Tomasz Napiórkowski
23 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
W tabeli drużyn walczących o awans do play-off, spotkały się drużyny Ogniwa Sopot i Arki Gdynia.

Ogniwo Sopot - Arka Gdynia 19:18 (14:10)

Na meczu pojawiła się spora grupa sympatyków rugby. Drużyna Ogniwa do meczu przystąpiła w osłabieniu, w meczu nie wystąpił kontuzjowany Michał Dębicki. Zabrakło również Dariusza Wantocha-Rekowskiego, który nie mógł wystąpić z powodu zaległości w treningach. Mecz był emocjonujący od początku do końca. Żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi nad przeciwnikiem.
Już w 2 minucie meczu przed szansą na objęcie prowadzenia stanęli zawodnicy Ogniwa, jednakże stojąc praktycznie naprzeciwko "słupów", rzutu karnego nie wykorzystał Maciej Szablewski. Pierwsze punkty padły dopiero w 22 min po tzw. drop golu Macieja Stachury z Arki i było 0-3. Dwie minuty później po wspaniałej akcji, pierwsze punkty dla Ogniwa zdobył Mariusz Wilczuk, a podwyższył na 7-3 Szablewski. Radość sopockich kibiców nie trwała jednak długo, bo już w 29 min pierwsze "przyłożenie" dla Arki zdobył Paweł Bury, a próbę podwyższenia skutecznie wykorzystał Jarosław Batory i było już 7-10.Jeszcze przed końcem pierwszej połowy punkty dla Sopocian zdobył Konrad Chromiński. Podwyższył ponownie Szablewski, ustalając wynik meczu do przerwy na 14-10.
Na początku drugiej połowy żółty kartonik otrzymał Marcin Wilczuk, w rezultacie musiał opuścić boisko na 10 minut. Osłabienie Ogniwa wykorzystał Paweł Bury, "przyklepując" punkty w 50 minucie meczu. Tym razem szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Jarosław Batory. Wynik brzmiał 14-15. W 60 min sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Arki. Na 3 punkty zamienił go Batory ustalając wynik na 14-18. Zawodnicy Ogniwa poderwali się jeszcze w końcówce meczu. W tłoku przy polu punktowym rywala Adam Pogorzelski znalazł dla siebie miejsce w linii obronnej i zdobył punkty decydujące o zwycięstwie Ogniwa. Wynik mógł jeszcze podwyższyć Szablewski, jednak tym razem "kopiąc na słupy" nie popisał się skutecznością. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 19-18. W meczu należy wyróżnić młodszego z braci Wilczuków - Mariusza, który zdobył 10 punktów.

W składzie Ogniwa zagrali: Marcin Wilczuk, Tomasz Jarowicz, Rafał Witoszyński, Milan Ignatowicz, Łukasz Mikołajczak, Daniel Podolski, Wojciech Czaja, Maciej Szablewski 1, Filip Cackowski, Marcin Malochwy, Mariusz Wilczuk, Łukasz Jasiński, Łukasz Szostek.
Rezerwowi: Maciej Kossakowski, Karol Czyż, Robert Anastaziak, Marek Janulewicz, Maciej Szablewski 2, Przemysław Romanowski.

W składzie Arki zagrali: Dymitr Kirsakow, Damian Krawcewicz, Piotr Kaszubowski, Paweł Denisiuk, Łukasz Skowroński, Robert Andrzejczuk, Sławomir Szczypior, Paweł Nowak, Dariusz Komisarczuk, Aleksander Gajewski, Maciej Stachura, Paweł Bury, Konrad Chromiński, Arkadiusz Skrzyński, Jarosław Batory,
Rezerwowi: Zbigniew Rybak, Michał Rogowski, Dariusz Olejniczak, Daniel Bartkowiak, Bartłomiej Madejewski.

Opinie (46)

• OGNIWO TO JEST POTEGA

BRAWO DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKOW.KAZDY SOLIDNIE PRACOWAL NA BOISKU I DLATEGO O GNIWO WYGRALO.BRAWO DLA WILKA(MARIUSZA) ZA POPIS UMIEJETNOSCI..LICZYMY PO CICHU NA ZLOTO.

• 0 0

• ogniwo guru

gratulacje dla zawodnikow ogniwa.
    mecz stal na dosyc wysokim poziomie. trzeba pochwalic zawodnikow za gre fair-play - bylo naprawde malo spiec, a takze kibicow za kulturalny doping pomimo duzej ich ilosci.
    Przegladajac statystyki mozemy zauwazyc, ze srednia wieku w ataku w ogniwie wynosila 21 lat, nalezy sie tym chlopakom wielkie gratulacje za to, ze pokazali, ze bez koksow mozna wygrywac w rugby nawet z najsilniejszymi

• 0 0

• Ogniwo the best

Gratulacje dla drużyny Ogniwa. Jadąc na mecz oczekiwałem dobrego widowiska i takie obejrzałem, oby tak dalej. Play off coraz bliżej.
    Pozdrawiam wszystkich kibiców

• 0 0

• A drugi mecz???

Nikt nic o Lechii nie powie???
    Chyba zebrali niezle baty. Podobno tylko strzala tam robil. Stacho Wiecior bez przygotowania z tego co slyszalem....

• 0 0

• lechia

brawo lechia oby tak dalej

• 0 0

• A?

A o Hasnie ani słowa.. To on był najlepszy na boisku kontuzja i jest już nie potrzebny.A co do koksów to niech nasika któryś z braci Wilków to się zdziwicie!!

• 0 0

• do kibica

ty o co ci frajerze chodzi z tymi wilczukami.dobrze grali a hasan jeszcze lepije wiec niekumam twoich bezsensownych gadek.jesli jestes prawdziwym kibicem OGNIWA to nikomu nic bys niezarzucal.wiec wy********j.

• 0 0

• Sam se nasikaj

sam se nasikaj "kibicu" i to nie powiem gdzie

• 0 0

• Byliśmy lepsi

Myśle, że zasłużyliśmy na wygranie tego spotkania. W przeciągu całego meczu byliśmy lepsi.Przed meczem tak na prawde nikt nie dawał nam szans, ale...:) Mam nadzieje, że po tym meczu staniemy się znowu drużyną z prawdziwego zdarzenia.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.