREFL wygrał pierwszą kwartę 21:12! Na razie bohaterem jest Gurovic. Milan ma więcej punktów (15) niż wszyscy rywale razem wzięci! Na tablicach rządzi Masiulis. Już sześć zbiórek.
11'
początek drugiej kwarty. W ataku Turów
[ICO]
11'
[21:15] Kelati pierwsze trafienie
[ICO]
11'
[21:17] po pudle Masiulisa za trzy szybka kontra gości i punkty Witki
11'
czas dla Prokomu Trefl
12'
strata Slaniny, faul w ataku Witki na Shakurze
12'
podwójna zmiana w Turowie, w Prokomie zaś jest Dylewicz na parkiecie
12'
kroki Stanojevica
13'
pudło Ljubotiny za trzy. To siódme pudło zza linii 6,25 gości na 10 prób
[ICO]
13'
[23:17] wreszcie trafia Stanojević, przełamując niemoc rzutową sopocian w tej kwarcie
[ICO]
13'
[23:18] wolne po faulu Shakura. Jeden celny rzut Ljubotiny
[ICO]
13'
[25:18] szybkie punkty Dylewicza
[ICO]
14'
[25:20] Logan solowa akcja
[ICO]
14'
[27:20] Stanojevic trafia po dwutakcie
15'
blok Dylewicza na Ljubotinie i błąd 24 sekund gości
[ICO]
15'
[30:20] pierwsze punkty Slaniny, ale od razu "trójka"
15'
drugi czas dla Turowa
[ICO]
16'
[30:22] Scevic pierwszy kontakt z piłką i od razu punkty
17'
pudła za trzy Slaniny i Kitzingera
17'
błąd połowy Shakura!
[ICO]
17'
[32:22] wolne Stanojevic. Oba celne. Wcześniej strata Logana
[ICO]
18'
[32:24] Scevic po niecelnym rzucie za trzy zdołał zebrać piłkę i był faulowany przez Dylewicza. Oba celne wolne
[ICO]
18'
[32:27] po niecelny rzucie Shakura trafienie Scevica i to zza 6,25!
18'
drugi czas dla Prokomu Trefl
19'
po faulu Shakura Logan pudłuje oba wolne!
20'
niecelne trójki Gurovica i Milicica
[ICO]
20'
[32:29] trafił Logan. 25 sekund do przerwy
[ICO]
20'
[34:29] Stanojevic ustala wynik pierwszej połowy
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

Prokom Trefl prowadzi 34:29. Sukces w pełni zasłużony, gdyż rywale ani razu nie mieli korzystnego dla siebie wyniku. Natomiast przewaga miejscowych wynosiła już 12 punktów - 19:7 w 8. minucie.
20'
Prokom Trefl ma przewagę na tablicach - zbiórki wygrał 17:10. Gospodarze nie pomylili się ani razu przy sześciu wolnych. Sopocianie więcej też i celniej rzucali z gry (12 udany prób z 29) przy 10 z 24 rywali.
[ICO]
21'
[36:29] drugą połowę rozpoczął Prokom Trefl i od razu są punkty Stanojevica
[ICO]
21'
[36:32] szybka odpowiedź Logana i to za trzy
[ICO]
22'
[38:32] po faulu Kelatiego wolne Gurovica. Oba celne. Milan ma na koncie 17 punktów.
[ICO]
22'
[40:32] Kelati nie trafił za trzy, a w kontrze trafienie Gurovica. Piękna asysta Slaniny
23'
pudło Rodrigueza. Już czwarte za trzy
[ICO]
23'
[43:32] Już 11 punktów przewagi Prokomu! Zza linii 6,25 Milicić
[ICO]
24'
[43:34] Rodriguez po asyście Drobnjaka
[ICO]
24'
[43:37] przechwyt Rodrigueza i Logan przymierzył za trzy
[ICO]
25'
[45:37] Masiulis po asyście Slaniny
[ICO]
25'
[47:37] Stanojević spod kosza. Już 14 punktów Jovo
[ICO]
26'
[49:37] po pudle Logana za trzy kontra Gurovica. Milan ma już 21 punktów!
27'
strata Logana i szansa na rekordowe prowadzenie miejscowych
[ICO]
27'
[52:37] Już 15 punktów przewagi! Slanina wstrzelił się za trzy
[ICO]
28'
[52:39] Scekić po asyście Petrovica
[ICO]
28'
[54:39] nie ma silnych na Stanojevica
29'
trzeci faul Stanojevica. Serb opuszcza parkiet z 16 punktami i 8 zbiórkami. W jego miejsce Sow
29'
przerwa na żądanie trenera Turowa
[ICO]
29'
[54:40] po faulu Gurovica wolne Logana. Jeden celny
[ICO]
29'
[54:42] Scevic po asyście Kitzingera
[ICO]
30'
[57:42] Gurovic czwarty raz celnie w szóstej próbie za trzy!
[ICO]
30'
[57:43] Sow fauluje Logana. Tylko jeden celny wolny. Amerykanin trafił tylko 2 z 6!
[ICO]
30'
[59:43] Gurovic oba celne wolne i już 16 punktów przewagi!
[ICO]
30'
[59:44] Scevic wolne jeden celny
30'
PO TRZECH KWARTACH Prokom Trefl prowadzi 59:44! To premia za dobrą obronę.

Takiej przewagi gospodarze nie mają prawa roztrwonić!
31'
ostatnia kwarta rozpoczęta faulem Nany na Dylewiczu
[ICO]
31'
[62:44] chyba już wszystko jasne. Slanina za trzy
[ICO]
32'
[62:46] pierwsze punkty Nany
[ICO]
32'
[62:48] Scekic spod kosza po asyście Kelatiego
[ICO]
33'
[62:51] Petrvic zza linii 6,25
33'
33'
wrócili do gry Milicic, Gurovic i Stanojevic
[ICO]
33'
[62:53] Scekic solowa akcja z faulem
[ICO]
33'
[62:53] Scekic jeszcze wolny, ale pudło
34'
czwarty faul Kelatiego!
34'
błąd 24 sekund Prokomu
[ICO]
34'
[62:53] Scevic dobił rzut Kitzingera. Już 18 punktów tego koszykarza
[ICO]
34'
[65:55] Gurovic kapitalnie
[ICO]
35'
[65:57] Scevic znów punktuje z faulem i ponownie pudłuje z wolnego
35'
wolne Nany po faulu Milicica. Oba pudła!
[ICO]
35'
[65:60] Turów odrabia straty. Kitzinger pierwszy raz trafia zza 6,25
[ICO]
36'
[67:60] ważne punty Stanojevica
[ICO]
36'
[67:62] Nana zebrał po niecelnym rzucie Kelatiego. Trafił i jest jeszcze faulowany
36'
Nana trzeci raz z rzędu pudłuje z wolnego!
37'
czas Prokom Trefl
37'
czwarty faul Stanojevica
[ICO]
37'
[67:64] wolne Nana. Kameruńczyk wreszcie się przełamał. Trafił dwa razy
[ICO]
37'
[69:64] Dylewicz punktuje, choć wcześniej blok na Gurovicu
[ICO]
37'
[69:66] faul Dylewicza na Nanie. Center Turowa celnie dwa razy z wolnych
38'
przechwyt Scekica podania Dylewicza
[ICO]
38'
[69:69] REMIS!!! Logan przez ręce Slaniny
[ICO]
38'
[71:69] Gurovic odzyskał prowadzenie
38'
pudła Kelatiego i Nany. Faul Scekica i już są rzuty
[ICO]
39'
[73:69] 109 sekund do końca. Wolne Milic. Oba celne
39'
czas ostatni dla Turowa. 90 sekund do końca
[ICO]
39'
[73:71] Nana
39'
Wolne Milicic po faulu Kitzingera. 70 sekund do końca
[ICO]
39'
[75:71] Milic trafia oba wolne
[ICO]
40'
[75:74] Nana zza linii 6,25! Totalne zaskoczenie
[ICO]
40'
[77:74] 40 sekund do końca wolne Gurovic po faulu Nany. Trafia dwa razy
[ICO]
40'
[77:76] Nana
40'
niespełna 9 sekund do końca. Slanina stracił piłkę, ale "trójka" Kitzingera niecelna!
40'
[ICO]
40'
[79:76] Gurovic trafia z faulem!
[ICO]
40'
[80:76] 6 sekund do końca trafia wolnego Gurovic
40'
UFF!!! Niecelna "trójka" Logana kończy mecz. Sopocianie wpędzili się sami w kłopoty, gdyż z przewagi 18 punktów na początku czwartej kwarty pozwolili dojść rywalom na remis.
40'
PROKOM TREFL wygrał 80:76

W finale play off jest 1-2. W niedzielę mecz numer cztery w Sopocie o godzinie 15.00.

opinie kibiców w trakcie relacji (24)

PROKOM TREFL: Dylewicz 18 (1x3), Slanina 18 (3), Serapinas 10 (3), Sow 8, Shakur 5, Gurović 5, Masiulis 3, Milicić 2, Roszyk 2, Stanojević 2.

TURÓW: Logan 21, Kelati 16, Rodriguez 7, Ljubotina 7, Witka 6, Drobnjak 5, Kitzinger 5, Scekic 3, Petrović 0, Nana 0.

Trzynasta minuta okazała się feralna dla Gurovica. Serb do wyjaśnienia nieporozumień z Thomasem Kelatim użył pięści i został zdyskwalifikowany. W przepychance, która wybuchła, wzięli udział niemal wszyscy graczy. Poza wyrzuceniem z parkietu Serba sędziowie temperowali atmosferę przewinieniami dla trenerów oraz technicznym Kelatiego.

Po tym incydencie, niczym przed przepychanką przed drugim meczem, warunki na parkiecie zaczął dyktować Turów. Goście prowadzili różnicą nawet 15 punktów! Gospodarzom pozwolili wrócić do gry, a potem odnieść zwycięstwo ci, którzy zaczynali mecz na ławce rezerwowych: Filip Dylewicz i Simonas Serapinas. Mistrzowie dogonili rezultat na 66:66, a chwilę później prowadzenie dała im akcja Krzysztofa Roszyka. Potem punktowali kolejno Andres Rodriguez, Donotas Slanina i David Logan. Przy 70:70 ostatnią akcję wyprowadził Prokom Trefl. Końcowy rezultat ustalił "trójką" Serapinas na trzy sekundy przed ostatnią syreną!

Wiemy już, że rywalizacja finałowa potrwa co najmniej do szóstego meczu. Kolejny odbędzie się w Zgorzelcu 28 maja, a trzy dni później koszykarze wrócą do Sopotu.

Opinie (24) 5 zablokowanych

• TURÓW CO ?

SREBROO ! xD

BRAWO chlopaki niesamowita walka i doping !! :D

• 0 0

• brawo Trefl

stalo sie to co wisialo w powietrzu przez caly sezon , serbska krew wojownika zagotowala sie ...ale zeby kibice skandowali nazwisko schodzacego koszykarza po tym jak zaczal bawic sie w boksera na parkiecie?!?! zalosc...

• 0 0

• podoba mi się gra Logana i Kelatiego

mimo, iż kibicuję naszej lokalnej drużynie...
    a bijatyka była niezła, ochrona miała co robić...
    szkoda, że nasi się tak zachowali :-(

• 0 0

• let's go

Brawa dla calej druzyny.
    Tak trzymac jak w czwartej kwarcie dobra obrona i skuteczny atak.

• 0 0

• kelati mogl usiasc na lawce a on sam rownie dobrze rzucal sie do gurovica moim zdaniem jeden i drugi powinien dostac dyskfalifikacje a nie tylko guro.

sedziowie sie nie popisali...

• 0 0

• PROKOM TREFL !!

• 0 0

• PROKOM - indywidualności, nie zespół

Ciesze sie ze zwyciestwa jednak ostatnie mecze z Turowem pokazuja roznice pomiedzy dobrym i przecietnym prowadzeniem druzyny. Dobrym w wykonaniu FILIPOVSKIEGO i przecietnym w wykonaniu PACESASA. Niestety ale decyzje personalne PACESASA pokazuja slabosc PRKOMU wlasnie w kluczowych meczach - Shakur jest za slaby do poprowadzenia druzyny do zwyciesta, Milicic - z calym szacunkiem dla tego gracza - wznosi sie na wyzyny swoich umiejetnosci ale nie wypracowuje czystych pozycji dla innych graczy. Za rozgrywanie zabiera sie Slanina, ktory dzieki indywidualnym umiejetnosciom i zaangazowaniu wygrywa mecze dla Prokomu.
    Zycze Treflowi jak najepiej ale moj typ to 4:3 dla Turowa w finale.